Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

La multi ani prichindeilor! Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti! DA. Si noi vrem sa mergem la mare, dar daca ma gandesc prea mult ma apuca groaza. Inca ii prepar mancare in "exclusivitate", alt pat decat al lui vad ca nu-i prieste ... Pur si simplu nu mai stiu daca o sa-mi fac curaj. Nici macar nu stiu ce sa aleg. Hotel, pensiune...? Intrebare: Cum "stati" cu fontanela? La David inca nu s-a inchis. Cat de dureros este D3 injectabil? Au existat efecte secundare? GATA! Traiasca 1 MAI "muncitoresc". Ne pregatim sa mergem la iarba verde... Week-end placut! Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Tot eu! Mai astept inca raspunsul la intrebarea pusa. Maine in Cismigiu voi fii imbracata intr-o pereche de blugi albi cu multe dungi verticale verzi si albastra,cu o geaca de blugi albastra cu o dunga de raiat maron si incaltata cu tenesi crem. Mai vine cineva in Cismigiu? Daca da poate imi spuneti cum veti fii imbracate ca sa ne cunoastem;daca nu noi va dorim W-E placut tuturor! Pentru mare eu as alege pensiune,caci inca ii gatesc lui Axel separat,in ce priveste culcatul,vad ca s-a obisnuit in mai multe locuri asa ca nu cred ca va fii vreo problema. Fontanela inca nu i s-a inchis complet,dar nici mult nu mai are.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani tuturor sarbatoriltilor! nu am mai apucat sa scriu nimic...am fost si sunt foarte suparata in ultima vreme. fratele meu nu se simtea bine in ultima vreme si...in urma investigatiilor i s-a descoperit ca are tumoare cerebrala...saptamana viitoare il opereaza. sunt disperata! nu stiu ce sa fac...ce sa cred si ce sa simt! uneori imi doresc asa de mult sa fiu copil iar, si viata mea sa fie atat de frumoasa si de usoara... ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare sincer rau Ariel ca fratele tau are astfel de probleme,imi dau seama prin ce treci,de altfel te doare sufletul cand auzi la altii,darmite la tine in familie.Sper din tot sufletul sa se faca bine si sa nu aiba dureri mari,multa sanatate! Am fost in parc unde erau multi copiii,parinti bunici si catei spre fericirea lui Axel care tipa de bucurie ca ii vede. O atmosfera de vis,spun asta deoarece adia vanticelul iar din pomi cadeau un fel de frunzulite uscate rotunde,parca ningea vara,minunat. Rebecca si-a intalnit cativa prieteni-colegi de la gradinita si totul a fost OK. Maine in Herastrau de la 11.30 va fii CARNAVAL in parcul sau aleea trandafirilor(de la intrarea de la arc se merge pana la expo-flora,se coboara la lac si se trece de primul pod,acolo incepe aleea cu trandafiri si piloane de beton). Rebecca cred ca va fii imbracata in INGERAS asta va fii in functie de timp,daca mai vine cineva dati de veste. Numai bine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ariel as vrea sa-ti spun ceva care sa-ti usureze suferinta. Din pacate nu exista astfel de fraze. In momente ca acestea cred ca cel mai important este sa crezi cu convingere in vindecare si sa te rogi la Dumnezeu sa fie bine. Si eu am trecut prin momente de cumpana si pot sa spun ca atunci am "invatat" sa ma rog. Dumnezeu sa va aiba in paza! BENDIS http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ! pentru Denisa Cristena,sa cresti mare si frumoasa,sa fii sanatoasa si sa aduci numai bucurie parintilor. Draga Diana vitamina D este destul de dureroasa,mai ales fiolele care se gasesc acum pe piata,cele uleioase,efecte secundare nu sunt,dar asistenta trebe sa aiba mare grija la efectuarea injectiei. Asa cum am mai spus,voi merge la mare,indiferent unde pensiune sau hotel deoarece plec cu oala de presiune si reseul dupa mine + bunicii care vor avea grija de Axel sau de cratita,ii las sa aleaga. Pe curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ariel, multa sanatate fratelui tau, si sa va ajute Dumnezeu sa se termine cu bine. Eu sunt tare suparata, cred ca daria are rau de masina pt. ca vomita daca drumul dureaza peste 40-50 min.; cu o luna in urma, am fost in provincie si a vomat pe drum si la dus/intors , am pus asta pe seama ca am plecat prea repede dupa ce a mancat, chiar asa mi-a spus si dr. ca a fost o indigestie; ieri cand veneam catre casa iar a apucat-o si trecusera 3 ore de cand mancase, am scos-o la aer si si-a revenit; trebuie sa consult si dr. sa vad daca exista remediu pt. asta, stiu ca sunt pastile dar cred ca ea este prea mica pt. asa ceva. Voi ati patit sau auzit ceva despre asta? Pupici si multa sanatate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dragi mamici si bebici de martie aprilie. Se pare ca am terminat cu sarbatoritii si acum trecem la treburile noastre de dupa un anisor. Emi s-a facut putin mai bine, insa tot mai are momente in zi cand i se mai infunda nasucul. Sper sa treaca si asta pana la urma... In schimb, s-a facut f. f. obraznica. A invatat sa se catare peste tot, pe pat, pe canapea, pe fotolii, nici macar in scaunel la restaurant nu mai sta, vrea sa se urce pe masa - astazi am avut probleme in a o tine la masa. La fel, cand e vorba de culcare, e o catastrofa... daca nu se foieste pe toate partile, atunci trebuie sa imi bage degetele in nas, ochi, gura, urechi, ma trage de cercei... e teroare. Daca in final insist sa doarma si strig la ea, o apuca plansul, dar un plans din ala de copil alintat care nu merita nici un pic de mila, asa ca o mai las sa se mai maraie vreo 5-10 minute dupa care adoarme intr-un final. Insa, pe cat e de obraznica pe atat e de dulce cand incepe sa vorbeasca. Si are un stil... se uita fix la tine, lasa capul putin intr-o parte si incepe sa te certe: a-chia-pa-cia-pa-cia sau ba-da-di-ta-pa... etc. nu stiu sa redau totul, dar scoate niste sunete atat de caraghioase care nu inseamna nimic in nici o limba si insista pe ele si daca te apuca rasul sau o intrebi ce a zis, repeta si mai lung si nu ii mai tace guritza aia mica. Ieri am asteptat o prietena la aeroport si cum a urcat in masina (a stat in spate chiar langa scaunelul lui Emi) a inceput sa ii vorbeasca si sa o certe de credeai ca nu se mai poate opri. Am ras cu totii de nu am mai putut. Nu stiu ce inseamna asta??? Si ai vostri fac la fel??? Lilib, sa stii ca si fetita mea mai mare voma cand mergeam cu masina cand era mititica. Si chiar pe distante scurte de 25 de km de la Falticeni la Suceava. Cu timpul, nu a mai vomat... i se mai facea rau dar ne mai spunea cand era putin mai mare (3-4 ani) si pe urma gata! Acu' e fan masina. Chiar si-ar dori sa aiba una pentru ea, dar mai are de asteptat 2 ani pana sa isi ia permisul. Cary, cum fu la Herestrau? Povesteste-ne si noua. Ariel, imi pare f. rau de vestea pe care ne-ai dat-o. As vrea sa te incurajez cumva spunandu-ti ca am o cunoastinta in orasul meu natal care a avut tumoare la fel, si a fost operat (avea cam 35 de ani) acum vreo 6 ani si a scapat. I-au trebuit vreo 2 operatii si a trecut prin momente grele, dar acum e ok. Spera si incurajeaza-l si pe el ca totul va fi bine. Conteaza f. mult moralul ridicat la boala asta crunta. E bine totusi ca a descoperit-o din timp si este in putere sa lupte. Nu dispera - are sanse sa se faca bine. Mai tine-ne la curent cu ce zice doctorul si ne rugam pentru el sa treaca bine de operatie saptamana viitoare. Inchei si eu ca mi-au venit musafirii... Va pup dulce si va doresc la toti numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carnavalul din Herastrau a fost pentru copii ceva mai mari,cam peste 3 ani zic eu,ca sa raspunda la intrebari si sa dea mana cu personajele din poveste;eu am incercat si cu Axel,dar se sperie si bazaie atunci cand vede persoane straine,dar se bucura cand vede copii mai mari decat el si incepe sa danseze cand aude muzica. Asa ca iar am plecat echipata cu bunicu care a stat la iarba verde pe malul lacului cu o patura si o bere din dotare.Ba chiar a si dormit o ora in carucior(caci numai la asta il mai folosim). A fost amenazata o scena si copiii au fost costumati,fiecare cu cea gasit,iar claunii ii pictau pe copii cu acuarele de scena pe fata. Rebecca a fost costumata in INGERAS si nu a dorit sa fie pictata,spre marea mea uimire,ea care era amatoare de asa ceva. Erau cateva doamne costumate in printese si le-a luat pe fetite,intr-un loc mai departe pentru a le invata cativa pasi de dans,iar baietii au plecat cu niste zmei in alt loc pentru a invata sa se bata. Astfel nu s-a creat busculada si pe scena veneau 5 printese mici(fetite) si 5 baieti,care isi prezentau costumul.Dupa ce toata lumea a fost prezentata copiii si-au ales parteneri si au dansat,apoi s-a incercat o poveste spusa de copiii,care a fost super haioasa deoarece nu toti copiii erau atenti si fiecare spunea ceva iar Magicianul(actorul Marian Ralea)incerca sa dreaga povestea.Apoi au urmat si alte jocuri,dar noi nu am mai putut sta,deoarece era prea tarziu,Axel trebuia sa pape,iar dupa aceea sa doarma,la fel si Rebecca. Pantre altele a venit si Iepurasul Quichi care a impartit pungulite cu cereale Nestle tuturor copiilor. Oricum a fost o zi reusita cu mult soare si distractie mare pentru copii. Cat priveste raul de masina noi nu ne-am confruntat cu asa ceva,ba chair suntem amatori de astfel de plimbari.Axel mai nou nu vrea in scaunul de masina ci pe primul scaun in fata legat cu centura de siguranta(asta cand conduc eu)daca eu stau in spate atucea totul e OK. De cele mai multe ori eu duc copiii in parc asa ca Axel e in fata.Cum politia ma tot priveste ca pun in fata copilul si nu zice nimica nici eu nu ma jenez.La voi cum calatoreste copilul???? Sper ca ati petrecut si voi bine de 1 Mai. Pe curand.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ariel ,imi pare tare rau ca treci prin asemenea durere si ii doresc multa sanatate fratelui tau si sa se termine totul cu bine!! Noi ieri am fost la intilnirea cu mamicile din Iasi unde a fost super frumos ,m-am bucurat ca Alex e foarte sociabil .Citeva pozici si cu noi puteti vedea la http://community.webshots.com/user/iasi2004. Noi inca nu avem aparat digital asa ca ne chinuim cu cel clasic de aceea nu avem si noi galerie foto proprie[:D]. Alex se mindreste cu un nou dinte nr 8,ii plac plimbarile si mai ales ii place sa se joace cu mine,cum ma ridic sa plec in sec urmatoare e si el pe urmele mele!! O saptamina frumoasa tuturor!!! Gabi si Alex[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...