Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Diana draga,iti tin pumnii,mult succes iti doresc,o nastere usoara si un bebelus sanatos!!! Claudelu,poate te induri si tu si il lasi pe bebe sa apara pe lume!![bb]. Eu am fost ieri la control si totul e ok,se pare ca bebe va veni la timp!!Doamne ajuta!!Azi ma duc sa vad spitalul in care o sa nasc..din povestite am inteles ca e tare aranjat si dichisit si ca te simti ca ..acasa.Sa speram! Va pup Elena 39 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm),cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti),fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),fetita(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal ,baiat STEFAN CATALIN (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical ) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj),baietel ANDREI-ALEXANDRU,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), baietzel Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), fetita Tiana Maria,Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana [flo]20 martie Cosmy , fetita - Daria Christina (3500 g) la spitalul Filantropia nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), baietzel Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), fetita KATJA (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana va tinem pumnii si asteptam vesti Mickyyy (Adriana/Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Spitalul Municipal-Radoi Cristian,PRENATAL,membrane rupte Diana76 (Diana/Bucuresti),la eco fetitza,prima sarcina,Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu,PRENATAL,cezariana (la cerere) 1-3 martie machetuza (Simona/Cluj-Napoca),prima sarcina,la eco baietel,Clinica de Ginecologie1-Cluj,dr. Muresan Daniel 6 martie simoneta (Simona/Bucuresti),la eco baietel),Spitalul Giulesti,Dr. Marcel Moisa 9 martie Kiara,la eco fetita,a doua sarcina, (cerclaj) 20 martie Claudelu (Claudia/Arad),la eco baietel,prima sarcina,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu,PRENATAL, nastere naturala 23 martie ellys (Mihaela/Bucuresti),la eco fetita,a doua sarcina,PRENATAL,nastere naturala 25 martie Nedda (Daniela/Boston,USA),la eco fetiza,nastere naturala 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti),la eco baietel,Dr. Cernat/Ploiesti,cezariana (medical) 31 martie mobriq (Monica/Belgia),la eco baietzel,spitalul H.Hart/Leuven,nastere naturala 3 aprilie cipstyle (Cristina/Germania),la eco fetita,nastere naturala 3-4 aprilie mirinda,prima sarcina,la eco fetita,Sp. Cantacuzino-dr. Mihail Petre Popa,cezariana (la cerere) 5 aprilie malina (Malina/Pitesti),la eco baietel,prima sarcina,nastere naturala 8 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti),la eco baietel,Municipal-dr. Badiu Alexandru 8 aprilie danielaD (Daniela/Bucuresti) 8 aprilie Rayuela (Göteborg,Sweden), spitalul "Mölndal" din Göteborg, nastere naturala cu epidurala 12 aprile katalina (Cata/Focsani),la eco baietel(Robert),a doua sarcina 14 aprilie Pucku (Corina/Canada),fetitza,cezariana 15 aprilie Carmenusa (Carmen/Iasi),a doua sarcina 15 aprilie denis (Denisa/Bucuresti),la eco baietzel,prima sarcina,Municipal-dr. Alexandru Badiu,nastere naturala (epidurala?) 18-23 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),la eco baiat (Andrei Alexandru),Giulesti-Dr.Ion Ionut,cezariana (la cerere) 20 aprilie georgescu oana (Oana),la eco fetitza,Cantacuzino-dr.Toma Adrian,PRENATAL,nastere naturala 21 aprilie ela76 (Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Giulesti,PRENATAL,nastere naturala (cu epidurala) 24 aprilie flaviutza (Flavia),la eco baietel 29 aprilie Irina (Bucuresti),prima sarcina,Polizu-dr.Suciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana mi s-a ridicat parul pe maini........!!!!!!! Saai mare bafta si curaj maine! Si cum as putea sa ma supar cand vine pe lume una dintre nurorile mele ...[bum][batetoba][bum][batetoba] VA imaginati cum sunt eu cand vad ca toate nasteti si eu va asist..[q][q][q][q] Las' ca merg eu azi la control si poate poate ii facem pe amandoi de 1 aprilie!!![bis][bis][bis] Aseara eram pe YM si ne-am gandit sa-i scriem la Mickyy, adica fiecare cate sms...si surpriza......Suna Mickyy.... a fost internata de la ora 12.00, avea contractii fff dureroase doar ca nu i s-a rupt apa....au ajutat-o sa i se rupa apa, dupa care au inceput contractiile, dar in momentul in care vorbea la telefon au mai lasat-o......era trecut de 12 noaptea si nu nascuse... Sa ne rugam pentru ea....[ruga] Dar probabil ca la ora asta isi tine bebelusa in brate! Pupici si cand ma intorc de la control va dau de veste! [pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe lume noilor bebelushi ! ... si abia astept vestile despre Mickyyy si Diana. Noi se pare ca intram in prelungiri, azi este termenul si bebe nu da nici un semn ca vrea afara. Am fost ieri la control si nu am nici o dilatatie, aveam ceva contractii dar nedureroase si bebe e OK. Doctoritza mi-a spus ca putem sa asteptam pana la doua saptamani dupa termen [help]. Norocul meu ca ma simt bine ... dar uneori e greu sa imi stapanesc nerabdarea. De cateva zile e o vreme superba de primavara si imi ridica si mie moralul. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy si Diana, DOAMNE-ajuta sa fie totul bine, abia astept sa ne dati vestile bune!!! Ma rog pentru voi sa va ajute Bunul DUMNEZEU sa fie totul bine, la tine Mickyyy probabil deja e totul gata si te bucuri de scumpa bebelusha. Diana, sa nu-ti fie frica, roaga-te la DUMNEZEU, in Numele DOMNULUI IISUS, cu credinta, si totul va merge ca pe roate, garantat!! Claudelu, hai ca nu cred ca mai ai mult nici tu, va veni probabil cand nici nu te astepti. DOAMNE-ajuta! Eu am fost azi la control si se pare ca nu e nici un semn. La monitorizarea batailor inimii [bb]-lushului, SLAVA DOMNULUI, totul bine....in prima parte a dormit dus, iar in a doua parte m-a luat pe mine somnul ....concluzia, nici o contractie intr-un interval de 40 min. Tot n-a vrut sa-mi faca eco, cica daca totul arata ca e bine n-are de ce, plus ca aici se face ultima la 30 de sapt. Colul scurt dar tot inchis, in concluzie e posibil sa trec si eu de termen, doctorul zice ca putem astepta 10-12 zile dupa DNP fara probleme. Eu stiu ce sa zic?! Mai ca imi vine sa incep plimbari lungi si activitati intense, sa m-apuce totusi nasterea. Mai vedem, DOAMNE-ajuta! Vineri m-a programat iar la control, va tin la curent. Pupici!![pup][pup][pup] Cristina, [gravi] 39 sapt. si 5 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, cred ca esti mai mult decat emotionata, dar sunt sigura ca totul va fi bine si vei avea rapid o dulceata de fetita! Sunt alaturi de tine, la fel ca si celelalte fete si te astept cu vesti proaspete. Eu am fost azi la control, se pare ca e totul bine sau cel putin asa am inteles eu, merg iar sapatamana viitoare sau mai repede daca simt ceva contractii mai tari sau pierd lichid. Din pacate iar trebuie sa merg la control la ochi, ca "draguta" de dr care mi-a dat data trecuta hartiuta cu recomandari a scris ca se recomanda EVENTUAL cezariana ...asa ca ...trebuie sa se recomnade ceva mai sigur ca sa stau linistita. Dar asta e! Rezolv eu si problema asta! Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana, [ruga][ruga][ruga] pt tine. sa nu-tzi fie frica, gandeste-te ca maine o sa-tzi tzi puiutul in brate.... Si eu am inceput sa am contractii si dureri ingrozitoare in spate si in partea dreapta de azinoapte,nu ma grabesc inca la spital, dar daca se intetesc atunci o sa merg, ca sa ma linistesc macar... Va tzin pumni la toate si mai intru mai tarziu, ma mai pun in pat un pic Pupici Corina si minunea din burtica, 38 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...