Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (8)


Recommended Posts

Anca exact acelasi lucru spuneam si eu cand eram insarcinata ca nu o sa stau eu mult acasa, maxim 2-3 luni....[:D], dar acum as sta 2 ani.. ce stiam eu??!! ca o sa ma indragostesc de bebe!! Nu l-as lasa singur fara mine pentru numic in lume, mi-e asa drag de el, cand mai plec i eu de acasa cate putin deja mi se face un dor de el...... plus ca eu nu prea am incredere sa il las cu altcineva, doar cu mama dar ea nu poate sa stea cu el ca e departe! MI-e groaza ce-o sa fac cand o sa trebuie sa merg la serviciu, deja mi-am mai luat de lucru acasa, cateodata ca nu au vrut sa angajeze pe altcineva in locul meu, asa ca m-a rugat daca pot sa mai fac si eu cate cava si am facut vreo 3 zile[:D] doar. Lasa, sa se descurce si fara mine !! [s][s]sarbatoritilor!!! Buna ideea lui Edith sa ne punem si data nasterii in dreptul lui bebe, ca mai uitam care cand e nascut!! Monica si bebe Albert ( 2 luni) http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna dimineata si la noi, mamici! [s] Sarbatoritilor. Mamici, sa aveti copilasi voinici, sanatosi si cuminti. Eu am terminat partial curatenia in casa, am dat cu var [bis]in bucatarie si cand am vazut ce frumos arata casa colorata(pana acum era alb), am zis sa dam si in salon...asa ca de bine ce terminasem, maine ne apucam din nou [:D] Amos al meu, nu doarme decat la ora unu noaptea, cand eu sunt lesina langa el de somn, cu sticluta de lapte[alcool]...ma apuca groaza cand ma gandesc ce o sa se intample cand o sa se schimbe si la noi ora si 1 o sa devina 2...asa tarziu o sa doarma?? Acum doarme micutul, ma duc sa ma apuc de facut de papa. Va pup si o zi buna[pup] Sapir si [copil] Amos Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, stiu cum e. eu am doua slujbe. una e doar de doua zile (sapte-opt ore) pe luna si la aia nu am renuntat. iar la cealalta mi-am pastrat unele atributii, ma rog sint niste lucruri pe care eu le-am inceput si mi-am zis sa le duc in continuare tot eu. dar tot numai vreo trei ore pe luna, nu mai mult. si intr-adevar sint convinsa ca se poate si fara mine. dar parca nici n-as vrea sa stau pe tusa de tot ca sint o fire activa si ma frustrez. Anca si bebitza Matei http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La serviciu este doar o vizita, deocamdata. Mie imi place tare mult ce fac si chiar imi lipseste atmosfera si colegii care sun SUPER, insa Matei are prioritate si am sa stau cu el cel putin pana la 1 an. Am sunat acasa si doarme insa. Mai stau putin si plec acasa ca deja mi-e dor de el. Pupici multi, Andra mamica lui Matei (8 saptamani) si Andrei (4 ani si 6 luni) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da scrieti fetelor nu gluma, nici nu apuc sa citesc tot, mai avem o saptamana pina ne da drumul la internet nelimitat si atunci se schimba foaia....... Lui Vivien ii merge bine are regulat 4 mese a cca. 200 ml. si doarme seara bustean de la 22-23 pina la 8 dimineata, chiar ma gindesc serios s-o mut in camera cu Patrick in patutul ei....mai vedem. Adriana, ma bucur ca lui Rares ii merge mai bine. Andruska si Didica, si eu mai am vreo 10kg in plus cel putin dar nu numai de la Vivien cred ca mai mult de la Patrick dar astept pina in mai s-o intarc pe Vivien si sotul meu promite sa ma sustina moral sa se apuce si el cu mine de dat citeva kg jos(desi nu prea are nevoie la 1,91 cm. si 97 kg) dar ma bucur am mai facut-o impreuna dupa sarcina lui Patrick si a functionat. Uneori ma apuca depresia cind ma uit in oglinda da imi revin imediat cind vad copii nostri; trecem noi si peste asta; apropo voi cum stati la capitolul vergeturi? la mine situatia e serioasa am unele de ma dor cumplit nici nu stiu cu ce sa incep, evident luna viitoare dupa ce intarc. Cam asta facem noi. toate cele bune la mamici si la bbei narcisa x [copil][copil] Vivien 27.01.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]
[s][s][s][s] tuturor sarbatoritilor de astazi! Sa fiti sanatosi si sa aveti parte de muuuuulte bucurii ! [s][s][s]
Adina Prin Astral m-am conectat. Costuri de instalare fara TVA:- 60 USD materiale; Costuri lunare fara TVA:- 29 USD abonament internet nelimitat; - 3,5 USD inchiriere modem (se poate si cumpara cu 70 USD); - abonament cablu 180.000 lei (este obligatoriu, chiar daca nu-l folosesti. Eu de ex pastrez pt TV CVR. Ieri am aflat ca Astral ar fi cumparat CVR si RomSat). Andra Sa ai spor la treaba![hc] In ziua in care s-au nascut Arturicii nu a fost zapada. Dar in drum spre spital a fulguit[^]. Dar oricum ma bucur ca s-au nascut intr-o luna care oficial apartite IERNII! Edith Buna ideea cu semnatura![cool] (m-am conformat precum vezi[:o)]) Iar a venit vremea urata. Ieri am stat afara fix o ora (cf instructiunilor pediatrului: max o ora dim si una dupa-amiaza[V]). Acest mesaj l-am scris cu Philip langa mine.[:o)] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, am pus si noi data nasterii!! Astazi nu mai iesim afara ca bate tare vantul!!Ieri am stat 2 ore in parc,bb nu adormit decat vreo jum.de ora, dupa-aia a stat cuminte si s-a uitat la copilasi[:D] Monica si bebe Albert 19 ian.2004 http://community.webshots.com/user/monica1816
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...