Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (8)


Recommended Posts

Salutare! Adina, am asteptat-o pe pediatra pana pe la ora 3.30 dupa-amiaza si n-am mai rezistat sa stau in casa. L-am imbracat pe Rares si am iesit la plimbare. Asa ca nu stiu daca a venit sau nu. Oricum s-a mai rezolvat problema lui Rares si azi a regurgitat f. putin, normal as spune. Sper incet, incet sa se regleze de tot. Cred ca mananca f.f. lacom si din cauza asta dadea laptic afara. Azi am aplicat o tehnica de potolire a apetitului cu 30 ml de lapte muls si dat la biberon, apoi pus la san. Dupa ficare repriza de mancat il ridic sa ragaie si am micsorat cantitatea data afara. Am descoperit ca am si niste barbite cu capse care stau f. bine la gat si nu se mai murdareste pe toate hainutele. Pentru mine era o mare problema ca se uda tot si trebuia sa-l schimb avand burtica plina. Despre vaccin: si Rares are o mica galma rosie in locul vaccinului, dar am inteles ca e ok. Nu trebuie umblat in nici un fel la el!!! Sunt tare fericita ca bb a stat azi bine merci in carut si a dormit doua ore si ceva cat ne-am plimbat. Acum continua sa doarma in casa, probabil aerul curat i-a facut tare bine. Ma pregatesc de masa pentru ca sigur ii va fi tare foame cand se va trezi. Buli, la multi ani pentru bebitza!!! Matei e baiat mare de acum[greutati]! Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii! Ioana, felicitari pentru achititie! Te asteptam mai des pe forum cu vesti despre voi. [pup][pup][pup] Adriana - mamica lui bb Rares http://community.webshots.com/user/ad_risnov
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
multumim pentru urari!! ridicam paharul cu lapte in sanatatea voastra [pahar] Matei amincat azi banana! [yum] si i-a placut grozav de mult!! sa fi vazut cum intindea gurita dupa ea ca mai voia!! Anca si bebitza Matei http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine Adriana ca e mai bine! Ce ti-e si cu tehnicile astea! Si eu ma minunez cate am invatat de cand stau mereu cu Moti! Ca vine sotul meu de la servici si e asa de neindemanatic...[:D] Ioana, ce bine cu internet nelimitat! Eu sunt inca pe dial-up...am vazut oferta de la Astral, cel mai ieftin e 19 usd/luna fara TVA plus ca trebuie sa mai platesti vreo 40 usd instalarea...voi asa platiti? Nu ca ar fi dial-up-ul mai ieftin, dar mi-e cam lene sa ma deranjez ca sa fac o economie nesemnificativa... Daraelilor, unde ati disparut? Pai e frumos, sa scrie buli si didica bancuri in locul vostru?! Adina+ bebita Olivia Karla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Anca ptr Matei - sa fie sanatos si sa va bucure mereu !! Noi inca stam la tati in brate si asteptam sa mai papam niste tzitzi cam peste 20 de minute. Sper ca dupa aceea sa facem nani [nani]. Noi suntem bine, papam si dormim numai seara ne apuca amocul si avem program artistic. didica ai voie sa faci abdomene ? Si poti? Mie mi-e cam frica sincera sa fiu - incerc sa nu mai mananc nimic dupa ora 20,00 si in timpul zilei mai rarutz ca-i mai dragutz. Noi ne-am apucat de curatenia de primavara: spalat perdele, facut curat si aruncat lucruri nefolositoare, etc. Astazi ma simt cam obosita si abia astept sa trag pe dreapta... Sigur va mai scriu la noapte. Multi [pup] si noapte buna, Andra mamica lui Matei (7 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani sarbatoritilor!!! Didica, eu stiu ca daca este usor cianotic in jurul gurii inseamna ca are lipsa de fier. Si al meu e asa si ii dau cite 3 pic de fier pe zi. Am inceput doar de 3 zile asa ca inca nu i-a disparut albastreala. Fetelor, voinicelul meu s-a tras azi in minute. Adica eu il tineam de minute si el facea tractiuni (stind bineinteles in funduletz). Si am repetat figura asta de citeva ori, se pare ca ii place f. tare ca isi tot lua avint, pina m-am gindit eu ca poate face febra musculara si asta s-ar putea traduce cu miriit miine toata ziua. Oricum sint f. mindra de el ca e f. cuminte si pe masura ce creste parca ma inteleg din ce in ce mai bine cu el. Adoarme la ora 2 noapte (oricum la ora asta ne culcam si noi in general) in timp ce il tin de minuta si se mai trezeste la 10-11. Si asta de 3 saptamini de cind i-am facut vaccinul, parca ar fi trecut in alta etapa a vietii lui (ca inainte adormea la 5 dimineata). Va pup, ma duc sa il adorm. Diana si [copil] Mircea http://community.webshots.com/user/dianab13
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

diana il faci culturist? Ma bucur tare mult ca este cuminte si ca s-a mai linistit ! Mereu ma gandeam la tine cum este sa stai cu el in brate tot timpul mai ales ca este si mare [cool]. [s][s][s] ptr cele 3 luni ale lui Mircea !!!! Noi suntem la rondul de noapte ca de obicei [^]. Pana la urma a adormit la tati in brate si nu a mai papat. Sa vad acum la ce ora se trezeste ca a papat la 21,00 - 7 minute din fiecare san. Ma duc sa mai prind si eu un pui de [nani] Andra mamica lui Matei (8 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca am dat i eu sa pape la fata dintr-un san pe care cred ca l-a golit. Pentru prima data am simtit cum e sa iti pocneasca sanii. Acum e asa ciudat cu unul gol si cu unul plin...[:D] Andruska - asa mi-a zis ca am voie sa fac abdomene. De facut am facut 5 dupa care am stat cateva minute intinsa pe jos ca nu mai puteam sa ma ridic. Acum ce sa iti zic si cu precautiile astea... la inceput toti sareau la mine ca nu am voie sa il ridic pe bb (sa ridic mai mult de 2 kg timp de 1 an nu e voie[xx(]) da' in maternitate unde te lasau cu el in camera cum era? Sa vezi ca acum nici unul nu comenteaza cand fug cu carutul cu bb cu tot pe scari in jos (la iesirea din bloc avem muuulte trepte) Asa ca... cine poate face, eu v-am zis, cam 5 ...[:D]. Si cu ne-mancatul dupa orele 20 - la noi nu se poate pen'ca barbatelul meu vine tarziu si macar atata moment de intimitate sa mai avem si noi ca in rest Iulia ne manevreaza cum vrea ea[:D]. Si in plus am inceput sa mai iau cate o gustare si noaptea dupa ce o alaptez (da' de 2 zile mi-am luat iaurtele si pap din alea) Diana - Si eu am intrebat-o de lipsa de fier si mi-a zis ca ce are poate fi semn de probleme cu inimioara (dar mai degraba nimic dar sa facem EKG sa ma lnistesc, etc. Acum na or fi cianoze si cianoze... A mea nu are tot timpul, numai asa cand plange si v-am zis ca numai mie mi se pare (de mama paranoica de bb mic[alcool]]. Da voinic mai este Mircea! A mea doar isi tine capul singura cand sta pe burta, da' sil-l tine nu gluma si inspecteaza fiecare coltisor al camerei (ma rog nu stiu ce vede la varsta asta... Apropos, ca sa ne fie mai usor sa ne dam seama de "achizitile psiho-motorii " ale fiecarui bb nu ar fi bine sa ne scriem langa numele bb-ului si data nasterii (ca sa stim si cand sa spunem La Multi Ani)? Edith si bb Iulia (06.02.2004) didi@
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] ptr Philip Damian, Erica, Iulia si bineinteles Matei care astazi implinesc 8 saptamani !!!! Doamne ce repede trece timpul, nu? didica si eu mai luam cate o gustarica noaptea cand ma trezeam insa acum incerc sa ma abtin cu toate ca imi chioraie matele nu alta[bang] si creierul meu ar lua cate o gustarica (mai ales dulce) in fiecare moment al zilei [bang]. Voi stiti ca Matei al meu doarme si acum de aseara de la ora 23,oo ? Oare nu i-o fi foame? Ca a mancat la 21,00 :-) Vine iarna? [*] Cand ma gandesc la iarna imi aduc aminte de Ioana cum spunea ca ei ii place tare mult si vrea ca Arturicii sa se nasca iarna si sa fie zapada. Nu mai tin minte, pe 28 ianuarie a fost zapada afara? La noi pe 6 februarie, a fost tare frumos, un soare....taman bun ptr piticul meu. Eu asa mi-am dorit sa fie frumos afara si uite ca Dumnezeu mi-a ascultat [ruga]. Ioana ce fel de conexiune ai acum? Il astept sa se trezeasca si dupa aceea plec la serviciu. Abia astept sa imi vad colegii [colegi]. Voi cat stati acasa cu comorile voastre? Multi [pup] si o zi nemaipomenita va dorim, Andra mamica lui Matei (8 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LA MULTI ANI! sarbatoritilor [bum][bum][bum][bum] [bum][bum][bum] am putea face un bairam [;)] Andruska, tu mergi deja la serviciu? sau e doar o vizita? cind eram insarcinata spuneam ca nu am sa stau prea mult acasa, dar acum parca nu ma lasa inima sa ma duc inca la serviciu. cred ca am sa stau acasa cit il alaptez. e asa mic!!! si dragutz. ce fericita esti ca Matei doarme atita! Matei al meu dormea mai mult cind era mai mic, acum se tot trezeste si nu vrea altceva decit joaca. eu am 4 kg in plus fata de greutatea pe care o aveam cind am ramas insarcinata si nu mai reusesc sa dau jos deloc. la o saptamina de la nastere eram si mai bine, dar am mincat multe dulciuri si m-am cam umflat. am o pofta de mincare ceva de speriat, iar de abtinut nici vorba. am inceput sa maninc fructe si sper ca de acum inainte sa inlocuiesc cioco cu grepfruit sau altele. o zi frumoasa va doresc! Anca si bebitza Matei http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...