Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[s] Alexutza! [s] Adrian! Sa fiti sanatosi,sa cresteti mari si cuminti,sa aduceti numai clipe minunate parintilor. Las ca la noapte mananc si eu tort caci am facut de Paste,ce! numai sarbatoritii sa manance! Rebecca m-a intrebat ieri,DE CE AI FACUT TORT? Ca vine Iepurasul!am zis. Si mananca si el tort de la noi??????:-) Va doresc un PASTE FERICIT!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

la multi ani dragi bebei, cu intarziere...! am terminat prima petrecere !...am dansat, am cantat, am papat din primul tortuletz facut de mami...cu iepuras pe el:), am primit zeci de cadouri si m-am imbracat in hainutze de domnisorica! nasicile mele au adus o tava plina cu minunatii si eu le-am luat pe toate, insa ele au spus ca trebuie doar 3 obiecte...asa ca pe restul le-am aruncat pe jos! am ales cheile de la masina in primul rand...oare voi fi ca schumi???, apoi rujul...poate voi fi ca cindy crowford, apoi stiloul...cred ca shakespeare ar fi mandru cu mine:). eu am mai vrut floarea, insa mami avea emotii ca ajung horticultoare ca ea, am vazut si un procesor...tati spera sa ajung electronista ca el:) si...o foarfeca si ata...insa nu m-au tentat, asa ca le-am aruncat. am vrut putzina sampanie, dar mami mi-a zis ca mai am vreo 17 ani pana voi avea voie...m-am zbenguit si m-am jucat cu baloanele si cu dino, pana am obosit...asa ca acum, cand scrie mami mesajul asta in locul meu, eu fac nani. va pupic si Paste Fericit! ariel http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc1 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc2 http://community.webshots.com/user/alinapevliuc3 http://community.webshots.com/user/alinapaveliuc4
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADEVARAT A INVIAT ! Sper ca petreceti bine,alaturi de cei dragi,infulecand la miel,oua si band vin din belsug,noi asta am facut azi noapte dupa ce am fost la inviere. Ma surprinde in fiecare an,tot mai multi tineri vin la biserica,sa i-a sfanta lumina si sa cante alaturi de parinte"Hristos a inviat",spun ca ma surprinde placut,deoarece pe vremurile mult apuse,nu prea se intampla asa,iar daca ieseai din linie,erai dus la intrebari de catre baietii cu ochi albastri. Noi 4 va dorim:PETRECERE FRUMOASA! LA MULTI ANI ! Armand si Alex,sa cresteti mari si sanatosi,sa va bucurati mamicile,iar tatii sa fie mandrii de voi. Asteptam mamicile sa ne spuna ce ati ales din tava,noi va dorim PETRECERE FRUMOASA si POFTA BUNA la tortul de 1 anisor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISOTOS A INVIAT! Multumim de urari! Ioana a ales lantul lui tati de aur,foarfeca si pixul.Motulin am avut destul de putin(la BV se taie motul si la fetite)dar am reusit sa taiem ceva.Prina zi de Paste am avut foarte multi musafiri(cam 30... :) !)si cum toata lumea a fost "calare" pe sarbatorita....Ioana a fost cam agitata si foarte obosita. Nu stiu cum papa bb-ii vostri dar Ioana a inceput sa manance mai prost decat inainte.... Si... mai avem o problema....o nepotica de a mea a facut varicela(pe care a luat-o de la gradi)si s-a jucat cu Ioana.La momentul respectiv nimeni nu stia de varicela....So, acum suntem cu morcovul in dos...io si tati. Cam atat...multi pupici sa sa "auzim" numai de bine[flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! lui David. Chiar daca e marti si 13, iti urez o zi buna plina de surprize si cadouri. Sanatate si numai bucurii! Se pare ca toata lumea dormiteaza dupa Paste... sau inca mai petreceti? La noi a fost foarte simplu totul, am fost dimineata la masa la cumatri, dupa masa au venit ei la noi si uite asa a trecut Pastele. Emi a gustat o gramada de chestii. Aproape toata mancarea (cu unele exceptii) am facut-o in asa fel incat daca vrea si ea sa poata manca, adica mai putina sare, fara piper sau condimente. Am facut sarmale cu carne de vita si a papat de 3 ori cate un ardei umplut mare (pe care i-am facut special pentru ea ca sa nu fie cu varza) a vrut si putina salata boef pe care am facut-o tot cu carne de vita si a papat si chiftelute de curcan. Nu i-am dat ou rosu si nici drob (ca era de porc) si nici icre - astea nu stiu daca se pot da inca pentru ca sunt grase. Pe aici e o mare sarbatoare: Sonkran = Anul Nou tailandez si e o f. mare aglomeratie prin oras asa ca stam mai mult acasa si ne coacem. Sunt niste temperaturi, de transpiri stand pe loc la umbra. Pe terasa in ultimele zile au fost 38 de grade, unde se simtea racoare. Va dati seama ca la soare sunt peste 40 lejer. Asa ca stam sub aerul cond toata ziua, iesim doar seara putin la plimbare si dimineata la cafea pe terasa. In rest... toate la fel. A primit de la nana (iepurasul) o masinuta fix pentru marimea ei si e toata ziua calare pe ea. Se poate urca, cobori, dar cand e de mers, incepe sa strige la careva sa o impinga. Voi ce ati facut zilele astea de concediu? Ce mai fac puiutii vostri? Numai bine, Mamamariana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritilor, imi cer scuze ca am intarziat cu urarile. Sa cresteti mari, voinici, sanatosi, vrednici... SAra a ales de pe tava: peria de par, forfecuta de unghii, a facut o pauza ca a pus nasa-sa turta pe masa si a rupt o bucatica de turta, dupa ce-a mancat putina turta a revenit la tava si a mai luat rujul, cartea si banii. Cum se interpreteaza asta? Turta intra in interpretare, adica o sa fie mereu cu gura plina? Sunt foarte obosita, o sa revin cu povestile despre turta si cu poze.Deocamdata 3 pozici noi la adresa stiuta, adica: http://community.webshots.com/user/mitzapicia in primul album sara daniela si mami www.sara.haihui.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...