Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

Vai de mine[iartama][iartama][iartama] era sa uit si de ceilalti puiuti, La multi ani Dragos,[s] Alex[s] si Jonathan[s]. Facem chef mare cu patru sarbatoriti in ziua de 3 aprilie[bum][batetoba][cri][harp][canada][colegi][cor][disco][majoreta][pup][roker][RO]. Pupici la mamici si la bebeici[pup] Andreea si Anaïs (1 an pe 26.04) http://community.webshots.com/user/andreeaana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
"La multi ani!" Sara (ladies first [ispita]) si flacailor: Alex, Dragos si Jonathan. Sa cresteti mari si voinici cu totii si sa va bucurati de ziua voastra de nastere. Mamici va urez sa fiti mandre de copilasii vostri, sanatoase si mereu tinere. Noi suntem pe fuga pe internet... avem de pus muraturi astazi - aici treburile merg pe invers. De fapt, pun si eu muraturi la sarbatori ca in rest prefer sa le mananc proaspete. Oricat de fain ar fi sa mananci mereu legume proaspete, tot iti vine cateodata pofta de niste castraveciori murati si gogosari in otet, zacushti si varza acra. Asa ca... astazi am de pus muraturi. Vad ca toate sunteti ocupate cu curatenia, cu pregatirile de Paste, scrieti mai putin. Noi am cam umblat pe drumuri saptamana trecuta, ne-am plimbat, am fost in vizete si in weekendul asta stam acasa cu famelia... cat ne putem permite. Ioana a intrat in vacanta, asa ca ma vor astepta 2 saptamani de chin pentru ca vrea si ea mereu plimbata prin oras, pe la piscina, tenis, colegi, etc. Si pe caldurile astea... iti vine sa stai numai sub aerul conditionat. Avem ziua la pranz lejer temperaturi de 40 de grade... iti vine sa stai numai sub apa. Emi a luat ieri o tranta cand a vrut sa urce scarile (din cauza sosetelor - a alunecat, cred) si s-a ales cu un cucui in frunte. Aveti si voi vanatai zmeilor? ca la noi abia trec alea vechi ca se procopseste cu altele nou-noutze. Si daca a-ti sti cat o mai pazesc... cel putin la genunchi e de groaza - acu am inceput sa ii dau pantaloni chiar cu riscul de a nu mai putea de cald. Astazi papam carnitza de vita cu pireu de legume si ananas la desert. Hai ca va las si pe voi sa mai scrieti... Sarbatoritilor - petrecere frumoasa! Asteptam povestile. Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cor] [cor][cor] La Multi Ani, Sara! [s] La Multi Ani, Alex! [s] La Multi Ani, Dragos! [s] La Multi Ani, Jonathan! [s] Sa cresteti mari, sanatosi si fericiti! Parintilor le dorim numai bine si sa se bucure de copilasii lor! Asteptam povestiri de la petreceri... Un sfarsit de saptamana placut la toata lumea! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI ! craitei Sara si celor trei crai Alex,Dragos si Jonathan sa fiti sanatosi,sa aveti parte de tot binele din lume si sa-i bucurati pe parinti.Era sa uit:Trebuie sa fiti si CUMINTI! Abia asteptam povestile cu tava!?!?!?!? Mamamariana noi suntem plini de vanatai in genunchi,dar astea nu conteaza caci nu sunt la vedere(inca nu purtam pantaloni scurti ca sa se vada)in schimb avem cand un CUCUI in stanga fruntii,cand in dreapta,caci isi trage singur cu usa in moaca,ba cand o deschide,ba cand se uita in alta parte,vrea sa mearga si da in tocul de la usa,astea sunt cam nasoale ca se vad! Dy cred ca e nasoala rau intarcarea(rau de tine ca te chinui cu mulsul,rau de Cezarica care-i duce DORUL),dar ce sa-i faci daca esti hotarata trebe sa mergi pana la capat,eu iti doresc succes! Ultima perla a Rebeccai: Vineri aa vut si ea vacanta(ca deh intraram in NATO) si i-am dus cam 3 ore in vizita la babacii mei ca sa plec la Carrefour(credeam ca va fii aglomerat si nu avea rost s-o car dupa mine si pe Rebecca care adora magazinul).Timp de 3 ore s-au jucat.Axel mergea in 4 labe pe sub masa din sufragerie si fugea dupa Rebecca iar mama ii spune adresanduse catre Axel: -Ce faci cotofana??????? Rebecca raspunde: -Eu sunt cotzofana,el este COTZOFOI !!!!!!! Sa vezi ce m-am pus pe ras cand mi-a spus mama,Oare cum o fii cotzofana de sex masculin??????? Gata inchei aici ca incepe ziua de curatenie si maine ma recuperez ca-i sarbatoare ducandu-ma la iarba verde,va doresc in continuare week-end placut si petrecere frumoasa sarbatoritilor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI[s][s][s][s] Sara Daniela, Alex, Dragos si Jonathan Mathieu (mama-mama ce de sarbatoriti, mare petrecere) [bum][bum][bum][bum]. Sa cresteti mari, sanatosi destepti si frumosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor. Multumesc pt. incurajari. Astazi este a 2-a zi fara titi. Ce lapte le dati voi la puisorii vostri? Eu i-am dat lui Cezar "Dorna verde", dar am impresia ca-i produce gaze multe.... Cary, tare perla Rebecai[:-)))] Mamamaria, si Cezar a avut o perioada in care era vanat tot[V] Lexi, Edutzu mai doarme in patutrul sau? Cezar doarme de la 21 la 01, dupa care se trezeste pt ceai si il iau cu noi in pat. Are un somn tare agitat[bang][bang] Dy - mami de Cezar si sotie de Danut http://community.webshots.com/user/dienuta101
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi anisori si pentru astazi, sa fiti voiosi, dragi copii si sa le faceti fericite pe mamicile care va iubesc la nebunie! Ca, de tati, au grija mamicile... :-) Dy, Eduardu inca doarma in patutul lui, unde ajunge pe la 9.30-10 seara (cateodata, cum a fost aseara, si mai tarziu), dupa o portie de lapte de mami si ceva gudureli, gadilaturi, smotoceli in prelungiri. De cele mai multe ori, nu protesteaza, eu il astern in patut, iar el se intoarce cu fundicul la mine, isi ia catelusul in brate si asteapta sa-l mangai pe capusor. Insa mai are si seri in care nu vrea sa se culce, asa ca se ridica in piciorute si incepe sa zgaltaie zabrelele patului si sa-mi dea de inteles ca nu-i inca timpul de culcare. De trezit, se trezeste dupa miezul noptii, cateodata la 1, alteori chiar la 5-6, cand il iau intre noi si, dupa o gustarica de lapte, adoarme la loc, pana pe la 8-9 dimineata. Fetele, vroiam sa va intreb cam cat mai cantaresc domnisorii si domnisoarele, nu c-ar avea prea mare importanta, dar noi tocmai ce-am avut vizita de un anisor si ne-a mai masurat oleaca: 78 cm, 10 kg jumate, 46 cm circumferinta capului.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumim prietene dragi pentru caldele urari. La Multi Ani fericiti, plini de veselie si noroc, Dragos, Alex si Jonathan Mathieu, berbecuti nazdravani si iubiti. Am sarbatorit si noi ziua Sarei, neoficial, la tara, cu un gratarel mic si, pe frigul asta, multa visinata. Sara a arat din nou gradina socrului meu, si, in semn de prietenie, ii dadea Biancai, o pustoaica super, cu o luna jumate mai mare ca Sara, bulgarii mai mari. Nici Bianca nu se lasa mai prejos si lua pamant cu lopatica si-i turna SArei in cap. Mult se mai iubesc fetitele astea:). Dy, lexi, si SAra doarme in patucul ei si numai in patucul ei. Avem probleme cu somnul cand suntem in alta parte, pentru ca nu adoarme. Deocamdata doarme somn neintrerupt de la 19.30 pana a doua zi dimineata la 7. Azi noapte am dormit cu ea in camera si a mai smiorcait pe la miezul noptii, cand am visat eu urat (o fi ceva telepatic sau o fi visat si ea urat sau o fi fost o intamplare?) si o mai aud toncanindu-si degetelul noaptea, in somn. Chiar, ai vostri isi sug degetelele? Multa bafta Dy, cu intarcatul. Stiam ca cu cat il intarci mai tarziu, cu atat o sa fie mai greu, dar te invidiez pentru ca i-ai dat lapte din productie proprie atata vreme. Lexi, vad ca nu ai o viata deloc monotona. Cary, ai o fetita isteata si scoate perle tari. sa ne mai povestesti. Poate ne mai vedem si noi zilele astea? Imi iau concediu de miercuri incepand pana martea viitoare. Multumim mult Andreea-Ana, mai ai si tu putin pana face Anais un anisor. mamamariana, chiar iti vine sa mananci muraturi in tara aia verde tot timpul? tot sper sa castigam la loto sa venim intr-o vacanta pe acolo. Sa-mi spuneti va rog inca odata ce au tras nazdravanii vostri de pe tavita, sa completez la lista, sa ramana pentru posteritate. Multi pupici de la noi sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim mult pentru urari[flo][flo]!! La multi ani printesei Sara si printilor Dragos si Jonathan Mathieu sa fiti sanatosi ,sa cresteti mari sa aduceti numai bucurii parintilor vostri care va adora!! Am terminat si noi de sarbatorit prima aniversare a scumpului nostru Alex,el a capitulat acum o ora eu sint frinta de oboseala dar mi-am pastrat resursele necesare atita cit sa intru aici sa spun si eu [s][s]celorlalti sarbatoriti ai zilei!! Aseara am stat pina la 3 dimineata prin bucatarie ,si am putut sa-mi amintesc momentele prin care am trecut acum un an(pt ca am nascut la ora 0:45)si m-am bucurat ,pt ca astazi prinsa cu treburile marunte si cu musafirii nu am avut timp prea mult sa stau cu Alex!! L-am pus si noi sa aleaga de pe tavita neoficial(pt ca taierea motului va fi in august ),a ales in ordine cheile de la apartament,surubelnita si cheile de la masina!!Cum sa interpretez oare?? Lexi ,Alex la ultimul contol avea 10kg,73 cm si 45cm Pc.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, sunt tare suparata... am incercat sa o trec pe Emi pe lapte pasteurizat de cand a implinit un an (e aproape o luna de cand muncesc) si cand credeam ca am izbandit, nu a vrut sa mai bea lapte deloc. Aseara am cumparat iar o cutie mica de lapte praf si l-a baut pe nerasuflate. Ce ma fac? Ii dau lapte praf pana la 3 ani asa cum fac tailandezii??? Am incercat si cu cereale si cu faina de orez... si cu lingurita si cu cana - nika. Ia cateva guri si dupa aia se uita pe masa dupa altceva si incepe sa planga daca nu mai e nimic la felul doi. In rest, orice altceva papa la fel de bine ca inainte. Si culmea... ii plac mancarurile cu legume si carnita, prefera pireu de legume decat ceva dulce - biscuite cu fructe sau prajiturica sau banana (asta o uraste). Si culmea culmilor... laptele asta praf e dulceeeee. La un an Emi a avut 75 cm, 9.5 kg si 45 circumferita capului. Ce baieti puternici aveti voi... Ma duc sa pregatesc micul dejun si sa fac cafeaua ca incepe sa se trezeasca populatia. Numai bine, Mamamariana PS. Asteptam povestile de la petreceri!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...