Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

[baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel] Malina, felicitari, sa-ti traiasca baietelul si sa fiti fericiti toti 3! Are bebe al vostru un tatic simpatic, tinand cont de cat de emotionat trebuie sa fie; si abia astept sa iti cunosc comoara! te asteptam cu povestea ta! [s][s][s][s][s][s][s][s] Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eh, uite ca m-am intors de la doctor. Gata! Mi-a spus sa ma pregatesc (sufleteste) de nascut pentru maine dimineata. La ora 5.00, adica cu noaptea in cap, trebuie sa sun la spital si probabil c-or sa ma cheme imediat pentru inducerea nasterii. Mi-a mai zis ca pot sa mananc un mic dejun usor dar cui ii arde de mancat la 5.00 dimineata??:) Asa ca, de mine mai auziti peste vreo 2-3 zile cand venim acasa in echipa largita.:) Poate o sa intre sotul meu pe forum sa va zica ce si cum dar el nu vorbeste romaneste. Asa ca daca o sa vedeti o incercare de mesaj romanesc scris cu muuuuulte greseli, sa stiti ca el e si puteti sa radeti in voie. S-ar putea la fel de bine ca el sa stea tot timpul cu mine la spital si atunci va scriu eu cand ajungem acasa. Rayuela, lasa copilul sa mai stea macar cateva zile. Daca el vrea sa mai stea in burtica la mami, nu-l grabi. Sigur ca tot doctorul hotaraste pana la urma ce trebuie facut. Hai ca poate nasti exact pe 8 aprilie, cand ai DPN-ul!:) Despre papusica mea nu mai zic, mi-a trecut acum prin cap ca poate seamana cu tac-su la punctualitate. Are un talent sotul meu sa alerge pe ultima suta de metri pentru orice chestie: trebuie sa duca cecuri la banca sau scrisori la posta exact inainte cu 5 minute sa se termine programul. Dar culmea e ca reuseste sa ajunga si sa rezolve treaba de fiecare data!:))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirinda, curaj!! Iti dau tie si Rayuelei si restul de rabdare pe care il mai am, ca mie nu-mi mai trebuie. Asa cum zici tu, daca nasti de Pasti ce are? Eu oricum nu ma apucam de copt cozonaci anul acesta nici daca nasteam mai devreme. Lasa ca avem timp pentru asta anii urmatori.:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),bb fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm), cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), bb fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),bb Andrea Cristina(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal, bb Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria (3150 g si 51 cm),Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana (medical) [flo]20 martie Cosmy , bb Daria Christina (3500 g) spitalul Filantropia, nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), bb Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Katja (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana [flo]31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),bb Malina Ioana (3800g si 53cm),Spitalul Municipal-Radoi Cristian, nastere naturala [flo]1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g),Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu, cezariana (la cerere) [flo]1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) ,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu, cezariana [flo]4 aprilie cipstyle (Cristina/Germania), bb fetita (3810 g si 55 cm), nastere naturala [flo]5 aprilie malina (Malina/Pitesti), bb Daniel Ioan (3400 g), nastere naturala 1-3 martie machetuza (Simona/Cluj-Napoca),prima sarcina,la eco baietel,Clinica de Ginecologie1-Cluj,dr. Muresan Daniel 6 martie simoneta (Simona/Bucuresti),la eco baietel),Spitalul Giulesti,Dr. Marcel Moisa 9 martie Kiara,la eco fetita,a doua sarcina, (cerclaj) 23 martie ellys (Mihaela/Bucuresti),la eco fetita,a doua sarcina,PRENATAL,nastere naturala 25 martie Nedda (Daniela/Boston,USA),la eco fetiza,nastere naturala 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti),la eco baietel,Dr. Cernat/Ploiesti,cezariana (medical) 31 martie mobriq (Monica/Belgia),la eco baietzel,spitalul H.Hart/Leuven,nastere naturala 3-4 aprilie mirinda,prima sarcina,la eco fetita,Sp. Cantacuzino-dr. Mihail Petre Popa,cezariana (la cerere) 8 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti),la eco baietel,Municipal-dr. Badiu Alexandru 8 aprilie danielaD (Daniela/Bucuresti) 8 aprilie Rayuela (Göteborg,Sweden), spitalul "Mölndal" din Göteborg, nastere naturala cu epidurala 12 aprile katalina (Cata/Focsani),la eco baietel(Robert),a doua sarcina 14 aprilie Pucku (Corina/Canada),fetitza,cezariana 15 aprilie Carmenusa (Carmen/Iasi),a doua sarcina 15 aprilie denis (Denisa/Bucuresti),la eco baietzel,prima sarcina,Municipal-dr. Alexandru Badiu,nastere naturala (epidurala?) 18-23 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),la eco baiat (Andrei Alexandru),Giulesti-Dr.Ion Ionut,cezariana (la cerere) 20 aprilie georgescu oana(Oana),la eco fetitza,Cantacuzino-dr.Toma Adrian,PRENATAL,nastere naturala 21 aprilie ela76 (Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Giulesti,PRENATAL,nastere naturala (cu epidurala) 24 aprilie flaviutza (Flavia),la eco baietel 29 aprilie Irina (Bucuresti),prima sarcina,Polizu-dr.Suciu Flaviana si [copil] Tiana Maria - 2 sapt. (20.03.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...