Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Buna, fetelor! Eu am intarziat cu raportarea, sper sa ma treaca si pe mine Caroline in tabel... Azi dimineata aveam 60.9kg, dar dupa desfraul de Paste nici nu-i de mirare ca n-am slabit mai deloc. Bine ca nu am pus nimic in plus, pot fi chiar multumita la cate abateri am avut! LauraT, vad ca ai fost si mai esti inca greu incercata cu atatea chefuri si aniversari! La multi ani! pentru fetita ta si in viitor pt. sotul tau! M-am uitat in tabel si stai cel mai bine cu greutatea, felicitari! Eu sper ca dupa ce-mi ating obiectivul (58kg, cat aveam inainte de sarcina) sa nu renunt si sa mai dau cateva kg jos, sa ajung ca in 'tineretile mele'. Prea mult oricum n-am voie sa slabesc ca nu mai corespund 'standardelor' si primesc reclamatii de la sotul meu... Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Of, eu nu mai indraznesc sa zic nimic! Nu reusesc si pace sa tin nici un regim[q][q][q]. In fiecare zi imi gatesc Monti, dar pe langa asta meru "intervine" cate ceva; ba o ciocolatica, ba o felie de pizza; dar dulciurile ma omoara[bang]! Acum am si eu o intrebare pentru fetele care au slabit cu Monti: se poate pune delikat in mancaruri? intreb, pentru ca am vazut ca contine zahar. Dar ketchup se poate manca? Iar pe ambalajul de ciocolata, unde scrie procentajul de cacao, ca am citit toate ambalajele de cioco si tot nu am vazut. Iar acestea fiind zise, in speranta ca o sa citeasca cineva si intrebarile mele, va las cu bine si spre deosebire de mine, mai slabe! Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura..mai intr-adevar tu stai cel mai bine..eu cel mai rau..da intr-adevar cumnata mea are 1,70..poate mai mult..si acu pe bune arata f nasol... In alta ordine de idei...nici sotzul nu ma vrea prea slaba. Eu aratam f bine inainte de a-l face pe micut...insa am luat enorm in sarcina..cam vreo 25-30 kg..pe bune.Si asa am luat si prima oara.dar am slabit cam 28 kg..asa ca acum incerc sa reeditez succesul! Laurat..in legatura cu pizza...si altele..ca sa tzii un regim e foarte adevarat ca-ti trebuie nerfi de otel si rabdare de aur!Nu ma intreba cum e cand fac mancare la popor ..piure si friptura..chiftelute..am crezut ieri ca ma imprastii pe jos!dar am rezistat eroic.Totul e sa-ti stabilesti toata treaba in creier..ca daca o iei ca pe o pedeapsa..mai bine nu mai incepi..pt ca e foarte greu..tentatiile sunt foarte mari... De drajeurile orbit nu stiu nimik...de delikat..sa stii ca eu am mai folosit la spanac....insa am renuntat ca parca are un gust tare naspa!dulce-sarat..brrr Din cate vaz..sunt cea mai dolofana...hihi..asta e...din cauza teroristului mik..da ma fac eu la fel... azi: -dimineata:1 gref -pranz:salata de fructe -seara:gratar de pui cu salta verde+rosie+castraveti hai ne vedem maine! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu azi: -dimineatza 2 cremvusti+ o feliutza branzica -pranz: salata si ciuperci fripte -seara : omleta cu ton(am voie??) si salata Problema e ca eu beau multa cafea[bang], cu indulcitor ce-i drept, dar si cu putin lapte...si cand mi se face foame mai iau cate o feliutza de salam de Sibiu. Pupici si spor la slabit!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hei, fetele, multumesc pentru urari si pentru aprecieri! De stat, nu stau chiar asa bine cum credeti voi, intr-adevar din tabel reiese ca am slabit procentual cel mai bine, dar inca nu sunt la nivelul la care sa nu mai am probleme cu mancatul si cu greutatea...Ieri, de exemplu, iar am calcat pe bec, adica am mancat ultima feliuta de tort ramasa de sambata...Rusine mie! Cu abtinutul eroic, am si eu mari probleme, nu prea reusesc atunci cand vad la altii bunataturi, asa ca acasa am adoptat tactica: mananca toti la fel, cu exceptia copiilor, care trebuie sa cresca, deci pot manca si interzisuri, dar prajituri de casa tot nu fac, ca fetele mele nu mananca, si atunci trebuie sa mananc eu! De gatit, eu am gatit dintotdeauna cu Delikat, chiar daca are si interzisuri in compozitie. Si tot am slabit! Ketchup nu am mancat mai deloc. Dar, Korinna, chiftelutze ai voie sa mananci (dar fara paine in compozitie), cand nu esti la Scarsdale (bine ca rezisti, eu nu am rezistat decat vreo 3 zile cu aceasta dieta). Eu as vrea sa o cam dau pe verdetzuri si legume, in general, ca e pacat sa nu profitam de trufandale acum, primavara... Meniul de azi: ora 10.15: o portocala; ora 10.45: 200ml lapte 0.1% cu cereale; ora 13.45: spanac cu putina omleta; ora 16.45: un mar; ora 18: spanac cu carne de vita. Missiday, ai voie omleta cu ton, de ce nu? Chiar mi-ai dat o idee de meniu. Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, de ce nu treci tu la faza a II-a???Si eu am tinut Monty anul trecut, slabisem de ziceam ca nu-i adevarat(aveam 52 kg, ceea ce la inaltimea mea insemna slaba) insa am obisnuit organismul fara dule, etc, astfel incat de Craciun de la 2,3 felii de cozonac si cateva sarmalutze am pus 3 kg!!!! M-am ingrasat in conditiile in care nu mananc niciodata cartofi, nu mananc dulciuri, fainoase, nu paine, etc. Cea mai mica abatere inseamna un dezastru pentru mine si nu stiu de ce, pentru ca eu anul trecut nu am tinut strict regimul, mai gustam o pizza(o data pe saptamana), mai un paharel de bere(ca era vara si cald:))si tot asa...la cafea n-am renuntzat niciodata si nici nu ma vad vreodata in stare sa renunt! Ce voiam sa spun de fapt, este ca nu vei putea manca linistita "interzisuri' daca ajungi la greutatea ideala , pentru ca te vei ingrasa iarasi ; sper din tot sufletul sa nu te superi pe mine,ti-am spus asta ca sa ai grija dupa regim. Si pentru ca am vazut ca suntem amandoua din Ploiesti, ce-ar fi sa ne intalnim odata??? Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor..aveti dreptate Scarsdale..nu e usor..dar nici greu..insa rezultatele sunt rapide daca va uitai e un fel de Monty..nu se abate de la Monty ma pregatesc serios de pranz:portocale si kiwi [bang][bang][bang] KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da Denisa..numai ca daca esti la faza 1..eu stiu..eu una nu m-as incurca la smantana decat daca e mai slaba! In rest sunt permise toate cele insirate de tine..insa eu va mai intrebasem ceva: CE FEL DE SUNCA LUATI CA PE AMBALAJ LA TOATE SCRIE SI:amidon.... KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Smantana 14% de Napolact se gaseste pe la noi. Asta e cea mai slaba. Pot sa incerc si cu iaurt 0%. Vreau sa va mai intreb e voie sa combinam painea integrala cu branza sau carne? cu ce merge painea integrala? si inca odata, ce sunt crackersii?????????????????? Ce tip de cereale e voie? Ce nu trebuie sa contina in afara de porumb?? Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...