Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

Buna ziua tuturor!! Neddaiti tin pumnii si abia astept sa ne povestesc cum a fost..sa dea Dumenzeu sa ai parte de o nastere usoara si un bebe sanatos si cuminte[bb] Eu stau tot in asteptari..nici o contractie mai serioasa,in ultima vreme..iar bebe pare a fi atit de vesel in burtica...incit m-ar mira sa vina la timp! Deja Claudelu si Diana ar trebui sa se intoarca acasa..aveti ceva vesti de la ele? Nasteri usoare in continuare..pupici Elena 40 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Elena, pe tine te cam tine bebe in tensiune, asa-i? Stiu eu, nici o contractie serioasa si sa vezi cum apare brusc! Vrea sa-ti faca o surpriza, mai! [:D] Ce mai faci de altfel? De ce nu mai vii pe YM? Si nici celelalte fete? Ca eu cu cine mai disec probleme pana noaptea tarziu? Nu va e mila de sotul meu, saracul , care va tine locul si tre sa asculte toate aberatiile mele? [:D] Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, Malina sa va traiasca comorile, sa fie sanatosi si sa aveti o viata frumoasa impreuna cu ei! [flo] Catalin, sa ii transmiti Malinei toate cele bune din partea noastra si ca o asteptam cat de curand sa ne povesteasca! Nedda, sper ca a fost o nastere usoara. Iti doresc refacere rapida si un bb cuminte, cuminte. Micky, chiar ca ai dat un suflu incurajator pentru nasterea naturala! Si dr meu mi-a recomandat din start epidurala, apoi mi-a mai povestit o prietena care a nascut asa ca a fost foarte bine, chiar daca refacerea la ea a durat ceva mai mult decat la tine. Roxana, zici ca m-a muscat musca tzetze, ca am un somn in mine seara, de-i inghit pe toti cu cascatul meu! Plus ca aseara am mai avut niste musafiri care au stat pana mai tarziu. Cum a fost la control? N-am apucat sa-ti spun, dar intre timp dr. m-a chemat dimineata si nu seara. M-am uitat dupa tine, dar nu erai. Imi spusese ca daca vede vreun mic semn, ma si interneaza, ca sa-mi dea drumul acasa pana de Paste. Dupa cum se vede, am revenit acasa bine-mersi, caci bbitza mea nu are nici un gand de iesit in lume. Ba parca s-a cocotat iar sus de tot, in coaste, ca si cum ar zice "eu stau aici, nu ies!" [:D] Fiindca ma simt bine (desi mai greoaie in miscari), nu am nimic impotriva ca bb sa stea cat mai mult in burtica - abia imi vad de treburile mele linistita, imi termin traducerile incepute; plus ca tati nu ne lasa sa facem nici un efort si ne rasfata tot timpul. Elena, fii rabdatoare - cu cat sta mai mult, cu atat e mai bine pentru bb (fara sa depaseasca, totusi, 42 de sapt) - in burtica la mami e cald, bine, nu are colici, nu e singur s.a.m.d. [:)] [;)] Corina, parca nu te-am vazut pe aici? Ce bunatati ai mai mancat? Fa-ne putin pofta! Ioana,am vazut pozele si abia astept sa am si eu unele cu bb in brate! Emotionante... Hai, ca am scris si eu o gramada! Am compensat putin pentru cat am lipsit [:D] Aveti grija de voi si sa auzim de bine! Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! S-a mai nascut un bebe nerabdator sa vada lumina zilei. Am primit urmatorul mesaj de la Denis: "Azi, la ora 4.20 a deschis ochisorii in lume George Cosmin. A avut 3,500 kg si e dulce foc. O mamica fericita." [flo]
Bine ai venit pe lume, George Cosmin, sa fii sanatos, norocos si fie ca viata ta sa fie o continua primavara, asa cum este ziua in care ai ales sa vii pe lume! [s] [s] [s] [s]
Eu sunt tare incantata, mai ales ca noi vom fi nasii acestui bebelus [:)]. Am vorbit cu Denisa mai devreme, e bine si ea si copilul. A nascut cu epidurala si spune ca a fost "o alegere inteleapta". Ce e mai dragut e ca am vorbit cu ea aseara, pe la 7.00 si spunea ca mai dureaza, ca a fost la medic saptamana trecuta si ca precis nu naste inainte de Pasti. Era nerabdatoare, spunea ca abia asteapta sa scape, ii era teama ca bebe va fi prea mare (acum 2 saptamani la o ecografie i se spusese ca are 3.600 kg) si ca va trebui sa i se faca cezariana. Iar ea isi dorea sa nasca natural. Deci la 7.00 era linistita ca mai dureaza pana vine bebe, iar la 8.00 i s-a rupt apa... [:)]. A plecat la spital pe la 12.00 noaptea, iar azi-dimineata la 4.20 a nascut. Asa ca se pare ca socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ [:)]. Acum spunea ca totul a fost atat de neasteptat, incat nu a mai avut timp sa se gandeasca la nimic. Si a fost mai bine asa. Nici bagajul nu si-l facuse - s-a apucat azi-noapte de impachetat! Una peste alta, acum se simte tare slabita, dar e ok. Astepta sa isi revina, sa fie mutata in rezerva si sa stea langa bebe. Asa ca fetelor, rabdare, ca uite ca bebelusii stiu cel mai bine cand sa vina pe lume. Daca ei vor sa mai stea cateva zile, nu va suparati pe ei. E super sa ai bebelusul cu tine, dar stiti voi cat imi e de dor de somnul ala profund si lung pe care il aveam inainte? Acum gata, s-a terminat cu el! [:)] Pupici, nasteri usoare pentru bebelusii grabiti si rabdare pentru cei intarziati! [pup]
Flaviana si [copil] Tiana Maria - 2 sapt. (20.03.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),bb fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm), cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), bb fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),bb Andrea Cristina(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal, bb Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria (3150 g si 51 cm),Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana (medical) [flo]20 martie Cosmy , bb Daria Christina (3500 g) spitalul Filantropia, nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), bb Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Katja (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana [flo]31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),bb Malina Ioana (3800g si 53cm),Spitalul Municipal-Radoi Cristian, nastere naturala [flo]1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g),Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu, cezariana (la cerere) [flo]1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) ,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu, cezariana [flo]4 aprilie cipstyle (Cristina/Germania), bb fetita (3810 g si 55 cm), nastere naturala [flo]5 aprilie malina (Malina/Pitesti), bb Daniel Ioan (3400 g), nastere naturala [flo]7 aprilie denis (Denisa/Bucuresti), bb George Cosmin (3500 g), spit. Municipal-dr. Alexandru Badiu, nastere naturala (epidurala) _______________________________________________________________________________________________________________________ 1-3 martie machetuza (Simona/Cluj-Napoca),prima sarcina,la eco baietel,Clinica de Ginecologie1-Cluj,dr. Muresan Daniel 6 martie simoneta (Simona/Bucuresti),la eco baietel),Spitalul Giulesti,Dr. Marcel Moisa 9 martie Kiara,la eco fetita,a doua sarcina, (cerclaj) 23 martie ellys (Mihaela/Bucuresti),la eco fetita,a doua sarcina,PRENATAL,nastere naturala 25 martie Nedda (Daniela/Boston,USA),la eco fetiza,nastere naturala 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti),la eco baietel,Dr. Cernat/Ploiesti,cezariana (medical) 31 martie mobriq (Monica/Belgia),la eco baietzel,spitalul H.Hart/Leuven,nastere naturala 3-4 aprilie mirinda,prima sarcina,la eco fetita,Sp. Cantacuzino-dr. Mihail Petre Popa,cezariana (la cerere) 8 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti),la eco baietel,Municipal-dr. Badiu Alexandru 8 aprilie danielaD (Daniela/Bucuresti) 8 aprilie Rayuela (Göteborg,Sweden), spitalul "Mölndal" din Göteborg, nastere naturala cu epidurala 12 aprile katalina (Cata/Focsani),la eco baietel(Robert),a doua sarcina 14 aprilie Pucku (Corina/Canada),fetitza,cezariana 15 aprilie Carmenusa (Carmen/Iasi),a doua sarcina 18-23 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),la eco baiat (Andrei Alexandru),Giulesti-Dr.Ion Ionut,cezariana (la cerere) 20 aprilie georgescu oana(Oana),la eco fetitza,Cantacuzino-dr.Toma Adrian,PRENATAL,nastere naturala 21 aprilie ela76 (Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Giulesti,PRENATAL,nastere naturala (cu epidurala) 24 aprilie flaviutza (Flavia),la eco baietel 29 aprilie Irina (Bucuresti),prima sarcina,Polizu-dr.Suciu Flaviana si [copil] Tiana Maria - 2 sapt. (20.03.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bis][bis][bis] Felicitari Denisa,sa-ti traiasca baietelul!!! Roxana,am avut marele noroc in ultima vreme sa adorem si eu ca oamenii normali,si chiar sa nu ma scol in timpul noptii de cit de vreo 3-4 ori..ceea ce este un record pentru mine,avind in vedere ca inainte ma sculam din ora in ora[bang]!! Ma intorc pe baricade pe yahoo,indatace imi piere somnul[:D] Contractiile ma cam chinuie o ora,maxim doua..dupa care dispar..adica ma pacalesc un pic,si gata! Asteptam in continuare Elena40 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus Fetelor,[hia][hia][hia][hia] In primult rand vreau sa felicit proaspetele mamicute,Nedda, ca probabil me deja mamicuta la ora asta, pe Denisa, Malina si Cristina, si sa aiba grija de puiutii lor [s][s][s][s][s], sa creasca frumosi sanatosi, sa aiba parte de o viata linistita Ma scuzati ca nu am mai dat nici un semn de viata in ultimul timp dar am fost ocupata. Dupa cum v-am zis imi vine[mamica]...sotului [xx(][xx(][xx(][bang][bang][bang], asa ca am avut treaba...slava Domnului ca a ajuns cu bine, ca era tare speriata saraca..............e ca o [biz]nu are stare deloc deja e totul gata , curatenie....azi ne-a facut sarmale...[yami]ca aveam o [pofta] Asa ca nu mai am timp sa stau atata pe internet, nu ca nu as vrea, dar stiti si voi cum este, asa ca va rog nu va suparati pe mine ca nnu va mai tzin companie pe YM Noi suntem bine, BB toata ziua da din picioruse si se invarte prin burtica, nu da nici un semn ca ar vrea afara, iar eu ma simt Ok. Cu picioarele mai rau, iar cu oasele bazinului ce sa zic, cateodata am impresia ca ma rup in doua Mai scriu mai tarziu, ma duc sa mananc ceva ca mi-e fomita..cere bobica ceva bun Corina si burticuta, 39 saptamani.....uite ce trece vremea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...