Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (8)


Recommended Posts

Adina parca il vad pe sotu meu ....si eu l-am lasat o data cu ea....si dupa 6ore cat am lipsit il intreb fata a mancat?la care el imi zice nuuuuuuuu ...n-am stiut ca ai e foame i-am dato pe zuzu(suzeta).....saracuta era lesinata tragea din zuzu de mama focului...da el era tare mandru ca a stat 6ore cu ea si nu a plans fata deloc..... Are mama o fetita cumintica foc[bis] ...dupa baita de la 10 a halit 160ml si mi-a dormit pana la 10:00 dim ...da sa trezit cu o foame...a halit repde 200ml(prima oara cand imi mananca asa) si acum sta linistita si vorbeste cu prietena ei rata. Andra eu deocamdata tot cu ea in camera stau si am sa stau cu ea pana pe la vro 8luni ca alta solutie nu am ....acum stam intr-un apartament cu 3camere si abia in septembrie ne va fi terminata casa...asa ca pana atunci va dormi cu noi [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata fetelor si bb-ilor, Adina - La multi ani pentru Motata ta. Sa vezi peste 10-15 ani cum o sa te mai miri cat de repede au trecut zilele... Andruska - uau da cat de mult reusesti sa te mulgi. Eu aseara am reusit din amandoi sa scot 40 ml. (mai fac asta cu speranta ca poate se stimuleaza secrectia lactata ca altfel cantitatea ma demoralizeaza complet). Apropo de stimulare, in spital ne-au spus sa luam 3 past/zi de metoclopramid ceea ce eu nu am facut atunci. In disperarea mea de acum credeti ca as putea lua (poate mai "stimulez" ceva...) Noi avem doar 2 camere asa ca mandra doarme cu noi. Deja ne-am obisnuit (barbatu meu primu[:D]) sa ignoram foielile. E un exercitiu de selectie, ma trezesc numai cand e important, altfel dorm bustean. Si noi am fost plimbareti ieri. Dar puiu' nu adormit de la 12.30 la 20.00 decat vreo ora[:0]. Si cum a adormit: pentru ca nu mai puteam sa mai ies cu ea (eram obosita) am imbracat-o si am scos-o pe balcon unde a adormit cam in 10 min. si dupa inca 20 min a adus-o in casa. Nici nu a simtit cand am dezbracat-o. Am sarit si baitza ca m-am gandit sa nu cumva sa nu mai poata adormi dupa aia de oboseala. Fetelor voi cat va tineti bb-i la soare? A mea s-a bronzolit pe fata deja (seamana la ten si cu tat'su care e mai negrut) si pe prima falanga a degetelor (cand am vazut prima data eram f. nedumerita de unde s-a murdarit puiu pe fiecare degetel...[:D]). Si o tin cam 30 min dimineata pe balcon si 30 d.a afara. Va pup si va doresc o zi buna, didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata si de la noi, care suntem in curatenie generala si nu avem acces la calculator. Noaptea a fost super linistita. Dupa cele 4 ore de plimbare de ieri, Amexandra a dormit de la 23 la 6.30 iar mami a ei a uitat ca are copil si nu s-a mai trezit sa ii dea nici ceai. Adina si Ane, ce fac mai sotii vostri de adorm copiii asa, ca il trimit si pe al meu la reciclare? Si al meu o linisteste un-doi (spre deosebire de mine, care continui sa o invart prin casa in urlete nepotolibile [bang]), insa in nici un caz daca e ora de masa. Didica, si noi avem 2 camere si aceeasi problema. Deja nu mai aud nimic care nu este planset clar (exceptand dupa masa de 6 dimineata cand adorm mai greu). Cat despre statul la soare, raspunsul este DELOC, intrucat Alexandra cred ca are gene de vampir si nu suporta nici macar o raza de soare pe fata (in cazul nerespectarii acestei preferinte riscam sa umplem tot parcul de decibeli peste limita admisibila). Gata, va pupam si va uram o zi frumoasa. Noi trebuie sa iesim la plimbare ca sa se faca un pic de curatenie si in dormitor. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata (acum incepe dimineata la noi), Iar am stat toata noaptea cu ochii pe pereti. Mi-am stricat tot programul, si nu e Moti de vina. Am sa incerc sa nu mai dorm asa dimineata, ca uite cum ajung... Andruska, vorba Anei, m-am enervat de n-am mai putut cu pompa de la Avent. N stiu, Domle, ori n-am eu lapte...am incercat de cateva ori si mai mult de 2-3 picaturi n-am scos. Asa ca am renuntat. Nici cu mana daca incerc nu-mi curge mai mult. Poate nu am lapte, de aia...Asa ca pompa sta bine-mersi intr-un sertar. Eu inca mai dorm cu Moti in camera (ca suntem inca mici). Parca ma doare sufletul s-o las singurica in camera, dar o s-o fac si pe asta cat de curand...Stai sa ma mai obisnuiesc cu programul ei! Roxi, pai am invatat o noua metoda de adormit (de la maica-mea). Stai in picioare, o tii in brate pe o pernuta (pozitia de alaptat), si te invarti pe loc cu tot corpul (stanga-dreapta, faci gimnastica) repede. Poti sa stai pe loc sau, daca vrei, poti sa si mergi. Nu-mi dau seama de ce adoarme (poate ameteste??!![bang), ca toate celelalte metode dau gres. Dar l-am invatat si pe sotul meu si a fost tare fericit s-o puna in practica. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] OLIVIA KARLA ce zi frumoasa e duminica!! [:-)))][:-)))] tata e acasa toata ziua si mergem cu totii la plimbare. ba ieri tata s-a plimbat in jurul mall-ului si mama a bintuit prin magazine, ceea ce nu s-a mai intimplat demult. am vazut si Matrix la calculator. [ttv] tatei i-a placut, mie nu prea. dar saptamina asta va fi mai incarcata pentru ca ne apucam de curatenie. [spala][vase][rufe] insa abia asteptam sa iesim la plimbare si sa ne intilnim cu nasica lui Matei care are si ea un baietel de 1 an. o sa facem concurs de jeep-uri [baietel][baietel] va dorim o zi frumoasa! [pup][pup][pup] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina deci nici tu nu poti mulge cu pompa de la avent...cred ca pompa e de vina eu am o groaza de produse avent si sunt foarte multumita doar pompa fost unn dezastru.... Roxi- Adina are dreptate asa o adorm si eu pe mandra cand e smiorcaita ma invart stanga dreapta si pe mine tot mama ma invatat...e super metoda incearco si tu Buli tu ai inteles ceva din Matrix? ca eu nu[bang] Noi tocmai ne-am intors de la cumparaturi am facut aprivizionarea de pasti .....am stat 4ore ...o aglomeratie de nedescris...plus ca am luat fata in ham si ma cocosat... Am fugit ca ai e foame rau... [pup] Anita si Rachella -17.o1.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ane, esti bestiala. [cool]:)) nici eu n-am priceput mare lucru. [batcap][batcap] l-am lasat pe barbatu-meu sa faca pe desteptu' si sa-mi explice. e calculatorist de-al lor [(pc] in plus eu nici nu mai tin minte aproape nimic din celelalte doua filme. [:p]. da' m-am uitat ca sa-i fac lui o placere ca si el se uita cu mine cind am eu chef de siropuri[olala] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, Ane, eu tot asa il adorm pe Matei. doar ca am descoperit singura metoda. cu muzica de la radio, imaginindu-mi ca dansez cu el [il][il] Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Noi ne-am intors de la a doua tura de plimbare. Eu imi cumpar linistea facand ture ture pe afara, ca imi face bine la kg-le in plus. Ma duc acum sa exersez metoda de adormire. E mai dificil sa o tin in pozitia respectiva (asa sta numai la tati) pentru ca ea prefera vertical![bang] Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...