Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Montignac: ce am mancat azi? (5)


Recommended Posts

Buna fetelor! Ma ajutati si pe mine cu o informatie: de unde stiti voi ce trebuie sa mancati? Aveti vreo carte sau ati gasit pe net? Am citit o parte din mesajele voastre si sunt incantata. Vreau si eu sa incerc dar nu stiu de unde pot lua aceste informatii. Multumesc, Camelia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 163
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Binenteles ca si azi a fost zi trista, dar am inlemnit cand m-am urcat pe cantar: am luat aproape 1,5 kg!! [poc][neand] Nu mai zic nimc!![q] Azi: fructe, iaurt cu cereale friptura de piept de pui cu salata verde, castravete, rosie, branza restul de friptura Am gustat si o felie de cozonac si un pumn de alune! [zz][ups] Nici nu stiu ce sa mai scriu... Adriana si [copil] Mihnea (11.11.03) http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, mie mi s-a parut interesanta urmarirea saptamanala si % de reusita, ce-ar fi sa strangem si noi datele, sa zicem, vineri dimineata - kg de vineri dimineata, ca e mai spectaculos si sa vedem ce am facut fiecare in saptamana cu pricina. Eu ma pot ocupa de tabel. Daca sunteti si voi de acord, trimiteti-mi pe PM, vineri, numele de user, inaltimea, greutatea la inceputul regimului, obiectiv, greutatea de azi. Poate ne stimulam reciproc. O zi buna! C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Caroline, eu subscriu! Nu stiu daca fetele celelalte au accesat pagina, dar mie mi s-a parut chiar buna ideea cu evolutia saptamanala, cu indicele de greutate, procentul realizat din obiectivul propus etc. E stimulativa si compararea cu celelalte fete, chiar daca ritmul de slabire nu e acelasi. Ar fi super! Eu iti voi trimite vineri datele; saptamana asta nu cred ca se va lauda nimeni cu progrese importante, poate chiar din contra...[bang], dar trecem noi si de perioada asta, nu? [pup] si spor la slabit, Mihaela si Alex (1 an si 9 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micorint, La multi ani! cu intarziere. Cum ai petrecut de ziua ta? Ai mancat "interzisuri" multe? Cum stai cu kilogramele? Eu nu prea am mai scris saptamana asta ca nu am avut cu ce ma lauda. Am mancat destul de mult si destul de interzis si s-a vazut la cantar... O sa ma uit pe site-ul de care ziceti si sigur ma voi alinia si eu la start... Laura si bebitele: Bianca (5 ani) si Ramona (1 an si 11 luni) http://community.webshots.com/user/lauratenea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ufff...m-am pripit si v-am spus ca ma apuc de astazi de Monti uitand total (?!?) ca in seara asta vine mama in vizita si ca vom manca impreuna, asa ca nu pot sa incep cu diete chiar din prima zi! Am aruncat si eu o privire sumara pe site-ul recomandat de Caroline, dar in special la reguli. Am vazut ca in editia noua, Monti a facut ceva modificari. Adica: sunt permise leguminoase (linte, fasole uscata si mazare) presupun insa ca in calitate de glucide, nu amestecate cu lipidele, nu? Este permis si morcovul crud, dar asta stiam deja de la voi. Recomanda mai putine grasimi animale in favoarea uleiului de masline si a altor uleiuri nu mai tin minte exact...A! Ceea ce m-a mirat foarte mult este ca permite un pahar de vin (max. 100 ml) sau de bere (max. 200 ml) la masa!!! Nu-i ciudat? Voi ce parere aveti? Am inteles cumva gresit (desi nu vad cum)? Toate astea erau la regulile pentru faza 1. Ideea cu urmarirea saptamanala mi se pare buna, subscriu si eu, dar dupa ce ma voi apuca de regim. M-am gandit bine si m-am hotarat sa ma alatur voua pe 26.04. Pana atunci va urmaresc din umbra. [:D] Mult succes! [pup] Claudia si [pk] Cristi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

She Wolf daca citesti tabelul pe care l-am postat eu in pag 4 a acestei sectiuni, ai sa vezi ca, intr-adevar lintea si alte alea sunt la glucide. Despre bere...LOL eu nu am citit inca nicaieri si nu mi se pare prea logic sa fie admisa, mai ales in faza I. Vin la limita a 100ml, poate... desi iti repet, despre bauturi inca nu am citit nicaieri ca ar fi acceptate (faza I)si am luat de la biblio cam toate cartiile lui. Poate nu am fost eu atenta.... Cred ca trebuie sa le intrebam pe ele pe forumul ala... Bucura-te de vizita mamei tale si te asteptam ... dupa. O zi buna C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor..buna dimineata.subscriu si eu la ideea unei cantariri saptamanale..insa eu zic ca cel mai bine ar fi sa facem"raportarea" lunea dimineata..sa fie saptamana intreaga. Adeca..acum sa merem asa cu dezintoxicarea de pasti pana duminca..sa ne reintram in forma fizica si mai ales psihica de abordare a curei..si nu cu gandul la pasca si cozonaci..si de luni sa o reluam cu totul si cu totul serios. Ce spuneti?? Eu azi nu stiu ce o sa mananc.va spun sincer..habar nu am!Ceva fructe si am sa bag niste oua fierte.Insa nu mai am in casa nici salata,nici ridichi..nimik..trebuie sa ma duc in piata..insa afara e asa de frig si parca mi-e frica sa scot bb acum! Va spun deseara care si cume treaba! KORINNA [zana] mamika x 2 http://community.webshots.com/user/korinnay
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...