Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Ies si eu la raport desi nu prea am cu ce ma lauda [:I]: saptamana asta am slabit doar 300 g, mai mult am stagnat, am ajuns la 62,3kg, dar la cate abateri am avut in ultimele zile, nici nu-i de mirare (nici nu le-am mai scris de rusine). Nu stiu ce am avut ca seara ma apucau cele mai teribile pofte si de fiecare data am gasit cate ceva interzis cu care sa calc pe bec [bang]. In cele doua luni de Montignac am scapat de 6 kg (cam la fel ca tine, LauraT, se pare ca ne-am abatut la fel de mult[:D]). Mai am 4kg de dat jos din cele propuse la inceput, si poate, cine stie, chiar mai multe daca ma ambitionez... De Pasti cred ca voi manca si eu cate putin din toate (mai ales ca o sa fie si ziua mea chiar pe 11, vom avea si musafiri, tentatii cat cuprinde). Si bineinteles, dupa aceea, revenire in forta! Meniul de azi: dim - mar, lapte 1%+ cereale pranz - piept pui la gratar, broccoli cu cascaval ras deasupra seara - urda cu salata verde+ceapa+castravete Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by korinna
Mai fetelor..eu stau in Galati..nu am marketurile astea..am doar Billa si metro.Atat. Branza toata de vaci aia la 500 grame are 20% grasimi..Asta e..Am sa mananc din asta..asta e!! In rest ce vreau eu sa va spun..:::VINE PASTELE!...noi ce mancam?spanacul stiu ca se poate..stevia..mielul..ouale..parca asa scria! Ma gandeam ca pot face si drob din ficat de pui cu ou si smantana.Ca nu are nimik interzis.Sa vedem e idei mai am! Azi: -dimineata:o portocala si un kiwi -pranz:mancare de stevie dreasa cu ou. -seara:cred ca am sa bag o bucatica de scrumbie la gratar cu otet ..Oare scrumbia o fi buna??Ca ma gandesc ca rau nu are ce sa faca!!! Dar ce facem cu dulciurile de PAsti?Cozonacul? KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Corinna, tu poti manca ce vrei de pasti ca eu cred ca toate ne vom face de cap, asta e... sarbatoare mare...dar vreau sa-ti sun, spre stiinta ta, ca ficatul este printre alimentele interzise, asa ca rezuma-te doar la a "degusta" drobul - daca poti, of course.. Meniul meu sambata: Dimineata : mar + portocala - pauza - cafea decofeinizata, paine integrala, iaurt 0% Pranz, limba cu sos tartar (maioneza cu ulei masline + smantana + ridichii + castraveti murati + ceapa verde) Seara: branza telemea cu rosii. Duminica Mic dejun: la fel ca sambata Pranz: chiftele prajite fara ulei + salata Seara: cottage cheese 2% Azi: Mic dejun: mar - pauza - cafea decaf. + paine integrala Dejun: limba cu sos tartar + salata rosii + castraveti Cina: piept pui (gratar) + salata O zi buna! C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa este, Korinna. Nu ai voie ficat in prima faza!! [bang] Peste ai voie, orice fel. Eu cred ca cel marinat este un pic interzis ca are zahar, dar daca il marinezi acasa, dupa regulile Monty, este ok. Fetelor, dupa cele doua petreceri la care am fost in weekend, ma mir ca am doar 70 kg![:D] Credeam ca voi lua cel putin 1,5 kg!! Si can colo, ce sa vezi?? Doar cateva sute de grame... Oricum, ieri: dimineata: fructe, iaurt + cereale pranz: ciorbita loboda + salata de ridichi, castraveti, putin piept de pui fript, branza seara: fructe, branza cu ridichi Azi: dimineata: salata de fructe, iaurt + cereale pranz: salat verde cu ton si poate si o salata de sfecla rosie cu maioneza de casa seara: la fel ca la pranz, probabil Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, iarta-ma ca ma bag, dar oare e voie sfecla rosie in prima faza?? Ca eu m-am tot abtinut pana acum, desi taaaaaare imi place.... Eu sunt la ciclu, cand retin apa destul de tare, si mi-e o FOAME permanenta, asa ca mi-e groaza sa ma urc pe cantar..... Va mai spun peste cateva zile ce si cum [:)] Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ven, mi-ai dat de gandit... Nu am gasit sfecla rosie in cartea lui Monty, dar mie mi se pare in regula. Nu este sfecla de zahar, deci cred ca putem manca. Dar hai sa mai auzim si alte pareri, da? Pana una alta, o las in frigider si nu ma apropii de ea! Ca prea am avut multe abateri... Tu cum mai stai cu kg? Ca din cate imi amintesc, ai pierdut 1 kg in prima saptamana, nu? Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, pai eu stiu ca si sfecla rosie are un continut MARE de zahar........[?] Eu stau binisor, avand in vedere ca in we m-am cam "dat in barci", a se citi am mancat vreo 2-3 rotocoale dintr-un Kurtoskolacs cu nuca, ca nu m-am putut abtine [:I] si am mancat si 2 castraveti murati (cu zahar) ........si vreo cateva banane la fructe, ca cu mere dau in ulcer iar......[:(] Am slabit 2 kg in 2 sapt., sper sa o tin tot asa....... [pup], Venera si [copil] Markus (10 decembrie 2003) http://community.webshots.com/user/rothgross
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor Da..deci fara ficatel Dar si eu zic ca sfecla rosie are zahar..si mie tare imi mai place...am si in frigider..dar nu ma ating de ea. Ieri pana la urma nu am mancat ce v-am spus.Am mancat asa: -dim:portocala..kiwi -pranz:mancarica de stevie cu ou dreasa..fara ulei si zacusca facuta de mine din ceapa inabusita,suc rosii,vinete,ardei capia de la borcan pusi ded mine Dar stiti ce ma gandeam?ca eu la suc si la ardeii cap[ia le-am pus zahart cand i-am conservat..oare chiar conteaza zaharul ala??e f f putin, Si am mancat cu gogosari.Sio aia au zahar de la conservare..offf -seara..apa mineral..goala..pur si simplu nu-mi era foame Azi: -dim:cafea cu szaharina,zacusca cu fibrosan si gogosari -pranz:ceai de naturavit -seara:rosie cu branza si gata si azi Off...mai de luni trec iara pe scarsdale..caci e in spiritul lui monti.Si macar acolo stiu sigur ce tb sa mananc.data trecuta am dat jos 6 kg.Maicamea cu scarsadale a dat intr-o sapt 4.5 kg..eu zic ca face.Cu Monty te mentii f bine. O zi buna! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...