Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

VERGETURI !!!


Recommended Posts

Vreau sa merg la mare. Ce sa fac, am vergeturi si sunt multe si urate (pe abdomen). Am auzit de tot felul de creme si lotiuni. Am auzit ca cele de la Elancyl ar fi super, in alta parte am citit ca cele de la Ardeni Cosmetici (cu extract de edera) sunt foarte eficiente, dar nu le gasesc in Romania. Cea de la Avon cum o fi? Dati-mi si mie o idee, dar sa fie PROBATA va rog mult. Asadar, CINE A FOLOSIT CREMA ANTIVERGETURI CU EFECTE VIZIBILE, NOTABILE ? VA ROG MULT SA-MI SCRIETI NU DIN AUZITE CI DOAR DIN CELE PE CARE LE-ATI EXPERIMENTAT DEJA !!!! Va pup, Melania & Anna-Luciana[flo][flo][flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Prietena mea a folosit, intr-adevar cremele de la ARDES Cosmetici, care se gasesc in Romania, sa stii. De regula, ele sunt simplu de gasit la farmaciile din Carrefour.Sunt scumpe, dar foarte eficiente.Ei au toata gama, pentru vergeturi si celulita, in cutii de 75g,500g, 1,000kg. Prietenei mele i s-au atenuat vizibil dupa aproape o luna de folosinta si nu inceteaza tratamentul. A34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Andrada, dar cum procedeaza prietena ta ? Ce fel de masaj face? Il face singura sau se duce la un cabinet special? Am dat si eu telefon la Ardes si mi-au spus cei de acolo ca vergeturile se pot atenua doar prin masaj special care este foarte dureros prin prisma faptului ca trebuie facut foarte energic. Te rog mult spune-mi cum face prietena ta? Vergeturile mele nu mai sunt asa proaspete ci au devenit alb-sidefii. Melania & Anna-Luciana melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga mea J, prietena mea are un program asa de plin si ajunge atat de tarziu acasa, incat la un cabinet special de masaj cred ca ar ajunge numai daca isi facedin asta asa, un fel de cadou, de ziua ei.. .... Masajul si-l face singura, in fiecare dimineata, inainte de a pleca la serviciu si seara dupa dus, cam 30 de minute, Dupa cum spune ea, crema este destul de grasa si poate fi masata timp mai indelungat, cu ajutorul unei perii din acelea rotunde, cum eu in oferta cei de la avon sau oriflame, iar cand este prea obosita, isi face pur si simplu un masaj simplu,fara perie, far nimic, cat rezista:), cum zice ea. Crema pe care a luat-o de la ei este cea cu iedera, numai iedera, speciala pentru vergeturi, dar trebuie sa fii constanta in aplicarea ei.De altfel, este o regula pentru toate tratamentele si regimurile de slabit, etc, zic eu. Nu merge cu o data Da, de trei ori nu:) Incearca sa iti faci un program de 20-30 de minute pe seara, numai pentru tine.Ea este foarte multumita. vergeturile de pe sani aproape ca au disparut, iar cele de pe picioare si de pe abdomen s-au atenuat mult.Si va continua. Ceea ce vreau sa iti spun este ca una din fete a postat aici un amestec foarte usor de facut, cu glicerina si alcool de 70°, daca am retinut bine -pentru vergeturi.Pana cand pleci tu la mare, ai avea timp sa il aplici si sa ai si rezultate. Si eu l-am recomandat prietenei mele fiindca sincer iti spun, crema de la Ardes este cu adevarat scumpa, insa ea vrea sa incerce macar 3 luni Ardes si, daca va mai fi nevoie, are sa il incerce si pe acesta. Iti doresc rabdare si timp.Succes! Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine e sa previi vergeturile. Eu am folosit in timpul sarcinii o crema frantuzeasca Mustela 9 mois maternite si nu am facut nici o vergetura pe burta. Din pacate pe coapse nu mi-a dat prin cap sa o folosesc desi scria in prospect [bang] pentru ca imi imaginam ca doar burta se intinde. Cind m-am trezit cu crapaturi si pe coapse dupa ce am nascut, mi-am dat cu aceeasi crema si au inceput sa dispara. Dar nu am asteptat sa devina albe sidefii, fiindca maseuza mea mi-a zis ca odata ce devin sidefii nu prea mai e nimic de facut. Crema asta mi-am aplicat-o singura, fara masaj, si pentru mine a fost eficienta. Inainte de a ramine gravida aveam program regulat de masaj cu creme Ardes, care deasemenea au fost eficiente, mi s-a mai dus din celulita, cel putin aia de la suprafata. Dar am baut si foarte multa apa, nu am mincat dupa ora 18 si am facut aerobic. Masajul nu a fost deloc dureros. Dupa cum zicea tot maseuza mea, un masaj nu are voie sa agreseze tesuturile si sa lase vinatai, daca e prea dur se sparg capilarele si pe linga faptul ca arata urit nu e deloc sanatos. Deci, atentie la masaj, nu trebuie sa doara, dar trebuie sa-l simti in profunzime, pina la os, nu numai superficial pe piele. Mult succes si distractie placuta la mare. [pup] Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea, din pacate si eu sufar din pricina acestor vergeturi!Nu stiu cum voi arata dupa nastere, dar stiu ca inainte am folosit tot soiul de creme combinate cu masaje , raze etc si n-au trecut pentru ca ele reprezinta rupturi ale tesutului subcutanat si nu ai cum sa le repari, mai ales daca sunt de mult (eu am slabit 10kg intr-o saptamana, cand s-a prapadit tata!). Putem insa sa le prevenim; eu folosesc o crema de la Elancyl care mi se pare ok!Daca gasesti ceva interesant, zi-mi si mie! [pup] loredana &raducu din burtica de 32 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...