Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"La multi ani!" si din partea noastra tuturor sarbatoritilor. Noi eram totdeauna prezente cu vestile, dar acum Emi e inca mucoasa si f. mofturoasa. De exemplu, azi am fost la playgroup (ca e joi, nu?) si cand ne-am intors nu a vrut deloc sa manance, a luat doar vreo 5-6 lingurite de mancare si vreo cateva gurite de suc si nu a mai primit nimic. Cand am pus-o pe pat, in secunda urmatoare a adormit, nici macar nu am avut timp sa ma asez... Sper sa nu fi mancat din cauza ca era f. obosita, nu vreau sa ma gandesc la altceva. Ea nu prea a refuzat mancarea. In rest, nimic nou, maseluta nr. 1 e afara, iesita destul de bine si cred ca si celelalte isi vor face aparitia. Va pup dulce si va urez tot binele din lume, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ANAIS,MIHAELA,ILINCA multa sanatate si sa aveti parte de tot ce este mai frumos in viata! cary, multumim pt. informatie, noi plecam in provincie in week-end, nu putem veni la spectacol. ati facut piticilor vaccinul priorix? pun iarasi intrebarea: isi tin puii vostri biberonul singuri? oare daria sa fie cea mai lenesa din grupa? Pupici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca nici noi nu tinem biberonul singuri,dar mancarea solida i-o dam cu lingura,iar cand e infometat trage el mana mea cu lingura plina ca sa-i intre mai repede in gura.De multe ori eu nici nu apuc sa incarc lingura ca el deja e cu gura cascata. Gata ca sunt pe fuga,ca acum se scoala haplea si vrea papa! Pe mai tarziu.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, Iar am ratat o gramada de sarbatoriti, pe care ii rog frumos sa nu se supere si le urez un intarziat ''LA MULTI ANI!'' Nu am mai scris de ceva timp, am fost tare ocupata la serviciu. Azi la pranz i-am facut Ilincai Priorix-ul. I mod normal n-ar trebui sa aiba reactii, dar s-ar putea cam dupa 7-9 zile sa faca temeperatura mare, o usoara eruptie pe piele si eventual sa-i curga nasul. Sper din tot sufletul sa nu faca temperatura mai mare de 38. Suntem bine, Ilinca mananca din ce in ce mai bine, la indicatia dr am inceput de sapt asta sa-i dam cremwusti de pui ptr copii si sunca de curcan. Dr Capraru mi-a spus ca poate sa manace si branza topita. Painica si supa de galusti sunt la mare pret insa. Incearca sa duca lingurita plina la gutitza spre disperarea hainutzelor de casa care sunt din ce in ce mai patate. Vad ca ii merge bine cu Dorna, pe care l-am schimbat in Dorna rosu. Abea astept sa merg la mare cu bb. Am insa un dubiu, nu stiu daca sa merg la pensiune sau la hotel, tinand cont ca trebuie sa-i fac mancarica Ilincai, deoarece pe langa ca ea este cam mofturoasa, nu prea am curaj sa-i dau supica de la bucataria hotelului. voi cum procedati? Voi pune pozici noi cu Ilinca! Corina si bb Ilinca 1,1 ani http://community.webshots.com/album/102112374prZfDZ
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Anais, Mihaela si Ilinca! Sa cresteti mari frumoase si sanatoase si sa ascultati pe mami! Alinutza a sarbatorit anisorul pe 8 aprilie dar fiind saptamana mare nu am facut petrecere, asa ca am facut mai tarziu cu o saptamana si motul. De pe tava a ales asa: 1.oglinda, 2.banii, 3.pixul. Am facut si controlul de 1 an si are 12 kg si 79 cm. Maine vom merge si la vaccin si am mari emotii. Cum au reactionat copilasii vostrii? Ne pregatim sa mergem si noi la mare toata luna iunie. Daca mai merge cineva in aceasta perioada, propun sa ne intalnim la Mamaia sa ne cunoastem. Ce spuneti de aceasta idee? Astept propuneri si va sarut pe toate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va sper multumim de urai..si le transmitem mai departe ****** LA MULTI ANI!!! ****** la toata lumea pe care nu am apucat sa felicitam! noi am zis ca aici nu serbam ziua lu' Nathalie ca sintem numai noi doi, si ca eu singura cu bb acasa nu am cum sa fac si program zilnic si mincare pt musafiri, si ca in ap nostru cu 2 camere oricum multi nu incapem! dar n-a fost asa! bb s-a trezit! continuare.. sper in curind! bb Nathalie si Sofi http://www.nathalie.net.ms/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ANAIS,MIHAELA,ILINCA! Multe bucurii sa aduceti in jurul vostru, sa fiti mereu iubite si fericite. lilib, sara isi tine biberonul singura, dar rar. a descoperit ca e mult mai simplu sa-l tin eu si ea sa-mi bage degetelul ei in gura. dar daca ii pun manutele pe biberon si eu incep sa-i masez piciorutele, se prinde ca e moment de tandrete si si-l tine singurica. de vorbit... nu prea a facut progrese, dar da semne ca intelege foarte multe. plus ca a invatat masina lui taica-su, o recunoaste pe strada sau in parcare. azi a plans si nici mancare nu i-a trebuit ca a vazut masina in parcare iar tac-su n-a plimbat-o cu ea. am trecut pe lapte de vaca. il mananca fara mofturi, dar punem si 2 lingurite de cereale in el. avem voie sa-i dam si ou intreg, cu albus, fiert foarte bine sau sub forma de omleta, prajita cu o lingurita de unt. ii voi face maine omleta sa vad cum reactioneaza. la fel avem voie sa-i dam dannete de vanilie si Jotis. la capitolul vaccin, deocamdata ii vom face la 13 luni Tetracocq, adica saptamana viitoare. am mari emotii. SAso, asteptam cu nerabdare continuarea povestirii. Cary, nu puteti sa ne luati si pe mine si Sara in Cismigiu? Taica-su are foarte multa treaba Sambata, asa ca suntem pe cont propriu si in cautare de program. superbe pozicile, mamamariana. o cazati si pe sara in casuta voastra de jucarie? pupici sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim fetele ptr urari[flo]. Am fost si noi ieri la vaccin[medic], a fost ok. Anais a plans un pic[q] dar i-a trecut repede, deocamdata nici o reactie, insa asteptam, pentru vaccinul asta reactia se face cam la o saptamana, 10 zile. Sambata serbam[pahar] si noi primul anisor, vin nasii sa ne taie motul si am sa va mai povestesc ce a ales Anais de pe tava. Pana atunci, va pup, La multi ani sarbatoritilor. [pup] Andreea si Anaïs (1 an pe 26.04) http://community.webshots.com/user/andreeaana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mihaela te-as lua in portbagaj,caci noi suntem 6 ca vin si bunici! Ce nasol ca lucreaza sotul,sa-l mai lase si sefu'liber ca doar are obligatii de familie,dah daca i-a trebuit insuratoare! Ariel draga ce mai faci,nu mi-ai raspuns la PM,dar am rabdare!muncesti,muncesti! La inceput de saptamana v-am anuntat ca va fii ceva duminica in parcul Herastrau,inca nu am primit o confirmarea asa ca am sa va anunt sambata seara si pun subiect si la ANUNTURI.Poate ne vedem acolo Mihaela!De altfel nici eu nu stiu programul de duminica dar sper! O intrebare: Avand in vedere ca de maine incepe luna MAI si mai sunt sarbatoriti la noi in catalog si s-a deschis un subiect cu "BB de mai",unde ii felicitam la noi aici sau acolo??? Ca sa stiu unde trimit felicitarile,ca masa,dansul si tortul le astept eu. Va doresc W-E placut si insorit,ca doar e 1 MAI.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...