Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

AC, welcome to the club!!! [flo] [bis] Fetele, eu nu mai raportez pt. ca nu-s cuminte,zinic am "bagat" ceva interzis......[q] Niste Pepsi, intr-o zi, o inghetata Napolact alba [pofta[ in alta zi, asa ca am tot atatea kg in fiecare dimineata ........rusinica!!! [:I] Numai ieri n-am calcat pe bec, am papat 1 felie paine neagra cu branza kwarg Exquisa 0,1% (fff buna), mar, ciorbita de pui cu leustean si putin acra, budinca de conopida cu cascaval la cuptor!!........asta in timp ce sotiorul a mancat snitzele si mamaliga cu branza .....[q] Cre ca sapt. asta stagnez, am asa un feeling, mai ales ca am inceput luna asta sa iatconceptionale, si imi dau niste reactii ciudate prin organism de numa.......[:(] Asa ca raportez numai in zilele cand sunt cuminte, si lunea dimineata [:)] Va [pup] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ven..ba sa raportezi zilnic ca asa nu te mai ambitioneaza nimik.!Sa faci bine si sa reintrii in clubul nostru ca altefl ..o patzesti sa stii!! Chesh...varza e numa buna cu carnacior sau gratar de pui...este nu numai gustoasa dar e foarte saraca in toate alea si nu este interzisa.Varza e intalnita in mai toate curele de slabire!Iar puiul gratar la fel. Asa..eu azi nu m-am cantarit...insa meniul pe azi este: -dim:1 grefa -pranz:2 oua fierte,1 rosie,branza de vaci..telemea sau ceva de genul asta -cina:gratar de pui cu ..spanac ar trebui..insa eu mi-am luat de aseara stevie ca-mi place mult mai mult si o sa-mi fac asa.. Mai eu sunt disperata..in Galati nu gasesc decat iaurt cu 0,1% grasimi..deloc cu 0%..si intr-o vreme era o fabrica din asta chiar in Galati care facea iaurt cu 0%..si imi placea si la gust si era numai bun pentru cura..acu trebuie sa iau din asta.Oare ingrasa foarte tare asta cu 0,1%???? Branza pe de alta parte cea mai slaba are...20%..da scrie pe ea?:DIETETICA.....ce fel Dumnezeu??? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna, sa traiti, am inteles! [:D] Cu iaurtul, eu zic sa nu te cramponezi asa tare de 0%! Pai lui Monty i-e usor sa zica, ca-n Franta (si nu numai) se gasesc toate nebuniile pamantului!! Dar in Romania de unde iaurt si branza 0%? Eu zic ca 0,1% sau 0,2% e super-rezonabil, asa ca........ Azi pap cam asa: dim - banana, mai tarziu cafea cu lapte 0,1% mar pranz - ca ieri seara - ceva sunca de pasare cu telemea nesarata si ridichi / numai fructe (daca rezist, sa vedem) Eu am observat clar ca dupa 2-3 zile cand am mancat numai fructe seara (pana mi-am "umflat" burta), atunci am slabit cel mai tare, adica s-a vazut EVIDENT la cantar dimineata. Va [pup] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor ! felicitari celor care au slabit (adica toate cred). Ma primiti si pe mine in grup? ca vreau si eu sa slabesc 4 kilograme si vad ca singurica nu dau randament :( . In urma cu un an si jumatate am slabit cam 12 kilograme , fara un regim special ci mai mult inspirata de atkins . Acum m-am ingrasat cam 2 kilograme ca am stat mai mult pe acasa si nu am avut activitate iar ispite sunt multe. De azi sunt hotarata sa incep dieta .Din pacate nu pot urma un regim special dar am sa incerc sa mananc mai sanatos si mai putine paste , prajituri si paine (desi eu mancam cam 2 felii de paine neagra pe zi ) .La mine problema nu e ca mananc mult , dar nu am destula activitate sa consum caloriile , si mai dau cateodata iama in chips ( vai ce buni sunt !!!!)asa ca de azi incep cu dieta si pillates . Oricum multa bafta in continuare ! anamaria "Fii indulgent cu altii si sever cu tine."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Korinna si .. nu numai Pentru toate “interesatele”…. Acum cativa ani cand eram prin alte tari straine, aveam o buna prietena bulgaroaica. La ei se face iaurtul in casa si e tare, tare bun. Nu e greu de facut si il poti face in varianta care vrei de baut sau mai gros, 0% sau… whatever… Pot sa va dau reteta. Incalziti un litru lapte la temperatura corpului, adica atunci cand bagi degetul in lapte sa nu simti nici o diferenta de temperatura. Daca laptele nu este pasteurizat, trebuie intai fiert, lasat sa se raceasca, si strecurat. Asadar, in laptele la temperatura corpului se dizolva 1 borcan de iaurt (atentie iaurtul sa fie scos din frigider mai de mult, adica la temperatura camerei). Dizolvarea se face cu mana, usor, dizolvand toate cocoloasele. Se acopera vasul si se pune intr-un loc caldut, ferit de curenti reci, invelit intr-o patura. Se lasa sa stea 8 ore. Daca il lasati mai mult (10 ore) iaurtul va fi mai tare si mai acru, daca il lasati mai putin (7 ore) iaurtul este bun de baut. Dupa acele ore de stat, iaurtul se baga la frigider ca sa se opreasca actiunea bacteriilor. Cam asta e tot. In lipsa de iaurt din comert se poate refolosi acest iaurt ca baza de prelucrare a urmatorului, dar o sa vedeti ca dupa vre-o trei “reluari” calitatea iaurtului scade din lipsa de bacterii suficiente. Pentru iaurt 0%, luati lapte 0% si cel mai slab iaurt – cel de 0.1% poti sa-l folosesti foarte bine, Korinna. Eu tin minte, cand eram in Ro, iaurtul cel mai bun facut in casa imi iesea din cel mai ieftin iaurt, cel la borcan (probabil acum in borcane de plastic). Aici, in Ca., eu fac des iaurt de baut, pentru ca ne lipseste laptele batut din Ro si iaurtul de baut este un bun si sanatos inlocuitor. Ce am mancat ieri…. ? Dimineata – pepene galben (nu se mai termina pepenele ala galben inceput marti?) Cafea si paine integrala Pranz – piept pui la gratar + fasole verde sote + salata verde cu rosii si castraveti Seara – cottage cheese Azi dimineata la fel ca ieri, pranz: branza cu rosii, seara piept pui la gratar + salata + vre-o leguma sotata (probabil broccoli) O zi mirobolanta!!! Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multam Caroline..dar si laptele care-l gasec eu are min 1,8% grasimi..astia parca-s nebuni!!!! INTREBARE.ma pot dedulci duminica..sambata la seminte de floarea soarelui prajite??cat de "nocive "sunt? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by korinna
multam Caroline..dar si laptele care-l gasec eu are min 1,8% grasimi..astia parca-s nebuni!!!! INTREBARE.ma pot dedulci duminica..sambata la seminte de floarea soarelui prajite??cat de "nocive "sunt? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Korinna, nu gasesti lapte Oke cu 0,1% grasimi? Eu am gasit pe la Mega si prin alte supermarketuri. Si am mai gasit un iaurt la sticla cu 0% grasimi, dar bun, nu ca celelalte, se cheama Multilacta, e la sticla de 0,5 l, gros si tare gustos. Caroline, iti trimit si eu un PM ca datele mele. Pupici la toate, Crisia. Poze cu fetita mea, Iulia-Nicole (2.12.2002): http://community.webshots.com/user/littleelda
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Caroline
Acum cativa ani cand eram prin alte tari straine, aveam o buna prietena bulgaroaica. La ei se face iaurtul in casa si e tare, tare bun. Nu e greu de facut si il poti face in varianta care vrei de baut sau mai gros, 0% sau… whatever…
Caroline, pe mine m-ai prins cu iaurtul! Merge cu orice fel de iaurt? Eu faceam "culturi" de kefir, dar in febra examenelor am uitat de el si ... a murit. Am incercat eu "dupa ureche" cu iaurt, dar n-am reusit. A fost din cauza temperaturii? [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, pe aici se gaseste iaurt cu 0% facut de Prodlacta Brasov, eu din acela iau. Si lapte Oke 0.1% la punga, insa. Cand nu gasesc din asta, mai iau Dorna la cutie, acela nou cu 1%. Dar cred ca nu are nimic daca mananci din cel cu 0.1%, Korinna... Missiday, mersi pt. "pontul" cu conopida, saptamana viitoare o sa incerc si eu, ca mie chiar imi place conopida. Si pentru branza de oaie, si eu tot din Hale de la o ardeleanca luam, dar de cand cu regimul m-am lasat de aia de oaie, am luat doar de vaca, sperand ca-i mai slaba... Meniul de azi a fost: ora 10: 200ml suc de gref si portocala (am stors cate una); ora 10.30: un iaurt si o felie de parizer taranesc de pui; ora 16: ciorba de loboda + mancarica de stevie cu un ou facut omleta la microunde (adica fara ulei); ora 19.15: un mar; ora 20.30: o salata din rosie, castravete, ridichi, ceapa verde si telemea de vaca. Asa suna bine cand cititi ce am mancat, dar daca va spun ca am mancat si niste biscuitei din faina integrala (le zice "digestivi"), dar care contineau si zahar si putina ciocolata alba pe ei, asta numai regim nu e...Si eu stagnez la 53.4kg de luni incoace, dar nu-i de mirare ca nu slabesc, ca mereu gasesc ceva "interzisuri" in calea mea... Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...