Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

la 3 m sub pamant


Recommended Posts

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Danza iubita, te rog din suflet sa nu-l lasi sa vada cat suferi. Du-te intr-un loc linistit, stai de vorba cu tine, ai 25 de ani..viata merge inainte. Uita-te in ochii puiului tau si ai sa vezi soarele si frumusetea lumii. Nu te lasa doborata..chiar nu are rost si nu merita. Cuvintele noastre sunt acum de prisos, in tine vei gasi puterea. Cu prietenie, Cristina&Sanziana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, scumpelor, nici nu va dati seama cat de mult ma ajuta sa va stiu aproape acum. Sa stiti ca am tot auzit cuvintele astea atat de la rude cat si de la el, imi tot repeta "nu ai dupa cine plange, eu nu merit lacrimile si suferinta ta" si totusi... Ma rog mult la D-zeu sa-mi dea putere, m-am rugat tot drumul pana la Constanta si cred ca numai disperarea dar si credinta m-au ajutat sa-l gasesc intr-un oras aproape necunoscut, cunoscand numai marca la masina si culoarea (pt ca ultima data cand a fost acasa si-a luat o alta masina). Si eu sunt mai razboinica si mai impulsiva din fire, dar D-zeu a avut grija ca pe moment sa-mi dea tot calmul din lume, ca sa nu-i fac scandal si sa nu-i fac ceva tipei, desi tot numai D-zeu stie cate ganduri si planuri de razbunare aveam si unul din ele avea sa aiba un mare succes, in urma caruia se intorcea cu siguranta daca nu la mine, dar cel putin inapoi in Moldova cu coada intre picioare ca un caine batut. Dar am zis ca nu se merita, si apoi nu era cazul sa ma umilesc eu si sa ma dau in spectacol, ca mai apoi sa ma arate cu degetul toata lumea, iar el sa-i spuna mai tarziu puiului ca uite de asta am parasit-o pe maica-ta... Plecand de acolo ma simteam mandra de ceea ce am facut si de ceea ce nu am facut, mandra de atitudinea mea si mandra pt ca eram cu cateva trepte mai sus decat simona aia blestemata, o mizerabila si murdara, pe care o gasisem intr-un maieu mizerabil. Culmea e ca Alex imi zicea ca planurile de educatie a copilului nu se schimba, ca sa-i dau copilul la Constanta si ca va avea grija el de pui: cine sa aiba grija de copilul meu? simona care nu-si poate spala maieul??? care nu stie sa dea cu matura in casa? care nu stie sa stranga masa seara dupa cina? or, la ora la care am dat eu buzna peste ei, abia se trezisera si toata mizeria ce era in casa nu era de 5 minute... Fiti sigure ca e mai usor un pic acum, altfel nici nu as fi putut pune pe forum cele intamplate. Mi-am dat seama ieri cand scriam ca o fac cu mai mult calm si cu mai multa degajare, ca pot sa vb despre asta, pt ca primele zile nu reuseam sa spun nici un cuvant nici macar mamei. Stiu si eu ca va trece, imi pare rau doar ca l-am iertat si l-am primit inapoi de fiecare data cand a plecat (de 2 ori cand eram gravida cu Danut si o data cand puiul avea 3 saptamani), pt ca acum Danut e prea atasat de el. Imi are rau ca i-am dat "n" sanse, ca acum sa-si bata joc in halul asta. Si ma doare asa cum numai o mama o poate simte ca acest copil isi va vedea tatal de 4-5 ori pe an, si asta daca el se va tine de cuvant si va veni o data la 2-3 luni sa-si vada copilul cum a promis. Problema e ca acum nu mai stiu cum sa ma port cu el. Va veni de Pasti acasa ca sa le dea explicatie parintilor lui, mai ales mamei sale, care a zis ca asta nu e copilul ei si ca nu-l primeste acasa fara noi. Doua lucruri bune au iesit din toata tarasenia asta: 1-am slabit fara nici un efort, pe cand eram fidela subiectului "cum slabim", 2 - maica-sa cu care nu ne-am inteles intotdeauna de minune (tocmai pt ca-i tinea apararea lui in orice situatie) acum e de partea mea, dar la ce-mi mai serveste? Camelia-Daniela, sa stii ca atunci cand am inceput sa reactionez un pic mi-am amintit de povestea ta, dar nu mai stiam unde s-o caut. Mi-am amintit de intalnirea pe care ai avut-o cu tipa, ca tocmai acum sa gasesc un mesaj de incurajare de la tine [pup] Va multumesc la toate si va pup pe voi si pe puiutii vs.[pup] [*]Cu drag, Dana, mamica lui [copil] Danutz [*] Poze>:http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Povestea+de+Craciun&mid=1214&cid=3759 http://www.yamafoto.com/?ref=6599 http://www.yamafoto.com/?ref=14353 http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Danza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danza, scumpa, imi pare nespus de rau ca treci prin clipe grele. Sper sa-ti revii cat mai curand si sa razi din toata inima ca ai un copil sanatos si sa vezi jumatatea plina a paharului: macar ai scapat de un om nesincer si care nu stia sa aprecieze ca familia ar trebui sa fie pe primul loc in viata! De fapt, cuvintele mele erau mult mai "grele", dar m-am abtinut, ca nu are rost sa te mai intristez si io. Fruntea sus, un zambet larg si frumos si cu Danut inainte in viata! Te pup si ai grija de tine si Danut!!! [pup] tilis Viata e prea scurta ca sa fii normala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, Danza! Nici nu-mi pot inchipui ce este in sufletul tau! Draga mea, seaca-ti izvorul lacrimilor si ridica-te si mergi mai departe. Ai tot dreptul la fericire! Uita-te la Danut cum iti zambeste si rade, cum te cuprinde cu bratele in jurul gatului si-si lipeste capsorul de obrazul tau... Este tot ce conteaza, nu-i asa? Mult curaj si putere! Si ai grija de Danut, pentru ca nu esti singura! Ai o mare comoara langa tine! Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, sa-ti dea Dumnezeu putere si intelepciune sa ieshi din necazul asta si sotzului tau sa-i dea minte sa se intoarca la voi. Cum sa pierzi asemenea comori- o sotzie frumoasa ca o floare si un baietzel nazdravan si dulce???? Mi-au dat lacrimile citindu-ti povestea si sunt si eu alaturi de tine! [pup][pup][pup] Lorelei & Family
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

draga Danza, iti spun si eu ca toti ceilalti, imi pare rau ca treci prin asa ceva, dar trebuie sa fii tare si sa privesti inainte; trebuie sa ai grija de tine si de copilul tau; nici sa nu te gandesti sa-i dai copilul la constanta, trebuie mai intai sa dovedeasca el ca stie si este in stare sa se ocupe de copil (ceea ce acum nu este cazul); durerea e cumplita, dar va trece si intr-o zi va aparea si soarele; ori lui ii va veni mintea la cap, ori va aparea altcineva; meriti sa-ti fie bine si iti va fi...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danuta, te uibesc tare mult desi nu te cunosc deloc ! Daca as putea as veni sa stau cu tin, sa te mangai si sa plangem impreuna. Daca vrei si simti nevoia sa plangi fa asta. O sa te racoresti. Nu tine totul in tine, intalneste-te cu prietenii, stai o vreme cu parintii tai, cu fratii (daca ai), incearca sa zambesti pentru Danut, desi stiu ca-ti este greu. Nu stiu ce sfat ti-as mai putea da acum, sa-l primesti inapoi sau nu. Sunt asa de sigura ca o sa vina la voi iar, dar nu stiu pentru cat timp. El isi va da seama mai devreme sau mai tarziu ce a facut, ce a pierdut, si va voi in mod sigur sa aiba langa el familia din nou. Nici nu stiu ce-ar fi mai bine sa faci atunci> sa-l primesti ca sa fiti din nou o familie si sa aiba baietelul tata sau sa-l respingi pentru mizeria de om imatur care este sa care nu se va vindeca vreodata. El cred ca mizeaza mult pe iubirea ta, isi imagineaza cat de greu iti este si se gandeste ca are cale de intors. Incearca pentru Danut sa nu mai fii trista, sa zambesti, incearca sa-l scoti din cap ca si cand nu ar fi existat niciodata ! Gandirea pozitiva si autosugestia fac minuni ! Imagineaza-ti viata fara el, dar o viata buna, senina, stai seara in pat si inainte sa adormi imagineaza-ti o zi fericita, normala, la serviciu, apoi acasa cu Danut, multa liniste sufleteasca, roaga-l pe Dumnezeu sa te ajute si sa te calauzeasca spre o viata buna si mai ales crede, CRED in El, caci rugaciunea din suflet face minuni. SA FITI VOI SANATOASI SI SA GASESTI UN OM CARE SA TE MERITE CU ADEVARAT PENTRU CA ESTI LA INCEPUTUL VIETII, TANARA, FOARTE FRUMOASA SI DESTEAPTA. ORICE BARBAT NORMAL VREA O SOTIE CA TINE. NU TE SPERIA, EXISTA MULTE CUPLURI CARE S-AU CUNOSCUT IN SITUATIA IN CARE ESTI TU (CU UN COPIL DOAR AL UNUIA) SI CARE AU CONSTITUIT O FAMILIE FRUMOASA SI MULT MAI INCHEGATA DECAT AI AVUT TU !!!! Cu mult drag, Melania & Anna-Luciana [flo][flo][flo] melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danzutz, mi -ai rupt inima. Nu-mi vine sa cred ca un om se poate comporta atat de misheleshte, dezgustator.... Cred ca tu ai fost prea buna cu el , i-ai dat prea multe shanse, prea multe....Iar el e un nehotarat, nu shtie ce vrea de la viatza lui shi va mai complica shi voua vietzile aiurea, shi Danutz care e nevinovat...la asta nu se gandeshte???????? Cred ca inca te doare fiecare cuvant, fiecate clipa, insa Dumnezeu itzi va da taria sa inchizi ranile. Poate asha e mai bine pentru totzi, cine shtie..... Fii tare iubita, viatza de multe ori ne ridica la cer alteori ne baga in pamant. Ceea ce ne face oameni insa e modul in care ieshim din momentele de criza shi recapata puterea de a zambi dinnou. biankita
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Danza, se mai intampla .... nenorociri d'astea. Te-as putea face sa zambesti cu povestea mea .... Sa vezi scena cand am venit eu mai devreme de la dentist si l-am gasit pe primul meu sot cu "duduia" - clasa 12 venita la meditatii ..... pe canapeaua mea din sufragerie ... si acum ma intreb cum au incaput pe ea ....[:D]Cred ca fatuca a luat Bacul ...[:D] Sunt convinsa ca va fi bine .... nu stiu cum, dar se vor rezolva toate. Danut are o mama extraordinara, asta e cel mai important ! Curaj, o sa fie bine ! Si durerea si umilinta ... trec. [pup] Lili PS: si "duduitele" astea au o mare parte din vina ..... si nu stiu cum se face, da' cam toate au aceleasi "calitati", una nu e fata serioasa .... ca sa zici ca a fost dragoste adevarata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...