Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

la 3 m sub pamant


Recommended Posts

Danutza, eu nu-ti spun decat ca tot raul spre bine, poate...poate sunt dura si poate crezi ca nu stiu ce spun, dar cum era daca se intampla mai tarziu, acum Danut este mic si isi va putea reveni, dar mai tarziu..era mai greu..si crede-ma ca stiu ce spun, tocmai trec printr-un divort...iti doresc numai sa crezi in tine si in forta care ti-o da copilul, sa te gandesti la tine ca la o femeie care are dreptul inca la iubire, pretuire si respect, ptr. ceea ce este, pentru ca tu esti un om deosebit, si meriti mai mult..asa ca te rog, nu capota, incearca sa vezi si ceea ce va fi intr-un viitor pe care acum il vezi imposibil..nu cred ca ai fi preferat minciuni si inselatorii, nu? pentru tine si pentru Danut, toate cele bune si multa putere pupici Roxana Lilea,mama Mariei 3 ani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 189
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ma doare sufletul[q][q] si sper sa treci, mai puternica si mai inteleapta, cu bine peste cumpana din viata ta. Oricine poate trece prin asa ceva si nu se stie niciodata ce-ti ofera viata. De aceea, te rog, pt. mine fii tare si ridica-te, da-mi siguranta ca avem in noi puterea de-a o lua de la capat. Te rog, arata-mi ca se poate. Te pup si te iubim.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danutza, am vazut mesajul tau la cateva minute depa ce a fost postat. Pur si simplu am ramas inmarmurita...nu puteam sa cred ca exista vreun barbat atat de nebun incat sa te lase singura. Si eu am ramas singura, insarcinata in 6 luni, eram in deriva, plangeam mai mereu, groaznic. Dar a venit ziua cand m-am scuturat si am mers mai departe. Nu stiu cand a fost ziua respectiva, dar stiu ca acum am devenit imuna la telefoanele/ mesaje/ flori trimise la serviciu... Catalina are 1 an si 6 luni,si, desi stie ca sunt cu altcineva, el tot nu ma lasa. Dar sunt mandra ca am castigat o lupta: lupta cu mine insami, sunt mai puternica acum, nu mai plang, il ignor, pentru mine el nu mai exista. Tatal Catalinei este acum cel care este alaturi de mine. Si vreau ca fiica mea sa nu-l cunoasca vreodata ( s-au vazut de cateva ori , dar era prea mica si nu si-l aminteste). Draga mea, nici nu stiu ce sa-ti mai spun in plus fata de ce ti-au scris fetele... Pana la urma, tot raul e spre bine.Ma i bine sa te rupi acum cand esti tanara si copilul e inca mic. Te pup si sa stii ca ma gandesc la tine! Love is all around
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imi pare rau ca treci prin asta. Se pare ca in ziua de azi sunt multi barbati care azi iti declara ca te iubesc si fac orice pt tine si maine umbla cu alta. Sincer, te inteleg prin ce treci, am trecut si eu prin asta anul trecut. Sunt momente cand numar in minte lunile, zilele sisaptamanile decat am plecat cu capsunika de langa el... dar stii ce? vorba cameliei... m-am ridicat din propia cenusa si am luat-o de la capat, singura cu un copil, dar linistita. Si mie imi e dor de el, mi-e dor sa-l vad langa Alexa... dar la ce bun? odata ce l-am prins inselandu-ma nimic nu se v-a schimba. Esti un suflet extraordinar, ai un copil fantastic, esti tanara... nu pot sa-ti spun uita-l... pt ca nu vei reusi decat in timp, dar am sa-ti spun invata sa ierti ca sa poti trece mai usor peste asta. va pupam pe amandoi si va dorim sa zambiti din tot sufletul, Freia si bebe Alexa http://community.webshots.com/user/freia_ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danza, nu te cunosc decat din postarile de pe forum...dar imi pare sincer rau pt toate prin cate treci... E un mare nemernic [bang], dar partea cea mai rea e ca mai mult ca sigur la un moment dat o sa vrea sa se intoarca la tine..sper sa fii suficinet de puternica sa nu te "inmoi" pt ca el e invatat sa il ierti vesnic... iti doresc forta sa treci peste, sa iti refaci viata si sa il uiti..copilul e mic si o sa isi revina (mai bine acum decat mai tarziu); oricum, mult tupeu pe capul lui sa sa iti ceara copilul...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Danutza, ma miram de ce nu te mai "vad" pe forum. Am plins citind rindurile tale, imi pare tare rau ca treci prin asa ceva si mai ales ca frumusetea ta de copil sufera. Nici nu stiu ce as mai putea spune, sunt alaturi de tine. Timpul vindeca si cele mai adinci rani. Imi pot doar imagina ce greu iti este sa fii tradata in acest fel. Nu te mai otravi cu ginduri (stiu ca e usor de zis) despre el, bucura-te de ingerasul tau, fii puternica si frumoasa asa cum te-a lasat D-zeu. Ce-i al tau e pus de-o parte! TE pup si te imbratisez, GabiG si Francesca 1an9 luni Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana daca ai putut scrie ceea ce ti s-a intimplat, atunci esti pe drumul cel bun, incepi sa te vindeci ! Cel mai rau ar fi fost sa te "inchizi" in tine , sa refuzi sa comunici ... Si slava Domnului ca ti-a dat calm asa cum El ne da la momentul potrivit celor care nu mai gasim alinare la nimeni ! Vorba cuiva, tipul este un ca [porc] care se complace in mizerie...ca si tipa respectiva ! Stiu ca m-a durut si am suferit si plins ca o proasta dupa cineva care imi promisese ca vom fi impreuna, ne vom casatori, insa apucase sa imi spuna de..."prietena lui"...cum [:0] ? avea o prietena dar ma vroia si pe mine ?? Ce sa fii zis -era un compliment pina la urma ?! Si tot am sperat ca renunta la "ea" si mai i-a pe mine, dar s-a insurat cu ea ca avea tatal ei un magazin si dragostea trecea pina la urma prin stomac...desi teoria lor , a grupului din care facea parte era ca sint deasupra tuturor oamenilor, sint spiritual evoluati si au un cod etic inalt...Aiurea ! apa de ploaie, iluzii din care m-am hranit o perioada pina cind m-am trezit ! Si mama lui ma consola prin altcineva: "Multumeste-i lui Dumnezeu ca nu te-ai maritat cu el, asa cum am facut eu cu tatal lui, care mi-a facut viata un iad si am divortat !!!" In nici-un caz sa nu iti dai puiul unora ca ei ! Cred ca cel mai bine e sa te porti firesc, sa ramii calma si sa eviti citi poti sa ii reprosezi ce ai vazut-nu ai face decit sa te evervezi si asta l-ar face sa aiba cistig de cauza !!! Cu drag, Lili
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, te vad un pic mai calma si sunt sigura ca deja ai inceput sa-ti revii. Fruntea sus, nu ai ce sa-ti reprosezi. Ai grija de puiutul tau, el are nevoie de o mamica sanatoasa si zambitoare. Chiar daca acum ti se pare ca sunt doar nori grosi, va apare soarele si pt voi. Nu te merita, citeste cu atentie de mai multe ori ce-a scris Camelia-daniela, ca are mare dreptate si din pacate stie din proprie experienta. Iti suntem alaturi si incet-incet o sa trecem cu tine si prin asta. O zi buna si multa sanatate! Un Paste Fericit! [paste] Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Danza, inteleg prin ce treci, dar gindeste la copilul tau, trebuie sa reusesti sa treci prin astea si miine va rasari soarele, soare care sta in privirea puiului tau, pentru binele lui trebuie sa lupti acum. Sa fim fericite http://community.webshots.com/user/valentina611969
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...