Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (8)


Recommended Posts

Buna dimineata si de la noi, care am dormit aproape toata noaptea la tzitzi , ca in patut nu prea mai vrem[bang][bang] Nu stiu ce sa-i mai fac,ii place sa adoarma cu nasul in tzitzi , in pat cu mine, si eu care ziceam ca nu o sa-l invat asa, dar ca samai dorm si eu mai devreme i-am dat si asa si vad ca s-a cam invatat!! din pacate...[bang] Dar asa am adormit si noi mai devreme, ca ne tine pana la 12-1 noaptea si se trezeste la 5-6 [bang]. Dar asa il pacalesc si doarme mai mult, ai vostri dorm asa? Si Albert face rar, ieri nu a facut deloc,alataieri i-am pus supozitor si asa a facut ca nu facuse de 2 zile si era a 3-a. In rest eimina gaze de nu se poate , nu stiu de unde o avea atatea, ca eu nu mananc chestii care sa baloneze, daca as mai si manca ce-ar mai fi...[bruta] Adinaeu i-am dat ceai de la 2 sapt.dar nu prea vrea sa-l bea, nici atunci, nici acum doar daca e dulce si atunci rar. Suzeta nu a vrut sa ia deloc, chiar daca avem destule,isi mai roade si el manutele din cand in cand, dar nu mult timp deocamdata, sper sa nu se invete sa-si suga vreun deget ca greu se dezvata. Ma duc ca a inceput sa planga si se enerveaza, incepe sa tuseasca sa atraga atentia, e tare smecher. Cand vede ca nu vin la el se forteaza si tuseste!![:D]Altadata, cand stau langa el si vrea sa-l iau in brate si eu nu-l iau , am observat ca regurgiteaza si asta tot fortat ca nu e dupa masa si nu e lapte acru. Nu stiu cum reuseste, insa se vede clar ca el vrea. Va pup si va doresc o zi cat mai frumoasa!! Monica si bebe Albert ( 2 luni) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna dimineata, mamicutza si bebei!!! noi sintem baieti mari, azi facem trei luni!!! drept pentru care am inceput bairamul de azi-noapte, ne-am trezit tot la o ora si jumatate, iar acum dormim bine sa recuperam, sa avem forta la noapte [:D] eu nu i-am dat deloc suzeta lui Matei, nu stiu de ce, dar asa mi-a venit mie. si isi suge minutele uneori. nu cred ca de foame, mai curind cred ca atunci cind vrea sa se alinte. Magda, si Matei a facut vaccinul de doua luni la aproape trei luni (cica ei nu fac vaccinuri decit la sf. lunii cind le vin medicamentele de la dir. sanitara) si nu cred ca e vreo problema. eu am avut incredere in ce mi-a spus doctorita, o fi stiind ea ceva, nu? o zi buna si frumoasa va dorim!!! Anca si bebitza Matei http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, Lui Moti i s-a inflamat destul de tare acolo unde i-au facut vaccinul din maternitate. Arata ca un cos mare, ca un furuncul, rosu cu varf galben. Este normal dupa 4 saptamani sa faca reactia asta? Ca in dimineata asta tare agitata a fost, nu stiu daca nu cumva o doare! I-am luat temperatura si are 37.6C. Se considera febra? Am incercat s-o sun pe dr dar nu dau de ea. Poate stiti voi ceva! Adina+ bebita Olivia Karla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina este perfect normal ca vaccinul "sa coaca" la un moment dat. Inseamna ca organismul a raspuns la vaccin. Sa nu faci absolut nimic acolo, adica sa nu pui spirt, rivanol sau mai stiu eu ce solutie. O sa vezi ca in citeva zile trece infectia. ella
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am primit acum un banc :)) Vine limuzina sa-l ia pe Papa de la aeroport. Soferu ia bagajele, le baga in portbagaj (si nu erau chiar putine). Dupa asta il vede pe Papa asteptand. - Sfintia Ta, va rog sa poftiti. - Stii fiule, pe mine nu ma lasa niciodata sa conduc...Lasa-ma de data asta tu, te rog. - Ohh e imposibil. Mi-as pierde jobu. - Te rog, si sa stii ca sunt extrem de generos... Soferu pana la urma cedeaza. Papa la volan. Talpa. 120 Km la ora. Soferu: - Sfintia Ta, va rog, putin mai usor, ne prinde politia. Papa, blana. 160 Km/h. In spate, masina politiei. Papa lasa geamul in jos. Vine politaiul, saluta si se intoarce la masina de politie. Ia statia. - Sunt 1435. Da-mi-l pe sefu... - Care-i treaba ba? - Sefu nu stiu ce sa fac. Am prins pe cineva cu 160 la ora. - Arde-l. - Nu cred ca pot, e tare. - Cine ie ba, primaru? - Nuu, mai important. - Un guvernator, senator ceva? - Maaai tare? - Cine ba? - Cred ca-i Dumenzeu, ca Papa-i conduce masina. Anca si bebitza Matei http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor si bb-ilor, Acum am ajuns si noi de la doctor unde am fost 4 generatii de "muieri" (adica Iulia, eu, mama si bunica mea). Va dati seama cum e cand suntem toate cu al meu sot, un pas nu poate sa faca de noi[bang]. Fata e bine in general, a crescut 5 cm in lungime si are 4.950g (al meu acasa arata 4.750 da ala de la ei ne avantajeaza). Exceptie de la bine fac 3 lucruri: -fontanela care se pare ca nu se inchide bine si i-a crescut doza de vigantol - apropos mi-a spus ca un flacon de vigantol odata deschis trebuie "consumat" cam in 6-7 saptamani ca altfel isi pierde efectul si mi-a spus sa il arunc pe cel existent si mi-a dat altul, -piciorusele care au lipsa un pliu (si stiti ca fetele sunt predispuse la luxatia asta) si deci trebuie sa stam cu 2 pampersi -o usoara cianoza in jurul gurii pe care o vad numai eu[bang] si pentru care doctorita a zis sa ii facem un EKG peste 2-3 saptamani ca sa ma linistesc (ca ea a ascultat-o si mi-a zis ca mai mult ca sigur nu e nimic) Pe 6 aprilie facem si vaccinul. Parca la voi am auzit si de unele optionale, am uitat sa o intreb pe ea, asa ca va rog sa imi spuneti si mie de ele ca sa ii dau un telefon si sa fiu in cunostinta de cauza. Adina - stai linistita cu vaccinul ca si la noi a aratat asa, si acum este ca o bubita tare si rosie si ne-a spus ca asa trebuie sa fie. Cu temperatura sper sa nu ma aberez, a zis ca atunci cand i-o iau rectal sa scad 4 puncte si daca asa e peste 37.5 e problema (am mai scris eu despre temeratura da' parca nu am scris asta). Daca ma insel va rog sa imi spuneti ca sa nu mai aberez alta data! Si noi aseara am stat treji de la 5 la 1 noaptea, avea ochisorii rosii si casca de mama, mama dar cum atipea venea partzul si ne trezea. Asa ca am facut ce am zis ca nu o sa mai fac(da nu mai puteam), am luat-o in pat cu noi si am adormit-o cu tzitzi si langa mine am lasat-o de a dormit pana la 6 dim. Doctorita a zis ca atunci cand e agitata si nu vrea sa doarma sa o scoatem afara la plimbare, da nu am avut prezenta de spirit sa o interb daca dupa baie pot sa o scot ca atunci apare problema cu maraiala de oboseala. Poate la vara.... Andruska - eu sunt la prima nastere si am burtica si multe alea cu grasime pe mine - in total 10 kg in +. Nici nu stiu ce sa mai fac. A mea doctorita mi-a zis ca pot sa incep sa fac gimnastica inclusiv abdomene - am intrebat-o! Numai ca lenea e mare si in plus am pe cineva aici care imi face program[:D] Magda - parca e cam mult zahar. Si eu ii pun un sfert de ligurita (un varf) si am niste ligurite pentru papusi (sant jum cat o lingurita normala). Eu am facut greseala sa ii dau asa de la inceput si acum nu mai vrea fara asa ca am tot scazut cantitatea. Inceraca si tu sa mai scazi daca nu s-a obisnuit inca, cred ca e mai bine fara zahar. Si vroiam sa va mai spun ca noua doctorita ne-a dat unda verde la port-bb vertical. Abia astept!(probabil pana imi rupe cocoasa si dupa aia revenim la carut) Va pup si plimbari placute ca e o vreme superba (linistea dinaintea furtunii...) Edit si bb Iulia Eleni didi@
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Domne fetelor acum am vazut cat am scris. Daca nu aveti rabdare sa cititi sa stiti ca va inteleg[:D] Un banc : O doamna isi insoteste sotul la consult. Dupa teste, doctorul sta de vorba cu ea intre 4 ochi: -"Sotul dv are o boala grava combinata cu un stress oribil . Daca nu faceti urmatoarele, fara indoiala va muri: > In fiecare dimineata sa-i pregatiti un mic dejun sanatos. > Fiti amabila cu el si faceti-l sa fie mereu vesel. > Pregatiti-i o mincare hranitoare si sa i-o duceti la serviciul lui. > Cand se intoarce, sa aiba o cina speciala. > Sa nu-i dati de lucru, sa nu ii se mareasca stressul. > Sa nu-i povestiti de problemele dv si sa nu-i discutati parerile, asta i-ar mari stressul. > Incercati sa-l relaxati la noapte, sa purtati lenjerie intima sexy si sa-i faceti multe masaje. > Incurajati-l sa se uite la fotbal la TV. > Si, cel mai important, sa faceti dragoste cu el in fiecare zi din saptamina si sa-i satisfaceti toate capriciile si fanteziile sexuale. > Cu acest tratament in urmatoarele 10-12 luni, cred ca sotul dv se poate recupera complet". Pe drum, inapoi spre casa, bolnavul o intreaba pe sotia sa: - "Si ce ti-a spus medicul?" - "Ca vei muri in curind" !!! didi@
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dupa cat de singura sunt pe aici cred ca ati luat tot soarele pentru bb-i vostri. Si noi am mai dat o tura si acum o sa fac ceva de mancare. Am fost cu port bb si cred ca asta e remediul pentru a slabi fara regim sau alte exercitii. Ma simt de parca am urcat pe munte[:D] Oricum mai exersam... didi@
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...