Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Salut fetele, Bine v-am gasit, va citesc de mult, cu ajutorul vostru am reusit sa slabesc 13 kg din 5 ian - 5 martie (81kg->68kg). La mine montignac a fost un pic mai special pt ca sunt vegetariana..adica lacto-ovo-vegetariana. Vad ca s-a discutat de deserturi, iata ce-am mancat eu cand simteam ca lesin fara dulce :-) : - ananas diet (maxim - se gaseste la metro) - ciocolata pt diabetici (milka diaet, ritter sport diaet) - orbit drops - crema de branza dulce cu cacao si menta si indulcitor lichid. Acum imi strang fortele pt inca 8kg, si p-orma chiar ca ma linistesc. :-). Spor la slabit. Pupici.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
denisa: crackersii sunt niste biscuitei din diferite cereale (orz, ovaz, secara) si eu i-am gasit sub denumirea Wasa Integrale. Ii poti cumpara de la Billa, Cora (nu m-am uitat de unde esti!) si costa cam 50.000 lei. Painea integrala si crackersii ii poti combina cu branza, dar numai dietetica, cu 0% grasimi. Nu stiu daca se gaseste pe la noi ca eu nu am cautat; fetele mai mancau branzica Fagaras cu 6% grasimi. Eu zic ca merge si asa! Putina paine o poti manca doar dimineata si in nici un caz nu o asociezi cu carnea (nu uita de disocierea glucidelor de lipide!!) [:D] Sibel: felicitari!! 13 kg in 3 luni?? Bravo tie; ai o vointa de fier! [flo][flo] Eu tot pe la 70 kg ma invart, ca tare ma chinuie pofta de nepermise!! [bang][bang] Nu mi-am facut inca un meniu azi, dar de dimineata am mancat fructe si cereale cu iaurt, apoi dai cu biscuiti salatini...[bang][bang] Poate reusesc sa pap doar salate azi! Zic eu... Ca nu prea mai am ce sa-mi faca cu ochiul! Felicitari pentru slabutze! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mancat ieri: dimineata kiwi + pepene galben (apropo intrebare: pepene galben e voie?), dupa 1 h cafea + lapte 0% + paine integrala Pranz branza + oua + rosii + castraveti Seara pui la gratar + varza bruxelles gratinata cu branza + salata (verde, rosii, castraveti, ardei, ceapa) Azi: dimineata la fel ca ieri pranz pui la gratar (mi-a ramas de aseara) + am sa-mi iau de la bufet o salata si poate o garnitura de sote de legume (daca nu au morcov - mai rar pe aici) seara cottage cheese + rosii + castraveti Adriana, crackersii pe la voi nu sunt facuti cu grasime? Ca aici nu am gasit vre-un sortiment fara. Missiday, nu plange, nu stai cel mai rau, cel mai rau stau eu, ca in afara de kilograme, mai am si vre-o 40 ani la activ. Dar nu ma las, 1 kg pe saptamana trebuie "aruncat". Am avut eu vointa sa ma las de fumat (de fapt cu ocazia asta m-am ingrasat), doar nu o sa ma sperii eu acum de slabit....:-)) Mi-am luat bicicleta, si duminica am tras vre-o ora pe faleza, langa casa si a fost super. Daca saptamana asta se trezeste si vegetatia la viata, sa vedeti atunci - sanatate curata. O zi buna (seara buna - pentru unele dintre voi)! Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missiday, pai eu cred ca sunt la faza a 2-a de cand am inceput regimul, sau de la 2 saptamani de la inceputul regimului...Ca au fost putine zilele in care nu am gustat chiar nimic interzis...Macar un cubulet de ciocolata furat de la fete...si nu din aia cu 70% cacao, ci din cea normala...Si am mai mancat si mamaliga - de cateva ori, si fasole uscata - de vreo 2 ori, si mazare - la fel...Cel putin in ultimele 10-12 zile, numai regim nu se cheama ceea ce am mancat eu...Ma bucur insa ca nu m-am ingrasat, adica ma invart intre 53.0-53.4 kg, desi acum vreo 2 saptamani atinsesem 52.7kg (minimumul de pana acum). Cred ca daca as fi reusit sa tin regimul ca la carte, eram de mult la 50kg!!! Si oricum, chiar daca voi ajunge la greutatea asta pe care mi-o doresc, tot nu-mi voi schimba stilul de alimentatie, doar ca voi mai manca si cate ceva interzis, nu in fiecare zi, dar macar voi fi mai putin stresata cand voi calca pe bec... Da, Missiday, sunt tot din Ploiesti, si chiar as vrea sa ne intalnim, mai ales ca urmeaza vreo 3 saptamani de stat acasa cu copilul, asa ca voi avea mai mult timp... Denissa, in afara de crackersii integrali Wassa de care ti-au zis fetele (astia sunt ca niste pesmeti), mai exista si altii mai sarati, gen biscuitei sarati, dar din faina integrala, mult mai buni la gust, dar cred ca mai "ingrasatori" decat Wassa. Eu i-am luat din Ploiesti, de la MegaImage. Salata aia de care ai zis merge, dar mai bine fara smantana... Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Meniul meu de azi: - dimineatza 2 felii salam Sibiu, o feliutza telemea de oaie - pranz:conopida la cuptor cu telemea sarata de oaie , oua si ceapa verde (buuuna, sper ca era printre cele permise) - seara: omleta cu salata ....si vreo 3 cani de cafea [:I] Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Missiday, imi faci pofta cu meniul tau...De unde ai luat conopida? Ca mie aia congelata nu-mi place...Abia astept sa incerc si eu reteta ta. Si mai vreau sa incerc si cam tot acelasi lucru, dar cu spanac in loc de conopida. Meniul meu de azi: ora 10.30: 2 mere; ora 12: iaurt cu cereale; ora 15: 1 cub branza topita, 1 felie parizer taranesc si putina mancare de spanac. ora 19.15 (dupa fitness): omleta cu branza si rosii si salata verde cu castraveti. Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, eu azi: -dim:1 grefa -la ora 11 inca o grefa -la ora 14 o conserva de ton in suc propriu cu lamaie stoarsa -la ora 18-19:scrumbie la gratar cu lamaie stoarsa Da'..nu va zic..ca pt restul familei am facut racitura de porc si varza la cuptor cu carne de porc[bang][bang][bang] Ce vreau sa va zic ca duminika aveam 80 kg..iar azi 78...ihiih] E dificil Scarsdale..insa da roade! Insa am avut si abateri:ieri dim:o felie de chec si seara o bomboana Heidi cu aluna la mijloc..asta e!!! AZi nu am cazut inca in abatere...inca!!! AAAaaaa..da vroiam sa spun...fiind in asentimentul lui Caroline ca odata cu inaintarea in varsta se slabeste tot mai greu!!!Eu am 32..voi??? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, conopida am luat-o de la Mega Image si chiar a iesit superbuna(am fiert-o mai intai cu sare).Stii ce imi mai place mie mult? Omleta cu ton, branza(tot de oaie, iau din Hale de la o tanti o telemea foarte buna) si ceapa verde, pe care o mananc cu salata verde[pofta]. Korinna, eu am 31 , impliniti de vreo 3 zile... Pupici si spor la slabit! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, cine ma lamureste si pe mine?! montignac clasifica legumele drept glucide 'bune', dar le baga si in tabelul de fibre. glucidele nu ar trebui amestecate cu lipidele, dar la prinz putem minca lipide si fibre. eu am senzatia ca nu mai inteleg nimic. mi-am facut citeva tabele pe care mi le-am lipit pe dulapul din bucatarie si dintr-o data a aparut intrebarea din cauza unei ... varze. pe care am gasit-o in tabelul glucidelor bune, deci m-am hotarit sa maninc o cina pe baza de glucide bune. daca ma uit insa in tabelul de fibre, gaesc varza, deci o pot combina cu lipide (un cirnat, de exemplu). nu mai inteleg. sau va derutez si pe voi?! (scuze) alta intrebare e legata de muraturi. avem voie?! va multumesc anticipat pentru raspuns chesh
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...