Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

v-ati pus sterilet de curand?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna bobi, si eu vreau sa-mi pun sterilet cat de curand. Am vorbit cu dr meu si mi-a spus sa-mi i-au un sterilet bun de la farmacie(fara sa ma zgarcesc la pret), si in nici un caz unul din piata rusesc sau turcesc!Preturile sunt cam peste 200 mii. Steriletul se pune chiar dupa terminarea ciclului,asa ca peste cateva zile il voi avea si pot sa-ti spun mai multe(ce tip e, pretul,etc) [pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut...eu mi-am pus imediat dupa nastere. nu l-am cumparat de la farmacie ci mi la recomandat so dat doctorul meu (dr conci) . m-a costat aprox 700 de mi lei si pot sa-l tin si 9 ani. nu doare de loc si dupa ce ti-l pune nu ai nici un del de problema... succes valeria http://community.webshots.com/user/kjmami
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite mai citeste si aici din experientele fetelor: http://www.mami.ro/forum/topic.asp?TOPIC_ID=20101 Eu mi-am pus sterilet acum 3 luni, a costat aici 100€, e pe 3 ani. Sunt si sterilete mai scumpe de ca 300€ cu hormoni(implanton mai exact). Nu stiu cam ce preturi sunt in Romania. Eu ma simt ok, nu am avut probleme pina acum cu el. Vikinga& bb Aldo http://community.webshots.com/user/vikinga109
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Steriletul e o metoda super. Eu am de o luna si ceva. Mi l-a trimis o ruda din Germania. E cu cupru, fara hormoni, e pe 5 ani. Eu nu mai suportam anticonceptionalele, care in timp duc la osteoporoza si deja am probleme cu oasele. Steriletul m-a jenat un pic la inceput, adica in prima noapte n-am putut dormi pe burta. Acu nu mai am nici o problema. Nici la [xinpat] nu deranjeaza desi o prietena mi-a zis ca sotul ei s-a intepat nitel in firicelele alea. Ma rog, al meu nu s-a plans. Totusi depinde de organism, de sterilet, de cum e pus...O colega de la servici mi s-a cam plans ca o doare rau. Astrid si micul Harald
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Buna Eu mi-am pus sterilet la 8 luni dupa ce nascusem prin cezariana (unii au spus ca e cam devreme dupa cezariana dar dr. cu care dealtfel si nascusem a zis ca e ok). A fost super OK. Nu stiu ce sterilet a fost pentru ca Dr. mi-a facut rost de el dar l-am tinut 5 ani cu controale periodice si totul a fost ok. Nu m-a deranjat deloc si nici sotul meu nu s-a plans. L-am scos in august 2003 iar in ianuarie 2004 am ramas insarcinata (asta si vroiam dealtfel) iar acum am in burtica un BB de 15 saptamani Geo DPN 06 oct.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am pus de o luna si ceva - Mirena, de la Schering. A fost 5 mil si jumatate si este cel mai bun care se gaseste in Ro. Nu m-a durut la inceput decat putin, problema care poate sa apara cu Mirena - sangerarile intermenstruale, care am inteles ca trec in 3 luni. Tine 5 ani si e si cu hormoni, dar care actioneaza local, fara efectul contraceptionalelor (nu m-am ingrasat, si alte asemenea). Deocamdata sunt multumita.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mare nedumerire la sterilet. De curand am renuntat la anticonceptionale si ma bate gandul sa imi pun un sterilet. Problema e ca eu sunt nulipara(nu am copii) si nu stiu exact daca mi se potriveste ca si metoda contraceptiva. Ca sa ma lamuresc, am fost sa intreb la un medic ginecolog. Acesta mi-a spus ca este ok, ca pot sa-mi pun fara nici o problema, sa nu-mi fac probleme. Dilema este ca un alt medic ginecolog la care am fost ulterior, si pe care l-am intrebat aeeasi problema, mi-a spus ca el nu-mi recomanda sa-mi pun sterilet, deoarece nulipara fiind, pot aparea probleme, unele ducand chiar la sterilitate. Acum sunt foarte derutata. Nu stiu ce sa fac, sa-mi pun sa nu? Pilule nu mai am chef sa iau, ca m-am saturat de ele 3 ani de zile. Astept un sfat de la voi. Este cineva printre voi care si-a pus sterilet si nu are copii inca? Din cat am citit pana acum, parerile sunt pozitive referitoare la sterilet, insa nu stiu cate dintre cele care au postat inainte au copii si cate nu. Multumesc.[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...