Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Buna! Eu o tin din interzisuri in interzise!! [:D][:D] Bine ca nu trece acul cantarului la 71 ca ma [poc]! Ba chiar era putin sub 70!!![olala] Azi: dimineata: iaurt cu cereale si 3 crackersi pranz: friptura de porc [pofta] cu salata verde, ceapa, castravete, patrunjel seara: la fel ca la pranz Intre mese am bagat la greu cascaval si cateva feliute de salam super buuun...[pofta] Ba chiar am gustat si cateva cubulete de cioco 70%, dar si Heidi cu capuccino! [mariaj][mariaj] Si putina cola, si niste snacks-uri... [neand] Oricum, am fost mai linistita azi!! [bang] Fata de alte zile... Gata ca nu mai vreau sa ma fac de ras! Va pup, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
pis-pis merge cu orice fel de iaurt, dar sa fie tip natur, nu amestecat cu zahar sau fructe. Eu aici il fac cu iaurt 0% care este foarte solid , ii arunc zeama (zerul), daca are... si gata Tot secretul la iaurt este temperatura. Incearca si ai sa vezi - nu uita de cele 8 ore - incerca prima data cu 8 ore si apoi iti vei ajusta timpul in functie de cum iese primul la 8. Eu il fac seara cand ma culc (pe la 10:30 - 11) iar dimineata la 6:30 - 7, sotul meu care pleaca la servici inaintea mea, il ia si-l pune in frigider. Asta-i tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by tlaura Dar ketchup se poate manca?
Nu. Contine zahar si amidon. Iti poti prepara singura in casa, din suc de rosii, sare si condimente, ca sa fii sigura ca nu contine nimic interzis.
quote:
Originally posted by tlaura Iar pe ambalajul de ciocolata, unde scrie procentajul de cacao, ca am citit toate ambalajele de cioco si tot nu am vazut.
Procentajul de cacao e scris la Ingrediente: unde scrie cacao e specificat in paranteza "min.80%", dar in general, la aceste sortimente de ciocolata, scrie mare pe ambalaj continutul de cacao: "Minimum 70% cacao", sau "Minimum 80% cacao", etc. Tocmai pentru ca aceste ciocolate sunt cautate pentru procentajul mare de cacao, ca sa se observe bine. Aceste ciocolate sunt amare, nu amarui, ci amare de-a dreptul. Daca nu ti se par amare, inseamna ca nu ai ales ciocolata care trebuie. Sper sa te descurci.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Aeara mi-a adus maicamea de la fabrica de ulei niste pungi cu miez de seminte de foalraea soarelui,prajit de aia acolo cu sare..nu va pot descrie..asa ca am pacatuit..off nu ma pot abtine de astia.Sunt f buni si de ce manananci,de aia ai mai manca! In rest ieri nu am pacatuit cu nimik. Azi: -dim:1 gref -pranz:mancarica de stevie ,branza de vaci -seara:peste la gratar (scrumbie am luat si am satrat-o deja) cu lamaie...ar trebui si o salata verde..da nu prea merge..sa vedem... In schimb pot spune ca se vede clar ca am slabit ..inclusiv la blugi! SPOR LA SLABIT! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit! Mai este vreun loc liber? Dragele mele, v-am tot citit si rascitit, incat parca va stiu de cand lumea! Ma primiti si pe mine? stau la rand, daca este nevoie, fiindca pana in august trebuie/vreau sa scap de 6 kilograme pe putin!! Eu am 164 si 60 kg si daca as fi o fire moale, statica, apatica, as intelege sa se depuna totul rapid, dar eu sunt o zapacita, o nebuna, n-am stare! mai mult alerg decat merg, si totusi...:( Cred ca domnul Monti imi va deveni mentor, iar daca voi imi deschideti usa, apoi nu mai plec de aici pana nu pleaca kilogramele astea multe de pe mine!:) Si pentru ca tot mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa va scriu si sa strig Ajutooooor! in gura mare, apoi lasati-ma sa va spun ca va admir si ca si eu cred ca totul tine de vointa. Succes in continuare si weekenduri fara tentatii!:) PS astept sa vad daca portita se deschide..Am mare nevoie! Cu drag Andrada34
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Milia,multumesc mult pentru raspunsuri. Cu ketchup-ul m-ai lamurit, dar la cioco asta din state nu scrie procentajul de cacao din pacate. in alta ordine de idei, eu tot nu reusesc sa tin regimul. Adica il tin pana vine sotiorul de la servici, si imi aduce cate ceva bun (care este intrezis, bineinteles). Cred ca o face intentionat![mariaj] Mai vedem noi! Pupici la toate si bafta la slabit, in continuare! Laura, mama lui Andrei http://community.webshots.com/user/tcatlaura http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada34, bine ai venit in mijlocul nostru! Asa am facut si eu la inceput, am stat si am citit ce scriau fetele, si in cele din urma am luat hotararea cea mare (am inceput Monti la 1 februarie) si imi pare extrem de bine ca am reusit sa ajung la greutatea de acum vreo 10-12 ani! Acum, mi-am cam luat-o in cap de vreo luna, si stagnez la aprox.53kg, dar nu stiu cate zile fara abateri am avut in timpul asta, cred ca le numar pe degete...Dar, tot e bine ca nu m-am ingrasat! Meniul de azi: ora 9.30: un gref si 1/2 mar; ora 10: o salata din rosie, castravete, ridichi, ceapa verde si telemea de vaca; ora 14.30: putina ciorba de pui + mancarica de stevie cu un ou ochi; ora 17.30: o portocala; ora 19.30 (dupa fitness): budinca (sau sufleu, nu stiu cum ii zice) de spanac cu branza dulce si ou, la cuptor (incerc, sa vad ce o iesi). Problema e ca am gasit de cumparat biscuiti dietetici la kg (din faina integrala si fara zahar), care ar fi ei permisi la micul dejun, dar eu i-am cam savurat intre mese, de 2 ori cate 4-5 biscuiti, deci iar am calcat pe bec! Macar de-ar fi numai asta pana deseara... PS. La cantar nu scad deloc, e si normal, la cat am calcat pe de laturi... Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, pepenele (si galben si rosu) este interzis caci are mult zahar. Din lista fructelor interzise in faza I gasim : pepenele, banana, ananasul, strugurii.... Nu va mai faceti probleme cu iaurtul caci Monty zice ca diferenta de index glicemic intre cele 0.1% si 2% este minima asa ca nu va mai omoriti sa gasiti cu 0% ca nu merita. O zi buna, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LauraT, ce biscuiti ai gasit tu fara zahar si cu faina integrala? Ca as manca si eu cativa... Eu n-am mai scris in ultimele zile pt ca, desi am tinut Monti in continuare, am avut atatea abateri ca numai regim nu se cheama ce am tinut eu [bang]. Sunt in zilele alea cu rusii si tot n-o sa slabesc prea mult, asa ca, ce mi-am zis eu, macar sa ma infrupt din interzise! Cred ca nici n-o sa am ce raporta luni[porc] Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela (micorint), cam asa cred si eu, ca luni la raport o sa ma cam fac de ras...Ca o sa am mai mult decat lunea trecuta...Adica functioneaza Monti si ca regim de ingrasare, daca-l "asezonezi" cu ceva dulciuri.....Biscuitii de care ziceam sunt romanesti, f. ieftini (31.000 lei/kg) si sunt pentru diabetici, cica, dar nu sunt dulci deloc, sunt mai inchisi la culoare (din faina integrala, dar nu stiu daca nu au si ceva faina alba in ei, ca fiind varsati, nu scrie nicaieri compozitia). Eu ii iau de aici din Ploiesti, de la magazinul de prezentare al fabricii de paine "Extrapan", deci banuiesc ca sunt produsi de ei. Doar ca eu, disperata fiind in aceste zile sa rontai ceva permanent (sunt inainte de ciclu), am dat iama in ei... Asta ca sa nu mai zic ca in seara asta, in afara de sufleul de spanac (care a iesit bunicel, dar fara nici un gust de spanac), am mai mancat si niste legume (o rosie, putin castravete si 2 ridichi), cu ceva branza Exquisa 0.2% si (separat) cu putin ton din conserva. Nu ca astea ar fi ceva interzis, dar nu ma mai opream din mancat...Maine cred ca voi avea 54kg, ceea ce ma enerveaza la culme!!! Tu cu ce bunataturi te-ai infruptat? Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...