Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi din Apr 2003 (11)


Recommended Posts

GATA! S-au terminat "petrecerile" la noi. Cred ca ne intram in "normal". Ultima sindrofie a fost si cea mai linistita. Copii de varsta lui David ... a fost placut. Cary ai lansat o intrebare interesanta. Eu chiar mi-am propus sa merg anul asta la mare cu DAVID dar as vrea sa aud si parerea voastra. Am de gand sa merg la inceputul lui iulie dar inca nu am stabilit asta in mod precis. Cat despre mancare in ultimele zile a fost aiurea. Din cauza programului incarcat nu prea a mancat bine. Inca nu am trecut la "mancare pt. adulti" si parca nu sunt pregatita sa o fac. Inca ii mai prepar "supa lui", mananca cereale, iaurt, fructe, oua, carnita si astazi in PREMIERA a baut suc de portocale. Sper sa se repete fenomenu'. Pana data viitoare toate cele bune si petrecere frumoasa pt. aniversati... Bendis http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 139
  • Creat
  • Ultimul răspuns
LA MULTI ANI, pt. ALEXUTZA, ADRIAN, ARMAND, DAVID, imi cer scuze pt. intarziere. Noi suntem bine, daria vrea toata ziua plimbata, doarme doar o ora pe zi, seara la 10 este gata se mai trezeste pe la 9 dimineata; mananca bine si nu este mofturoasa, face acelasi lucru ca si axel, mananca mancarea ei iar daca ne vede pe noi mancand vrea si ea! Noi mergem la mare prin iulie, dorim sa mergem o saptamana cu daria si o saptamana doar eu si sotul, mai vedem pana atunci. miha, am pus doua poze noi in album si am sters una din cele vechi, este vreo problema? Toate cele bune.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI !Bianca,sa cresti mare si frumoasa,sa ai parte de multa sanatate si sa aduci bucurii parintilor. Mihaela DE CE nu o iei pe Sara la mare? Mamamariana cred ca a plecat deja in vacanta,ca iar e lipsa la apel?! Week-end placut tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani ,tuturor sarbatoritilor ALEXUTZA, ADRIAN, ARMAND, DAVID cu scuzele de rigoare pt intirziere!! Alex are acum doar o repriza de somn ziua ,in rest e lipit toata ziua de mine,nu prea mai pot sa-l las cu altcineva ca e tragedie!! De citeva zile am inceput operatiunea "spalatul dintishorilor",cu succes pina acum,i-am cumparat o periuta ochioasa si cit eu ma spal pe dinti ii dau lui periuta si el incearca sa se spele singurel,dupa care iau eu conducerea ,pun un bob de pasta ca mai si maninca din ea,si e ff incintat!!Seara are program de hirjoneala cu tati ,fug unul dupa altul pina cade terminat de oboseala(pe la 9 e in pat si doarme pina la 9-9.30 dimineata)!!Ai vostri bb-lini au inceput sa-si imbogateasca vocabularul ca Alex in afara de mama,tata,lilili,nu prea mai scoate alte cuvinte inteligibile,dar pun pe seama faptului ca baietii in general vorbesc mai tirziu. Gabi[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din ce "vad" programul de somn pe care il are DAVID nu se potriveste cu al altor bebelusi. Eu inca il mai alaptez si din acest motiv (cred!) se trezeste o data pe noapte. Adoarme seara pe la 10.00 si se trezeste dimineata pe la 8.00-8.30. Cat timp stau prin bucatarie mai "fura" cate un pui de somn (cca 20-30 minute!). Ajunsi in parc dupa multe preumblari mai adoarme 30-40 minute. Intorsi acasa mancam si pe la ora 16.00 mai doarme 1 h - 2 h. Am incercat sa-i "scot" somnul de pranz dar inca nu am reusit. Cand este obosit nu este un "tip" rezonabil. Singurul "neologism" pe care il spune este: HAIDE. In rest am senzatia ca vorbeste un melanj de chinezo-japoneza. E tare simpatic. Cu baia cum stati? In fiecare seara sau o data la doua zile? Ce retete noi ati mai experimentat? Cum stati cu silueta? In fine ... nu vreau sa va mai stresez cu intrebarile ... Toate cele bune! BENDIS http://photos.yahoo.com/dianabalas
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin si eu din tabara mamicilor de mai sa va urez inca odata LA MULTI ANI!!tuturor puilor sarbatoriti sa creasca mari si norocosi ca frumosi sunt cu totii! si noi ne pregatim de aniversari luna viitoare desi gagalicea mea e cea mai pice din gasca-din 30 mai. vreau sa va intreb si eu ceva pentru ca de cateva zile la noi e varza in programul de nani.desi mi-a luat ceva vreme sa i-l fac vreo trei luni a dormit pe ceas doua somnuri pe zi de la 11 la 12 si de la 16 la 18.se trezea la 6 jumate 7 dimineata si se culca la 9. dupa schimbarea orei a inceput sa se culce vreo doua saptamani la 9 jumate 10 seara si sa se scoale la 8. acuma se culca tot asa da se scoala la 6 jumate, 7 sau 8 deci nu are ora fixa.in functie de asta se mai culca la 10, 11 sau 12 si apoi la 16 ne cam distram cu culcatul... vreau sa va intreb :e dificila trecerea la un somn pe zi sau de ce e asa aiurea acu la noi cu somnul? e adevarat ca inainte se trezea mult noaptea si acuma mai deloc dar nu cred ca e vreo legatura. multumim sa cresteti mari va pupam cristiana si gagalicea Theodora Alexia(10 luni) http://photos.yahoo.com/thea_alexia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor, noi dormim cam asa: seara pe la 23.00 ne ducem la nani(inainte o portie buna de alergat dupa Rebecca prin casa,ca sa cada BB lat)si se scoala pe la 9.00 pe la 11.30 doarme cam o ora si jumatate,iar dupa amiaza inca o repriza de somn de la 16.30-18.00 Vineri de exemplu mi-am dus puii in oras la cumparaturi(unde BB n-a dormit),ne-am intors la 13.00 am mancat si BB a dormit de la 14.00-16.00,iar seara s-a culcat la 23.00 Sper sa-l tina programul asta,dar tin sa va anunt ca era cam agitat ca nu si-a facut siesta de somn de la 11.30 Azi am repetat din nou figura si la masa de 13.30 n-a prea infulecat mult caci era obosit mort si dormea la masa,dar cum s-a sculat,cum a dat iama la masa,cu stigarea de riguare:pa,pa,pa,pa. Pupici tuturor.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] [pup], mamici de martie- aprilie 2003! Noi acum, la "batranete" (1 an) ne-am stricat somnul! [bang] Si nu am avut probleme cu somnul Dianei pana acum doua-trei saptamani. Peste noapte nu se trezea deloc. Mai nou, a inceput sa-mi planga o data sau chiar de doua ori peste noapte. Daca ii dau repede ceva sa bea (si apa e OK, dar laptic e si mai bine), adoarme repede la loc dupa ce se satura. Daca o las sa faca galagie in speranta ca poate se linisteste singurica, e mai rau: plange din ce in ce mai tare si mai neconsolat! Altfel, adoarme seara pe la 11 sau 11 jumatate, dimineata s-ar trezi pe la 8. Mai doarme o data pe la prinz- in jurul orei 1-, cand trage un puiutz de somn de maxim o ora. Si cam asta este! Peste somnicul de la 6 dupa-amiaza sare de multa vreme. In general este tare activa, scotoceste prin toata casa, am descoperit-o de doua ori ca a tras de pe masa un biberon cu lapte/apa ramas nebaut si l-a terminat pe furis, altadata mi-a descoperit biscuitii mei si cand am vazut-o, era cu mainile si gura plina de ei (cand e prea linistita deja stiu ca pune ea ceva la cale [:D] ). Numai bine! Laura http://photos.yahoo.com/laura00ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca ca din mare graba am uitat sa raspund la intrebarile Dianei,asa ca am revenit ca sa-mi fac tema. Baita io facem o data la 2 zile,dar daca alearga foarte mult si transpira,cu siguranta trece pe la baie si serveste un dus,ca doar n-o sa-l culc ca purcelul. Alimente noi inca nu prea experimentam,poate saptamana care vine incercam si noi mamaliguta cu branza si cascaval ras.In rest suntem mari devoratori de fructe,chiar orice,fructe sa fie;ne plac la nebunie merele si portocalele,pana curat unul din aceste fructe,vine ma bate cu mana pe picior si casca gura mare de parca ar vrea sa ma inghita pe mine,nu micuta bucatica care i se pregateste. SILUETA,daca ma vedeti imi plangeti de mila,caci eu una sunt numai piele si os(1.70cm si 50kg),cred ca daca n-ar fi pielea,mi-ar cadea oasele;mai nou iau vitamine dar nu se pune nimic pe mine,deh piele afurisita. Nu prea mananc dimineata,dar dupa amiaza si seara devorez tot din frigider,dar avand in vedere ca sunt o fire super agitata si nu stau locului de loc nu are cand sa se depuna,asa ca nu trebuie sa fac eforturi de slabire,ci de mentinere a acelor putine kg.pe care le mai am.Poate in curand le dau jos si pe ele. Si acum ultima boroboata,ii place sa duca diverse obiecte si sa le arunce in cada de la baie,azi mi-am cautat un papuc timp de o ora in toata casa si cand trec intamplator prin baie ce sa vezi,papucul mult cautat impreuna cu alte jucarii si niste haine erau in cada!!!!! Ii place sa tropaie pe gresie in baie,fiind incaltat cu ghetutele si sa vezi raset frate! Gata cu povestile despre noi,acum le asteptam pe ale voastre,pupici tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihuletule imi pare rau dar eu nu am scaner si nici poze facute cu aparat digital.... Daca ai stii cat m-am tinut sa-mi pun si eu sterilet dar nu am ajuns.Acum m-am razgandit.Folosim calendarul si prezervativul.Oricum eu mai vreau sa mai fac un bb pt ca nu vreau sa las diferentza prea mare.cand sunt hotarata sa-l fac,cand ma gandesc sa mai aman.Ce o fi, o fi....Eu acum am 22 de ani. Cary, eu ma gandeam sa mergem la mare,Cu Ioana desigur,prin iunie poate inceputul lui iulie pt ca in sept am licenta.In principiu cu cat mai devreme cu atat mai bine[:D] Ioana este foarte activa toata ziulica .Doarme o data sau de doua ori pe zi iar seara se culca pe la 7 sau 8. De papat ,papa cam de toate.Ii place foarte mult iaurtul si cascavalul iar mai nou rosiile. noi nu am facut inca vaccinul de un an si nici gauri in urec[q]hi Raluca si Ioana mica.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...