Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

la 3 m sub pamant


Recommended Posts

quote:
Initial creeata de Danza
O fac doar pt fetele care mi-au tot trimis PM si mail-uri intrebandu-ma ce se intampla cu mine, care si-au facut griji pt mine si pt copilul meu. ...dar va rog sa ma credeti ca scriind aceasta poveste nu astept nimic in schimb, nici consolare, nici mila - nimic!... Tocmai din acest motiv, care nu ma cunoasteti si nu va place ceea ce am scris si cum am scris, faceti abstractie de acest subiect! ...Am zis ca poate-i o clipa de ratacire, poate are probleme la servici si l-am sunat sambata trecuta sa-i vb, mi-a raspuns o tipa care cand i-am zis ca sunt sotia lui, mi-a raspuns cu mult tupeu si trufie "tu nu mai esti sotia lui, eu sunt prietena lui acum."
Draga Mariagi, stiu ca e un site public si oricine are dreptul sa-si spuna parerea, DAR fa-mi o favoare si reciteste prima pagina, apoi gandeste-te bine ce spui. Uite, ca sa nu te chinuiesti sa cauti pasajele respective, special pt tine am facut quote la ceea ce am scris prima data cand mi-am pus povestea pe forum. Acum sa-ti raspund pe rand: - ce vina are maica-sa? elementar: nu i-a dat pic de educatie copilului sau. Nu poate nimeni sa vina sa-mi spuna ca nu au stiut ca este casatorit, cand pozele lui Danut sunt prin toata casa pe care o inchiriaza si banuiesc ca orice om isi da seama ca copilul nu-l faci cu degetul si ca exista si o mama pt acel copil. - ce vina are ea si de ce o numesc tarfa? la fel de simplu: pt ca e o persoana fara pic de morala, educatie, scrupule si etica. Inteleg ca puteau sa se indragosteasca si punct - importiva sentimentelor nu ai cum lupta, DAR sa fi fost ea o persoana crescuta si educata cum trebuie ii spunea scurt si clar: rezolva-ti neica problema pe care o ai cu sotia, fa-ti ordine in viata, apoi vii si mai vb. Nu asa ar fi logic si normal? ea, in schimb, s-a complacut in situatia data, a continuat sa-i faca avansuri, ba si mai mult, s-a mutat in casa pe care o icnhiriaza el. Au preferat sa-si bata joc in continuare de mine. Si daca tot iti plac proberbele iti mai spun si eu unul: pana nu ridica cateaua coada, cainele nu se urca pe ea - e legea naturii, scumpo! Nu am cerut compasiune, am pus povestea pe forum, numai si numai pt a putea trece peste acest obstacol din viata mea. Sa-ti fie clar asta! Daca ai fi avut rabdarea sa citesti toata paginile, ai fi vazut ca incep sa ma ridic la suprafata si nu ma complac in situatia asta, nu-mi plang de mila, nu ma dau cu capul de pereti, nu ia somnifere ca sa dorm - pur si simplu imi fac ordine in viata si asta numai datorita fetelor, care m-au ajutat sa vad cu alti ochi totul. Iti multumesc oricum pt interventia ta, sa ne auzim de bine si iti doresc din tot sufletul sa nu stii ce inseamna chinuri si suferinta si sa nu treci prin ceea ce trec eu acum, mai ales avand un copil de mana. Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz [paste] Poze>:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Povestea+de+Craciun&mid=1214&cid=3759 http://www.yamafoto.com/?ref=6599 http://www.yamafoto.com/?ref=14353 http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Danza, 1.din cazuri concrete,cunoscute,oricata educatie ti-ar da parintii,tu esti in final singurul responsabil pentru faptele tale.in speta tanara care traieste cu tatal copilului tau. 2.nu am spus ca cele doua mama si fiica nu stiau ca EL are copil si o sotie, 3.poate ca el,in ipocrizia lui,i-a spus tipei ca a rezolvat toate problemele cu tine.nu ai de unde sa stii ce discutii au purtat ei. si poate ca ea l-a crezut.si a stat linistita ca,iubitul ei a terminat socotelile cu tine. 4.apropo de proverbe:daca cateaua amintita a ridicat coada si minunatul domn te iubea si respecta cu adevarat,o trimitea la maica-sa ,se muta de acolo,te suna si iti spunea.avea alternative.. toate cele bune,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mariagi, te-ai pus vreo secunda in pantofii Danei? Te-ai gindit vreodata ca ti se poate intimpla si tie? E usor sa spunem ce e bine si rau fara a trai momentele respective. Mama mea a trecut prin ce trece Dana si stiu ca nu a fost usor pentru noi doua. Soacra mea a trait drama unei femei in virsta care isi pierde sotul 65 pentru ca are bani, iar dulcica are numai 20 ani. Daca ai timp si ai ocazia vezi care este subiectul de conversatie al unor fete de 17-18 ani si o sa fii uimita. Omul e un animal imprevizibil, iar cel mai cumplit e ca nu ne putem modela si nici macar nu putem vedea soarta. Dana, iti doresc tot norocul din lume, sa treci cit mai repede de perioada asta cumplita. Esti mama si o femeie puternica o sa reusesti sa gasesti un drum frumos pentru voi 2 si un om sa va iubeasca cu adevarat. There is a difference between knowing the path and walking the path.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coral, tocmai ca am trecut prin ce trece ea mi-am dat cu parerea. nu m-am apucat sa povestesc acest lucru,fiindca nu mi s-a parut relevant.mi-am sustinut doar punctul de vedere si atat.daca cineva s-a simtit lezat imi pare rau.nu asta a fost intentia mea. o zi buna,
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut...din nou De ce va incapatanati sa nu vedeti adevaratul vinovat? Nu femeia e de vina, e barbatul care a plecat si nu vrea sa se mai intoarca, vrea o viata noua. De ce sa te agati de cineva care a plecat? Numai ca sa ai un statut in fata lumii...stiind ca de fapt viata in casa nu e roza? De ce sa stai o viata intreaga sa pazesti un om care a plecat odata si va mai pleca? De ce credeti ca trebuie sa fie "frumos" pentru lume...si sa stai mereu cu ochii pe ulita...vine, nu vine? Eu zic ca orice om are libertatea de a trai cum se simte bine, fara scandaluri, fara certuri...toti suntem in cautarea unei vieti frumoase si linistite. Eu cred ca un om care e tinut cu forta , constrans, nu e fericit si nu iubeste...viata asa devine un chin. Numai bine va doresc, incercati sa intelegeti ca oricat de mare ar fi suferintatrebuie sa lasi si plece omul, daca vine inapoi , e al tau, daca nu, inseamna ca bine ai facut ca l-ai lasat sa plece, inseamna ca nu e jumatatea ta. Criss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by mariagi
4.apropo de proverbe:daca cateaua amintita a ridicat coada si minunatul domn te iubea si respecta cu adevarat,o trimitea la maica-sa ,se muta de acolo,te suna si iti spunea.avea alternative.. toate cele bune,
pai asta si mi-a demonstrat-o ca nu ma iubeste si nu ma respecta (iti multumesc ca ai atata tact incat sa mai torni gaz pe foc, desi esti patita), desi cu doar doua saptamani inainte de a ma anunta de hotararea lui la telefon, fusese acasa si se purtase ca cel mai indragostit si fericit om din lume. Zi-mi si mie, tu nu l-ai crede ca te iubeste daca te-ar suna la miez de noapte plangand ca nu mai poate de dorul tau, tu nu l-ai crede daca ti-ar aparea intr-o seara la usa, fara sa te anunte, sa te cuprinda si sa te pupe zicand in continuu ca te iubeste si nu mai poate trai fara tine printre straini, daca 5 zile ti-ar spune in continuu ca te iubeste si daca ati face planuri de viitor impreuna? eu l'am crezut si m-am fript! si daca tot imi scriai anterior ca nu e ea, maica-sa vinovata sau el, dar trebuie sa gasesc partea mea din vina, ei bine, asta e vina mea ca l-am crezut si l-a lasat sa plece departe fara noi, ca am crezut in el, ca l-am sprijinit in cariera si in munca si l-a lasat sa se afirme pe plan profesional chiar daca asta insemna sa stam separati. Nu am dat toata vina pe aialalta, pe maica-sa: aici fiecare isi are doza de vina, fiecare, dar cel mai mult el si asta o stiu prea bine. Sa nu crezi a daca o numesc pe ea tarfa, o fac pt a-i gasi lui scuze, doamne fereste. Are aproape 33 ani, il cunosc de 7 ani si stiu ce poate si ce gandeste. Si chiar daca am aceasta parere despre ea, parere care mi se intareste cu cat mai mult trece timpul si aflu tot mai multe, in fata nu i-am spus nimic, dar absolut nimic, am privit-o doar ca sa n-o pot uita si gata! Acum crede-ma ca sunt mult mai linistita pt ca ei se merita, iar eu merit mult mai mult decat am avut pana acum si asta voi avea! Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz [paste] Poze>:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Povestea+de+Craciun&mid=1214&cid=3759 http://www.yamafoto.com/?ref=6599 http://www.yamafoto.com/?ref=14353 http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce frumos e ca fiecare are dreptul sa-shi caute o viatza linishtita shi sa-shi traiasca viatza cum vrea, dar oare ce vina are micul Danutz ca tatal lui s-a hotarit dintr-o data sa nu-i mai pese de el, sa nu-i mai fie dor de el, shi sa il vada din an in Pashte. Pacat ca cel care sufera cu adevarat din toata povestea asta, in afara de Dana este micutzul, care in fond nu are nici o vina. Oare de ce adultzii nu se gandesc la viatza lor inainte de a avea copii ci au nevoie sa shi-o refaca dupa ce au cea mai importanta datorie din lume, UN COPIL. Corinna, Andreas, Alexandru shi Sven Alexander (inca pe drum) http://www.rhp.ro/Andreasn/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Criss , draga, ce usor vorbesti din carti... stai sa vezi...doamne fereste, sa patesti si tu vre-un necaz de felul asta...si atunci sa ma cauti sa te citez....
quote:
Originally posted by criss
Salut...din nou De ce va incapatanati sa nu vedeti adevaratul vinovat? Nu femeia e de vina, e barbatul care a plecat si nu vrea sa se mai intoarca, vrea o viata noua. De ce sa te agati de cineva care a plecat? Numai ca sa ai un statut in fata lumii...stiind ca de fapt viata in casa nu e roza? De ce sa stai o viata intreaga sa pazesti un om care a plecat odata si va mai pleca? De ce credeti ca trebuie sa fie "frumos" pentru lume...si sa stai mereu cu ochii pe ulita...vine, nu vine? Eu zic ca orice om are libertatea de a trai cum se simte bine, fara scandaluri, fara certuri...toti suntem in cautarea unei vieti frumoase si linistite. Eu cred ca un om care e tinut cu forta , constrans, nu e fericit si nu iubeste...viata asa devine un chin. Numai bine va doresc, incercati sa intelegeti ca oricat de mare ar fi suferintatrebuie sa lasi si plece omul, daca vine inapoi , e al tau, daca nu, inseamna ca bine ai facut ca l-ai lasat sa plece, inseamna ca nu e jumatatea ta. Criss
Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fara nici o urma de rautate : de ce parte a barierei ai fost cand ai patit-o>? sotia sau amanta???
quote:
Originally posted by mariagi
Coral, tocmai ca am trecut prin ce trece ea mi-am dat cu parerea. nu m-am apucat sa povestesc acest lucru,fiindca nu mi s-a parut relevant.mi-am sustinut doar punctul de vedere si atat.daca cineva s-a simtit lezat imi pare rau.nu asta a fost intentia mea. o zi buna,
Maria&Vladut
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...