Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Multumesc Mimitete ..... si eu care am mancat zilnic diminetiile astea pepene galben, ca nu se mai termina.... Oricum, nu stiu de ce dar cam stau pe loc, cu cantarul. Cred ca si pepenele e de vina. Asa ca azi am mancat numai un suc de rosii dimineata, un grep la pranz ... si diseara nu stiu ce ma mai asteapta. Dar cum vad eu, lista va fi "bullshit" pentru toate... Vom vedea Un weekend de vis va doresc, sper sa am si eu unul pe-aproape ca se anunta vreme insorita prin "zona". Caroline
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Offff, eu ce sa mai zic??Ieri a fost ziua mea de nume(ma cheama si georgiana) si am mai implinit 11 ani de cand ne-am casatorit, asa ca am tzinut-o si eu din interzis in interzis[bang].Dimineatza am mancat Monty, la pranz la scoala a adus cineva saleuri, etc, deci am mancat si eu iar seara am iesit cu-al meu sotz in oras si am mancat o gramada de interzisuri(vai, da' ce bune-au fost!!!) De azi revin la Monty, promit:)) Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit, Andrada! [bis] Feteleeeeeeee!!! Azi-dimineata aveam pe cantar 57 kg!!! [bis] Asta dupa 5 zile de stagnare, dupa cate ceva interzis aproape in fiecare zi, si dupa 3 [:I] pahare de vin aseara la discoteca!!![alcool][cheers] Sper sa nu fac vreo prostie in weekend, sa nu pot raporta succesul deplin luni dimineata.... Mai, si tot mai multa lume ma complimenteaza ce bine arat la 4 luni jumate dupa nastere!! [cool] Ce mai, sunt happy! Weekned fain! Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, Ven! Si eu, la cateva luni dupa nastere, dadusem aproape toate kg jos, dar apoi m-am ingrasat incet, incet, mai ales dupa ce am rarit-o cu alaptatul. Cat am alaptat mancam destul de mult si m-am obisnuit asa si nici nu mi-am dat seama cum am adunat kg. Stateam acasa cu bebe si nici nu prea ma interesa cum arat (mare greseala!). Asa ca, atentie! LauraT, merci pt informatiile despre biscuitii dietetici. O sa caut si eu pe aici. Am vazut unii 'biscuiti graham' dar acestia au si zahar. Ma intrebai cu ce interzisuri m-am delectat... in principal au fost dulciurile de care am avut o pofta nebuna in ultimele zile; daca o iau de la inceputul saptamanii pot enumera: tort (duminica am mai avut o serie de musafiri in contul aniversarii mele si bineinteles ca n-am rezistat), fructe uscate, cereale Nestle cu zahar, biscuiti cu ciocolata (nu i-am cumparat eu, i-a adus cineva la birou), baton de cereale Fitness (da' tot cu zahar, offf), o inghetata mica si ciocolata neagra (care ar fi cat de cat permisa, dar...). Uite, acum cand le-am insirat pe toate imi dau seama ce [porc] am fost! Dar promit sa ma cumintesc saptamana viitoare! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 10 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, eu sunt intr-o perioada f. nasoala, adica as roade tot timpul ceva, si mai ales dulce. Cu biscuitii astia, mai bine nu-i gaseam, ca nu am pace pana nu-i termin (noroc ca nu am luat decat 300g), infulec incontinuu, parca ar fi cea mai mare bunatate din lume!! Si azi am mai mancat si 1/4 de ciocolata Poiana cu stafide, e delicioasa!! Imi pare rau, dar nu stiu ce am...De fapt stiu, cam asa mi se intampla mereu inainte de ciclu, dar parca acum e mai rau ca de obicei...Nu ma pot opri! Missiday, la multi ani din nou! Meniul meu de azi (in afara de prostiile enumerate mai sus): ora 9.15: sucul de la un gref si o portocala (cam 200ml); ora 9.45: 300ml lapte batut 0.1%, putin ton si putina branza Exquisa 0.2%, putin castravete si o ridiche; ora 14: ciorba de pui + putin sufleu de spanac si un ou ochi + salata verde cu castravete si ceapa verde; ora 19: macrou fript la gratar, la care cu siguranta voi face si o mamaligutza, ca sa fie tacamul complet!! PS. Luni sigur voi raporta ca m-am ingrasat, nu cred ca mai e cale de intoarcere, mai ales ca maine avem si musafiri! Asta e, poate saptamana viitoare o sa ma potolesc!! Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, felicitari!!! Laura, lasa ca va fi mai bine de saptamana viitoare, sigur! Meniul meu de azi: - dimineatza snitzel din piept de pui si cafea -pranz ciornita acra cu carne de porc(dar slaba)si un snitzel - seara saramura de caras(ca e sotzul meu la pescuit si a prins multi:)) Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Missiday, stiai ca-i prohibitie??? [:D] [flo] Tare pofta mi-ai facut...[pofta] Si eu pot sa ma laud: am ajuns iar la 65 kg, dupa lupte seculare![:D] Dar nu stiu cat voi ramane asa pentru ca maine sarbatorim un Gheorghe si tare ma tem... In sfarsit! Azi: dimineata: iaurt cu cereale si 3 crackersi pranz: friptura piept pui cu salata verde, ridichi, ceapa verde seara: ca la pranz Ca abateri: 2 cubulete cioco 70% si 2 guri banana. Cred ca a fost ziua cea mai Monty din ultimele saptamani! [:D] Bun venit Andrada34 si nu uita sa-i trimiti un PM Carolinei cu datele tale! Sa slabesti cat mai repede, ca nu ai asa multe kg de dat jos! [pup] Sa slabim frumos, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, multumesc, esti o scumpa [pup]. Stiu ca e prohibitie, dar a pescuit pe o balta particulara [:p]. In alta ordine de idei, am dat-o iar in bara[bang]. Am avut musafiri si am mancat tarta cu ton si ceapa, chiar multa...in fine, de maine nu mai am abateri, pentru ca mi-e si rusine... Pupici si spor la slabit!!! Missiday
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...