Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferenta de virsta ideala?!


Recommended Posts

Si intre noi sunt 15 ani diferentza dar eu ma simt mai bine si implinita decat cu fostul meu sotz sau cu ceilalti prieteni ai mei dintr-un punct de vedere mult mai diferit decat s-ar banui...[:D] adica sotul meu la 45 de ani este un tip super-plin de energie si foarte interesant...a alergat cu motorul (pe care il are inca in dotare si l-am probat cu brio [:D] ) in cursele de 750 cc-superbike, a cantat intr-o trupa la chitara si inca mai canta ca nebunii intr-u garaj, face diving si este instructor pentru asa ceva, face si sailing, in fine pe scurt e genul de persoana cu care eu nu m-am plictisit nicodata pana acum...si avem o fetitza de 5 luni si o casnicie fericita. Numai bine tuturor, Lens &accesoriu Freya
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Intr-o relatie conteaza felul in care gandeste fiecare.Si asta depinde de varsta!Am avut un prieten doar cu un an mai mic decat mine,dar mi se parea ca el gandeste ca un copil.Am avut si un prieten cu 5ani mai mare,si el era prea matur,avea alte conceptii,alt mod de a gandi,care pana la urma a ajuns sa ma steseze.Eu sunt pt varste apropiate!Au preocupari comune,aceleasi interese,trec in acelasi timp prin aceleasi stari!Cand unul are deja prea multa experienta,intervine un dezechilibru.Parerea mea![cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint convinsa ca diferenta de virsta - indiferent cum este, mare sau mica - nu constituie o piedica in calea unei relatii.Totul depinde de persoanele implicate in acea relatie. Stiti ce ma enerveaza pe mine, adica ma scoate din sarite cind este vorba despre un cuplu in care diferenta de virsta este mai mare - comentariile de genul 'uite aia, de ce l-o fi luat pe ala , e cu ...tz ani mai mare ca ea...'.Uite comentariile astea nu le pot suporta dintr-un motiv foarte intemeiat - de unde stie comentatorul ce este in cuplul respectiv? DORIS
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca dif. de virsta poate fi o problema intr-o casnicie.Din contra ,eu as numi aceasta dif. chiar un avantaj!Si sa nu uitam ca sint situatii si situatii, pareri contra vor exista tot timpul in ambele sit. (si cind fem. e mai mare si cind barb.e mai mare)totul e ca cei in cauza sa nu puna la suflet si sa fie fericiti in continuare.Dif. de virsta intre mine si sotul meu e de 7 ani(eu fiind mai mica ).Bafta mai departe![canada] simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta de varsta nu conteaza atunci cand iubesti persoana de langa tine! Intre mine si sotul meu este o diferenta de 11 ani! si vreau sa spun ca nici nu visam ca am sa cunosc pe cineva cu care sa ma inteleg atat de bine si care sa ma iubeasca asa cum sunt! Cand l-am cunoscut aveam 22 ani si el 33. Nu a indraznit de la inceput sa se apropie de mine, sa imi faca, curte s.a.m.d.... dar atractia dintre noi a fost mai puternica decat orice si am reusit sa ne cunoastem mai bine in cei doi ani de cand stam impreuna si un an de cand suntem casatoriti! Parintii mei nu s-au inteles , si nu se inteleg nici acum atat de bine cum ne intelegem noi, iar mama e f fericita ca dorinta ei s-a implinit, sa intalnesc un barbat care sa ma inteleaga atunci cand nu mi-e bine si care sa ma ajute atunci cand am nevoie! lucru care nu se intampla in casnicia ei si nici nu s-a intamplat! Eu cred ca suntem niste norocoase ca am intalnit asa barbati, indiferent de diferta de varsta care exista intre noi si sotii nostrii! atata vreme cat avem o casnicie fericita si de invidiat! Va pupic pe toate si casnicii fericite in continuare! [pup] Nally [gravi] 33 saptamani si [baietel]din burtica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diferenta ideala = el cu fix un an, 2 luni si 25 de zile - mai mic! de ce? ca asa-i la noi si functioneaza. la modul un pic mai serios si eu sunt de parere ca nu varsta conteaza ci tine de caracterul omului. am tinut 3 barbati cu cununie, tot felul de diferente de varsta (de la 4 ani mai mic la 20 de ani mai mare) si varsta nu a fost niciodata parte din problema.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre noi sant 6 ani 4 luni si 12 zile diferenta[:D] Eu sant ma mare dect sotul. Nu cred ca diferenta de varsta conteaza, dar este vizibila. Cel putin la noi. Eu sant in charge cand este vorba de casa si bani. El este in charge de a alege la ce petreceri, nunti sau botezuri mergem sau nu mergem. Impreuna decidem la masini, computere, electronice si haine. Am realizat ieri ca dintre toti prietenii nostri santem unicul cuplu care nu se ciondanesc cum prind un weekend singuri.[8)] Corina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord ca nu conteaza diferenta de varsta intre soti, dar eu am totusi o limitare: in momentul in care sotul/sotia iti poate fi tata/mama mi se pare nenaturala situatia. Mai ales cum e in Romania obiceiul ca ginerele sa spuna mama si tata catre socrii. Va dati seama cum suna cand un barbat de 50 de ani spune soacrei de 45 "mama" [:D] In plus de asta, pentru mine(accentuez, PENTRU MINE), un barbat de 50 de ani, la cei 25 ai mei, nu poate trezi decat cel mult sentimente filiale, nici vorba de atractie fizica. L-as asocia mult prea tare cu tata(care face 50 anul asta [:D]) Dar asta e doar parerea mea. Sotul meu e mai mare cu 2 ani si 8 luni. Pot doar sa spun ca e o casnicie ideala [:D], dar cu siguranta diferenta de varsta nu are nimic de a face cu asta. Va doresc la toate casnicii cat mai fericite. [pup],Dana si Andrei(12 dec 2003) http://community.webshots.com/user/dpintilie
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ceea ce a spus Dana inaintea mea... Nu pentru ca nu cred in dragoste, am cunoscut insa aici un cuplu, ea 25 si el 65 (nu e o gluma, au si un copil acum) si, desi m-am straduit sa ii vad indragostiti, fericiti, nu s-a putut. Din partea mea a fost de la inceput incredere totala ca e vorba de dragoste, si este dragoste insa, o sa fiti surprinse, doar din partea ei... el e un batrin posomorit, rautacios, are o viata plina la activ (alte nu stiu cite casnicii, copii, nepoti), si nu are chef sa se mai adapteze dupa personalitatea ei... si intr-o casnicie e foarte importanta capacitatea asta de adaptare, zic eu, pentru amindoi partenerii... adica mai gasim si calea de mijloc, daca avem unele pareri, viziuni, complet opuse... Ea e o fata frumoasa, desteapta, cu suflet mare, si tare, tare nefericita... ce pacat....dar dragostea e oarba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu sunt impotriva diferentelor mari de varsta. Dar asta inseamna sub 18-20 ani.Ce sare de limita asta mi se pare putin aiurea. Sunt deja generatii diferite... Eu nu as putea (parca l-as vedea pe tata,cum zicea cineva mai devreme :) ) Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...