Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ian-feb 2004 (8)


Recommended Posts

Eu am mai tras un pui de somn langa bb (nu chiar pana la ora asta) si parca s-a scurtat ziua la jumatate. Acum nici nu stiu e sa fac mai repede... O sa ies cu port bb ca a fost tare bine ieri pt bb ( a dormit pe tzitzi de numa') si pt. mami care a avut mai multa libertate de miscare. Nu a fost bine pt. spatele ei dar "simteam" cum se duc kilogramele[:D]. Serios, mi s-a parut un efort considerabil, dupa o ora de mers imi tremurau picioarele. Poate asa o sa slabesc. Am vazut ca este si vant si asa bb e protejat fata de carut. Si mai am si de platit o rata - ma duc pana acolo si inapoi. Dupa aia stam in balcon daca nu e curent. Va pup si va doresc un week end placut. didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu am mai tras un pui de somn langa bb (nu chiar pana la ora asta) si parca s-a scurtat ziua la jumatate. Acum nici nu stiu e sa fac mai repede... O sa ies cu port bb ca a fost tare bine ieri pt bb ( a dormit pe tzitzi de numa') si pt. mami care a avut mai multa libertate de miscare. Nu a fost bine pt. spatele ei dar "simteam" cum se duc kilogramele[:D]. Serios, mi s-a parut un efort considerabil, dupa o ora de mers imi tremurau picioarele. Poate asa o sa slabesc. Am vazut ca este si vant si asa bb e protejat fata de carut. Si mai am si de platit o rata - ma duc pana acolo si inapoi. Dupa aia stam in balcon daca nu e curent. Va pup si va doresc un week end placut. didi@ si bb Iulia Eleni (06.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina Arturicii de-abia asteapta sa o cunoasca pe Olivia[:D]. Sper ca ne va permite vremea. Azi de ex nu am curaj sa-i scot pt ca bate un vant groaznic! Dar vorbim![:o)] In "Cutia cu Amintiri" a Arturicilor se afla printate si toate mesajele de Bun Venit din ziua in care s-au nascut. sa vada si ei cand vor fi mari cata lume s-a bucurat de venirea lor pe lume![:D] Ioana, [copil] YANN & [copil]PHILIP _______28.01.2004_______
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Narcisa, ce ma bucur ca mai sunt si alti bebei care papa doar 4 mese... al meu dupa vaccin nu s-a simtit rau dar pofta de mancare a cam lasat de dorit si asta de o sapt! Ma tot chinuiam cu 5 mese si la ultima cu mari fortari daca mai manca 50 ml..si se vede si pe cantar.. asa ca de doua zile am trecut la 4 mese de cate 200 ml (aproximativ), ca flamanzeste in 6 ore si manaca tot! acum ramne de vazut cum ia in greutate! al meu papa acum la orele: 5,11,17,23 si este chiar multumit! Eu cu greutate stau bine ca am dat toate cele 15 kg jos, in 3 spat dupa nastere,(am avut o lipsa de pofta de mancare de toata frumusetea) am ajuns din nou la 56 kg dar am cativa cm in plus la talie iar celulita este in floare! Imbracata arat binisor dar nu ma plac eu, degaba primesc complimente... Cand vad ce conditie fizica am...! Probabil numai la feetness se poate rezolva dar nici nu am cand sa ma duc si cred ca nici nu-i voie dupa cezariana; si eu ma gandeam la abdomene dar nu am avut curaj sa fac desi nu ma doare nimic la operatie! Helen si Dan Cosmin (21.01.2004) http://community.webshots.com/user/phelens
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s]sarbatoritilor! [flo] Nu prea am mai apucat sa scriu, desi am citit toate mesajele voastre. Constat ca BBlusii sunt ceva mai cumintei si nimeni nu se mai vaicareste de plansete. Parca si Alexandra s-a mai potolit, dar si-a pastrat dreptul ei la o ora de plans pe zi, in care nu stiu cum sa o mai linistesc. In rest papa mult mai bine si a luat 640 grame in 3 saptamani, asa ca ma declar si eu multumita. De iesit la plimbarica am iesit cu sfintenie, indiferent de vreme. Pana acum nu am avut nici o problema cu Alexandra, insa am racit eu. [bang] Ioana, nu uita ca si Alexandra vrea sa ii vada pe Arturici (poate vorbesti cu ei sa fie cuminti ca de obicei si sa ii dea un exemplu bun [:D]). Poate ne intalnim toate maine, desi am auzit ca nu o sa fie prea frumos afara. [V] Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nici noi n-am iesit astazi la plimbare - tot din cauza vintului. desi cind ma uit pe fereastra si vad soarele asta stralucitor tare-mi vine sa imbrac puiul si s-o tulim afara. am profitat de asta insa si de cumintenia lui Matei si am mai facut cite ceva de papica [papica], iar dupa-amiaza asteptam musafiri. plus ca vreau sa ajung la cosmetica. daca voi reusi voi fi grozav de fericita. . Anca si bebitza Matei (data nasterii - 1 ianuarie 2004) http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=5392&cid=2525
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxi, pai eu ies oricum ar fi vremea. Acum depinde unde...ca daca vine si Ioana, vin si eu in Herastrau. Sa vedem cum o fi vremea maine sau poimaine, sa ne dea Ioana "verdele" pentru plimbarica! Noi ne-am plimbat si azi - o ora. Mie nu mi s-a parut asa de frig (sau vant), dar sper sa nu fiu inconstienta. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce frumos este afara! Uite ca pana la urma am iesit si acum ma simt mult mai bine. Si Alexandra la fel, pentru ca inca mai doarme, desi am cam chinuit-o sa o dezbrac. Adina, tu unde iesi de obicei? Eu ies in Parcul Circului, dar maine as fi venit in Herastrau. Problema cu Herastraul este ca depind de sotul meu sa ne aduca, pentru ca mie imi e greu sa incarc toate cele (scaunel, carucior si gentuta) la mine in masina, plus Alexandra. Apropos, voi veniti tot familionul, sau numai mamici si bebici? Ca poate il conving si eu pe tati sa vina. Rox si BB Alexandra Maria (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai mi-e indiferent cu familion sau nu...ca sotul meu se cam miorlaia ieri ca ar fi vrut sa faca si un tenis daca tot merge in Herastrau...Cum vreti voi! Pot sa-l "retin" daca e cazul (sa-si faca tenisul la alta ora...)Uite ca nu m-am gandit pana acum ca nu ma descurc si cu carut, si cu scaunel, si cu bebe...dar ai dreptate... Rox, eu nu prea mi-am facut vreun loc de iesit de obicei...ca am scos nasul afara de cateva zile. Si cum stau la Obor, am batut o zi Herastraul, o zi Mosilor, o zi Stefan cel Mare pana la Mobexpert, 2 zile jurul blocului - coclaurile... Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...