Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Diferenta de virsta ideala?!


Recommended Posts

Ei fetelor depinde de caracterul fiecareia. Daca totul merge bine este OK cu orice diferenta de varsta. De prejudecati ce sa mai spun. Cand l-am cunoscut pe sotul meu eu eram la master si el in anul 2. Diferenta de 4 ani... el mai mic... pana si eu imi spuneam ca nu va dura... mai ales ca cei din jur tot susoteau... Culmea... cele care au incurajat relatia au fost mamele... si a mea si a lui. Acum... anul acesta se implinesc 10 ani de cand suntem impreuna. Apropo... m-am mutat cu el dupa daua saptamani si nu ne-am mai despartit. Si avem un baietel superb de 3 ani. Inainte de EL am avut un prieten cu 5 ani mai mare si mi se parea ca este prea batran... mereu incerca sa tempereze caracterul meu vulcanic. Asa ca pentru mine... agitata... un barbat mai mic cu 4 ani... a fost solutia ideala.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 38
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu consider ca varsta nu are importanta.Se poate intampla sa fie mai tanar si mai matur decat unul mai in varsta.Important e sa fii pe aceeasi lungime de unda.Eu intotdeauna am avut slabiciune pentru barbatii mai in varsta cu maxim 10 ani mai mari decat mine dar nu am prea avut norocul asta.Am avut prieteni ori de aceeasi varsta cu mine ori mai mici.Ultimul prieten inaintea celui pe care-l am acum a fost cu 9 ani mai mic decat mine[ups]dar nu se vedea diferenta.Arata ca Brad Pitt, poate chiar mai bine, dar degeaba,ca avea alte defecte pe care nu le-am acceptat.Acum prietenul meu actual (logodnicul) si viitorul sot e mai mare cu 4 ani decat mine (totusi e o realizare[olala]) si ne intelegem bine si ne iubim[:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi doi suntem de aceeasi varsta si pot spune ca ne intelegem bine, avem 2 copii minunati si "crestem" impreuna. Cred ca ce este important consta in gasirea punctelor comune si cimentarea relatiei cu dragoste, incredere si multa intelegere. Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine diferenta este de 12 ani!Nu ma deranjeaza cu absolut nimic si nici nu am dat importanta vreodata;chiar daca sunt tinerica tare ma mindresc ca am pe cineva care imi pune capul inapoi pe umeri si de la care am ce invata.Ne iubim si totul decurge cit se poate de normal in casnicia noastra! [mamica]Teodorei[gravi]in 21 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre mine si scumpul meu iubit sunt 27 de ani. Adica el e cel cu 27 de ani mai mare. Noi spunem ca el e cel tanar si eu baba (cristi crede la fel). Asa ca a spus ca daca mai imbatranesc o sa-si ia una mai tanara. T[il]raiesc cea mai minunata relatie de pe Terra. Si probabil si de pe Marte!!!!! adelina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa va felicit pe cele/cei care aveti parteneri cu diferente de virsta considerate mari sau nepotrivite, eu cred ca trebuie sa ai o mare tarie de caracter, sau o dragoste imensa ca sa ai curajul sa infrunti conventiile sociale si parerea/prejudecatile celor din jur. Bravo voua! Eu cred ca nu avem in viata nici o garantie, unii mor tineri si altii traiesc pina la 100 de ani, cel mai important e sa-ti urmezi inima si convingerile. Mai am o prietena al carui sot este cu 18 ani mai in virsta si cu vreo 15 cm mai scund cind ea e pe tocuri (ea are 1.80 inaltime) si sint cel mai haios cuplu pe care il cunosc, ca sa nu mai spun cit se iubesc si ce fetita scumpa au. Celor carora diferente mari de virsta sau alte chestii li se par aiurea, eu zic sa lasati prejudecatile la o parte si sa admirati acesti oameni care au pus mai presus dragostea decit conventiile. Va doresc fericire tuturor [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intre noi sunt 15 ani de diferenta , eu 21 si scumpi 36 , dar asa cum am mai spus ne intelegem super si poate e mai bine asa . Ne completam reciproc , eu mai "zburdalnica" si necalculata , el mai cu capul pe umeri , uneori si viceversa , important e ca ne completam reciproc si ne iubim mai mult pe zi ce trece . [il][il][il] Diferenta ideala de varsta nu cred ca exista , depinde de la caz la caz . Dragostea varsta nu are !!![cina2]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu cred in diferente de varsta. cred ca Dumnezeu face uneori misto de noi punand doi oameni de varste foarte diferite sa se iubeasca tocmai fiindca vrea sa vada daca treci sau nu peste acest hop. nu e usor sa iubesti si cred ca El vrea sa iti demonstreze asta cu orice pret. Intre mine si iubitul meu este o diferenta de 34 de ani. Suntem impreuna de ce putin 5 ani. Nu a conta vreodata si nici nu conteaza. Ce conteaza este ca il iubesc. Asa ca nu exista vrasta ideala... lix
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...