Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

FELICITARI MIRINDA [bis][bis][bis] [bum][bum][bum] Sa-ti traiasca fetita si sa ai parte numai de bucurii alaturi de ea!![bb] In curind o sa dispara toata mamicile la bebelusi de martie aprilie..ma simt ca o corijenta[:D][:D]!!NOroc ca le mai am pe Ela si Roxana alaturi..ca innebuneam daca ramineam singura cu burta la gura![gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mirinda, felicitari!! [flo] [flo] Ana, bine ai venit pe lume, sa fii snatoasa, sa fii fericita si sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!! [s] [s] [s]
Ela, nu-i nimic, ma bucur tare mult de cate ori imi dati ocazia sa "muncesc" la modificarea listutei. E semn ca undeva, intr-un salon de spital, exista o bucurie si o fericire mai adanca decat marea... E semn ca undeva, intr-un colt de lume, cineva a invatat ce inseamna sa iubesti neconditionat... Nici nu stii cat de mult ma bucura lucrul asta... Asa ca aveti grija de voi si astept cu mult drag ca si "ultimele mohicane" ale acestui topic sa afle, in sfarsit, cata fericire iti poate aduce un puiut pe care aproape il cuprinzi in palme...! Multi pupici!! [pup] ==================================================== [flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),bb fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm), cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), bb fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),bb Andrea Cristina(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal, bb Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria (3150 g si 51 cm),Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana (medical) [flo]20 martie Cosmy , bb Daria Christina (3500 g) spitalul Filantropia, nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), bb Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Katja (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana [flo]31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),bb Malina Ioana (3800g si 53cm),Spitalul Municipal-Radoi Cristian, nastere naturala [flo]1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g),Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu, cezariana (la cerere) [flo]1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) ,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu, cezariana [flo]4 aprilie cipstyle (Cristina/Germania), bb fetita (3810 g si 55 cm), nastere naturala [flo]5 aprilie malina (Malina/Pitesti), bb Daniel Ioan (3400 g), nastere naturala [flo]5 aprilie mobriq (Monica/Belgia), bb Eduard, spitalul H.Hart/Leuven, cezariana [flo]7 aprilie denis (Denisa/Bucuresti), bb George Cosmin (3500 g), spit. Municipal-dr. Alexandru Badiu, nastere naturala (epidurala) [flo]8 aprilie mirinda,prima sarcina, bb Ana (3000 g),Sp. Cantacuzino-dr. Mihail Petre Popa _____________________________________________________________________________________ 1-3 martie machetuza (Simona/Cluj-Napoca),prima sarcina,la eco baietel,Clinica de Ginecologie1-Cluj,dr. Muresan Daniel 6 martie simoneta (Simona/Bucuresti),la eco baietel),Spitalul Giulesti,Dr. Marcel Moisa 9 martie Kiara,la eco fetita,a doua sarcina, (cerclaj) 23 martie ellys (Mihaela/Bucuresti),la eco fetita,a doua sarcina,PRENATAL,nastere naturala 25 martie Nedda (Daniela/Boston,USA),la eco fetiza,nastere naturala 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti),la eco baietel,Dr. Cernat/Ploiesti,cezariana (medical) 8 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti),la eco baietel,Municipal-dr. Badiu Alexandru 8 aprilie danielaD (Daniela/Bucuresti) 8 aprilie Rayuela (Göteborg,Sweden), spitalul "Mölndal" din Göteborg, nastere naturala cu epidurala 12 aprile katalina (Cata/Focsani),la eco baietel(Robert),a doua sarcina 14 aprilie Pucku (Corina/Canada),fetitza,cezariana 15 aprilie Carmenusa (Carmen/Iasi),a doua sarcina 18-23 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),la eco baiat (Andrei Alexandru),Giulesti-Dr.Ion Ionut,cezariana (la cerere) 20 aprilie georgescu oana(Oana),la eco fetitza,Cantacuzino-dr.Toma Adrian,PRENATAL,nastere naturala 21 aprilie ela76 (Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Giulesti,PRENATAL,nastere naturala (cu epidurala) 24 aprilie flaviutza (Flavia),la eco baietel 29 aprilie Irina (Bucuresti),prima sarcina,Polizu-dr.Suciu Flaviana si [copil] Tiana Maria - 2 sapt. (20.03.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ia te uita, mai, ce chestie...lipsesc si eu putintel de pe aici si vin bebeii gramada! Denis, Monica, Mirinda sa va traiasca puiutii!!!Felicitari si va doresc refacere rapida!!! Eu una nu ma simt f bine, sunt obosita ca nu pot dormi noaptea si ma doare mai nou si o masea, ca de ce sa nu ma doara?! In sfarsit stau si eu mai linistita ca acu am toate adeverintele care imi trebuiau pt cezariana. Bebe al meu nu stiu ce face, ca ba imi coboara burta jooos de tot si sta 2-3 zile , ba urca inapoi pana in gat! Cred ca inca nu s-a hotarat ce vrea sa faca...dar ii dau voie sa aiba mofturele, ca mi-e drag! Oricum, parca incep sa simt si eu din ce in ce mai bine ce e aia sa astepti, sa nu mai ai rabdare si sa vrei sa vina odata! OOOf, bine ca nu am ramas 100% singurica cu burta, ca nu stiu ce faceam...Elena, Ela,Corina voi ce ziceti, cand nasteti, ca sa stiu si eu cum imi fac programul [:D]? Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana, imi pare rau de maseluta ta! Eu chiar ma mir ca nu m-au lovit durerile de dinti in lunile astea, avand in vedere ca dantura mea reprezinta o afacere fooooaaaarte buna pt stomatologi (le asigur de munca pentru un an intreg! [:D]) Tot nu mi-ai spus cum a fost la dr, miercuri - ati stabilit o data pentru cezariana? Ti-ai mai cumparat ceva? Elena, sa nu-ti faci nici o grija, ca eu sunt aici si va astept pe toate, ca sa ma umpleti de sfaturi dupa aceea! Dr a zis ca fata mea sta pana dupa Paste, sigur. Ceea ce e bine, caci inca nu am terminat de facut tot prin casa. Si la mine, de vreo 2 zile se cocoata sus-sus in coaste, ori pe dreapta, ori pe stanga, de parca nici n-ar vrea sa stie ca ar exista o "iesire" jos! [:)] Si de cand s-a intors sotul din delegatie, e super alintata, mangaiata, pupata. Dimineata nu pleaca la servici fara sa vina sa dea un pupic pe burtica si sa vada daca s-a trezit fetitza lui. Si se pare ca ai ii place la nebunie. Ma uitam pe listuta si am vazut ca dupa mine mai erau Flaviutza si Irina. Chiar nu au mai dat nici un semn de viata! Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua fetelor!!!banuiesc ca toate sinteti in febra pregatirilor de Pasti..eu nu fac nimic,nu am chef nici de lume,nici de oua,cozonaci..NIMIC!![bang] Bebelusul meu se lasa asteptat,se pare ca nu scap nici eu de pacostea asta a trecerii peste termen!! Ieri am dat tircoale pe la spital..doar doar...si degeaba,nu a vrut,desi spitalul mi s-a parut tare prietenos,arata ca un hotel de fapt,cu balconase la geamuri,flori..un mediu placut in care sa nasti,recunosc. Roxana,ce ai patit la dinti??Cind ai cezariana,s-a hotarit timpul? Ela,pai cred ca o sa raminem noi doua active pe aici..ca vad ca nici Corina nu mai intra des..o fi nascut?Si Nedda?Cred ca iar apar bebelusi,curind!! Ce or face fetele care au avut cezariana??Claudelule..hai acasa!!!!Diana cum se simte?? Va pup si va doresc din toata inima [blue]SARBATORI FERICITE!!![/blue][paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am aparut si eu pe ziua de azi! Hai sa va zic ...ca nu stiu inca exact data cezarienei! Ca trebuia sa merg miercuri la dr si nu am reusit sa ajung, ca ieri nu era decat la eco si ca azi am fost si am aflat ca abia marti dimineata apare. Asa ca deocamdata sunt ferma pe pozitii, cu burta la inaintare! Cu dintii... ce sa zic, vad ca m-a mai lasat durerea si nu mai pot de fericire, ca si eu ma asteptam in mod normal ca toata sarcina sa palng de durere; dau si eu de lucru stomatologilor cat incape! Da' bine ca e bine momentan. Elena, dupa cum intarzie al tau bebe, sigur e baiat. Ca stii ca se spune ca baietii sunt aia mai lenesi. Dar un lucru e sigur: ca pana la urma tot vine. Incerc si eu acu sa ma mobilizez sa pregatesc cate una alta pt Paste, dar cu succes minim, ca nu am nici o tragere de inima. Ce-i drept, aseara am facut ouale rosii, dar cam atat pana acum. Dupa ce scriu mesajul asta s-ar putea chiar sa fac un act nebunesc si sa fac putina curatenie! [:D]Ca l-am lasat pe sotiorul meu sa se ocupe de asta si...i-am apreciat eforturile, dar nu-mi place si gata ce face! Asaaa! I-am luat lui bebe o gramada de chestii zilele astea, dar prima tura l-am trimis pe tatic sa cumpere si la asta chiar e mai priceput decat ma asteptam! A venit cu lucrusoare si utile si frumoase si ieftine! Si-s mandra de el, ca ma asteptam sa apara cu tot felul de cai verzi pe pereti. Si asa are bebe al meu garderoba draguta, tot felul de body-uri, salopete, bonete, bluzite, prosopele si alte nebunii, chiar si scutece de finet, pe care habar n-am cum o sa le folosesc , in ce ordine vin puse pe sarmanul copil, ca mi-e ca o sa o iau razna pana aflu la ce ajuta toate nebuniile alea. Plus ca ma gandesc ca daca mai scriu mult aici ocup tot spatiul disponibil si nu mai fac nici treaba, nici mancare. Si asa mai vreau niste sarmale si o salata de boeuf!!!Asa ca va las si mai vin, f repede, ca presimt o lene nebuna si parca vad ca tot nimic n-o sa fac pana la urma. Si Clau, Diana, haideti acasica, mai! Haideti cu vesti, ca nu mai pot! Mi-e dor de voi! Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit,burtici si mamici!Profit de o pauza mica sa felicit noile mamici,sa pupacesc noii bebelusi si burticile inca in asteptare si sa va urez tuturor SARBATORI FERICITE! si tot ce va doriti voi mai bun si mai frumos! [img]http://d21c.com/AnnesPlace/Easter/Eegg9.gif[/img] Irina & vevericii Agnes si Laur [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am gasit! Acum o ora am ajuns si noi acasa si suntem foarte obositi....am papat si acum dormim... Felicitari tuturor celor care ati nascut intre timp! In cer mii de scuze ca nu va spun fiecareia in parte, dar sunt atat fffff obosita si nu ma simt in stare sa mai stau la calculator! Sa nu uit sa va multumesc frumos pentru toate urarile primite din partea voastra! Sotul meu m-a tinut la curent cu aproape tot ce s-a intamplat pe aici! Celor care nu ati nascut inca va doresc o nastere si o recuperare la fel de usoara ca si a mea!!! Cu proxima ocazie am sa va spun cu lux de amanunte cum a decurs totul! Va pup si va urez [paste]!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uau! Salut, mai, Clau! Ce ma bucur ca ai ajuns acasica, chiar daca esti obosita! Pana la urma tot te odihnesti tu; intr-un an poate [:D], dar tot reusesti! Gata, bebe isi ocupa terotoriul si isi striga drepturile, nu? Sper ca esti bine in rest si te astept cat de repede cu amanunte despre minunea ta! Si veve, bine ai reaparut si tu si multumesc si eu pt urari! Mama draga, ca toate aproape sunteti deja cu bebeii in brate, numai eu, Ela, Elena si probabil Corina mai avem de stat...Ce geloasa sunt pe voi si chiar pe oboseala voastra! Abia asttept sa ma plang si eu de chestiile astea! Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...