Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Lasa Ven, ca nici eu nu am fost mai prejos...[bang][bang] Si cozonacul ramas imi face inca cu ochiul! Dar sa trecem peste sarbatori si sa revenim! Eu am vreo 70 kg; am oscilat destul de mult intre 69 si 70, dar dupa masa de ieri, era normal sa urce iar!! [bang] Sa slabim frumos, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, Eu simt ca-mi pierd ambitia, ieri am mancat grep, dar cand am ajuns acasa am dat iama prin toate bunatatiile ramase de la pasti si iar mi-e rau. De cantar mi-e groaza. Am nevoie de sustinere. Am gasit pe net un site francez unde sustinerea este mult mai "consistenta". Poate reusim si noi sa avem o sectiune Monty pe acest forum, ca zau nu stiu ce cauta subiectul asta aici, la interzis barbatiilor?!?! Se pierde in fiecare zi printre tot felul de mamici si burtici si vergeturi.... Oare trebuie sa fi neaparat femeie ca sa iti doresti sa slabesti si sa te intereseze regimul? Aruncati o privire acolo si spuneti-mi si mie impresiile Este si o urmarire saptamanala a evolutiei fiecaruia, cu eficienta procentuala. Eu a gasesc super stimulativa. Asta e adresa web a lor http://www.forums.supertoinette.com/index.php Sectiunea se numeste "Les regimes et leurs recettes", click pe ea si dati de regimul Montignac Va astept cu comentarii O zi buna! C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, sa stii ca si eu imi pierd ambitia! Parca nu ma mai stimuleaza nimic si vreau si eu sustinere! Uite acum, de exemplu, am dat gata cateva felii de cozonac. Stiu ca nu-i voie, dar nu pot rezista! [bang][bang] Heeelp! Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! Caroline si Adriana, relaxati-va ca altfel nu veti rezolva nimic. Terminati cozonacii si restul bunatatilor care contravin principiilor Monti si reveniti dupa la dieta. Fara tentatii sub nas este mult mai simplu, nu? De maine reincep si eu sa tin Monti (m-am hotarat chiar in clipa asta!), cu mici pauze de ziua mea (20.04) si la fel in ziua in care voi petrece pentru asta (24 sau 25). Oricum, pana atunci, cumintica foc. Sau...[poc] De maine dau raportul. Micorint, la multi ani...si la cat mai putine kilograme!!! [;)] [flo] [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ADEVARAT A INVIAT! Fetelor eu am fost plecata la soacra mea ,la casa lor de la tzara..si a...fost..super..ce sa va zic:gratare in curte:pui,mici...ciorbitza de miel..oua..cozonac la greu..mi-era teama sa ma urc azi pe cantar,..culmea nu am pus nik inapoi..nu-mi vine sa cred! Azi am facut acasa ciorbita de miel..dar fara morcov....si sarmalute pt mine fara orez..desi pt restul e cu orez... De maine reaiau monty dar de luni trec iara pe cura scarsdale..poate mai dau iarasi 5 kg macar. Asa ca de maine ne revedem la raportul zilnic! [bang] KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Capul sus fetelor si nu va lasati caci merita efortul. Si eu sint de parere ca mai bine terminati cozonacul, tortul si alte bunatati si pe urma reveniti in forta. Este greu sa rezisti tentaiilor cind le ai sub nas si toata lumea se infrupta din ele in jurul tau. Eu am adoptat aceasta masura si cind am fost in vacanta in Caraibe, am mincat absolut tot ce mi-am dorit, am revenit ce e drept cu 2 pounds in plus si am dat jos 3 pounds in prima saptamina de revenire la Monty. Eu zic ca a meritat abaterea. Am aplicat (si inca il mai aplic ca mai am bunatati :-) acelasi principiu si acum de Paste si inca nu m-am cintarit ca sa nu ma demoralizez :-( dar stiu ca sint capabila sa recuperez. Ca sa poti sa tii Monty trebuie sa nu te astepti la rezultate spectaculoase imediat caci asa cum se stie acestea sint posibile cu tot felul de alte diete si tot la fel de efemere sint si rezultatele... - eu recomand cintarirea numai o singura data pe saptamina in aceeasi zi si la aceeasi ora daca e posibil - faceti efortul de a respecta cele 3 mese pe zi dar cu adevarat Monty daca vreti sa-l faceti un mod de alimentare si nu numai o dieta. Multe dintre voi desi respectati principiile de asociere Monty, tineti totusi un regim puternic hipocaloric. Cu siguranta ca veti avea rezultate pe termen scurt cu un regim hipocaloric dar in general putina lume reuseste sa-l transforme intr-un regim de alimentatie caci tentatiile sint si vor fi tot timpul. Nu stiu cum sinteti voi dar eu vad si alte avantaje ale regimului si anume pielea mult mai curata si catifelata, absenta totala a problemelor fie ele si minore de digestie (am avut niste arsuri de la cozonac...), hainele cad mai bine in ciuda faptului ca progresul pe cintar nu pare mare. Va urez mult noroc si capul sus, Mihaela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by korinna De maine reaiau monty dar de luni trec iara pe cura scarsdale..poate mai dau iarasi 5 kg macar. Asa ca de maine ne revedem la raportul zilnic! [bang] KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Poti sa-mi spui si mie mai multe despre regimul Scarsdale, please? Ca parca ma bate gandul sa trec cateva zile si pe acolo, ca sa mai dau jos ceva! [:D] Pupici, Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor Sunt racita cobza.Cred ca am reusit la tara.Am stat numaiu in tricou..am mers cu bicicleta...asta e.Acu imi curge o nara ca la robinet...:( Adevarat ca trebuie intai terminat cozonacul din casa ca tentatita e mare.Eu aseara am mai bagat o felie..asta e..lasa ca vad in camara ca mai e un singur cozonac!Si oricum mi-am facut sarmalute sepatrate fara orez..ciorbita de miel..care nu are nici orez..nici morcov..cred eu ca-i ok. Si ouale fierte sunt ok. Scrasdale am mai dat eu pe aici.E pe undeva in spiritul Monty..nu se abate deloc..se mananca binisor si detoate. Daca vrei mai bag odata! Deci..de acum..spor ion continuare la slabit si sa auzim de bine! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am intrat pe pagina recomandata de Caroline si mi s-a parut f.interesant! V-o recomand! Ar fi bine daca am face si noi ceva asemanator aici. Eu sunt pentru! Daca suntem mai multe de acord, atunci vom vedea si cum, eventual facem un alt subiect... mai vedem. Pana atunci, dati gata ultimele ramasite de cozonac ca sa reveniti in forta! Pupici si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...