Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

Diana si Claudelu, felicitarile mele, mamicilor!!! Maria-Cristina si Raul Andrei, bun venit pe lume, sa fiti sanatosi si sa le aduceti numai bucurii parintilor vostri! Iamona, si acum cum te simti, dupa toate cusaturile ? ... tre sa recunosc ca esti primul caz de care aud de epidurala dupa nastere. Dar banuiesc ca toate durerile se uita pana la urma. Bebelusha ce-ti face ? Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
DIANA si CLAUDELU, sa va traiasca bebelushii si sa fie sanatosi si frumosi, iar voua numai bucurii din partea lor!!! [majoreta][majoreta][roker][s][s][s][s][trombon][bis][bis][bis][flo][flo][flo][flo] si eu am fost ieri la control, am facut eco si bebelusha mea sta bine mersi, nu vrea sa iasa deocamdata, duminica ma duc la spital, dr a zis ca nu vrea sa-mi faca cezariana, pina la urma, ca mai bine as incerca sa nasc normal. si eu care stateam linistita pina acum, m-a apucat o frica...eu tot ma gindeam ca adorm de la anestezie, ma trezesc cu puiul in brate, am citeva dureri dupa aceea, dar trece, nu ma chinui ore intregi poate, si sa mai am si ghinion sa ma rup, ca ioana. Dar dr a zis ca duminica o sa incerce injectii cu calciu, care pot declansa nasterea doar daca era oricum aproape...daca nu vrea sa iasa, inseamna ca mai stam o saptamina, sau pina miercuri, dar parca vad ca ma apuca Pastele, si de acum deja nu mai suport, mai ales ca le vad pe toate ca au nascut...VREAU SI EU SA-MI TIN PUIUL IN BRATE! [bang][bang][bang] Miri, 40 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooff, nu stiu ce-am facut, scrisesem o gramada si mi-a disparut tot! Asa ca acum o sa incerc sa reiau. Spuneam ca m-am emotionat pana in varful degetelor: intai am citit povestea Iamonei, apoi am aflat ca Diana si Clau au nascut cam in acelasi timp doi bebelusi cu aceeasi greutate! Sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi cu totii: mamici si bebici, sa aiba impreuna o viata plina de bucurii!!!! Si noi, cele care suntem cu burtici inca sa avem nasteri usoare si bebelici sanatosi! [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] [bis] Am vorbit putin mai inainte cu Diana, care va transmite salutari tuturor, va pupa si asteapta numai vesti bune! Cu siguranta, ne va povesti ea mai pe indelete cum a fost. Mi-a spus, oricum, ca nici cezariana nu e lipsita de dureri si inca nu se poate da jos din pat. Are o mandrete de fata - 51 cm, 3,6kg - cu par din belsug, care pare a semana mai mult cu mama [;)] Foarte emotionant a fost faptul ca tatal a asistat la nastere si si-a vazut copilul din prima secunda! A facut poze, pe care le va posta Diana, dupa ce revine acasa. Clau, toate cele bune tie si flacaului tau! Astept cu nerabdare sa te intorci la "datorie", pe forum si sa ne povestesti (si cu poze, desigur)! [bere] De Micky nu stim nimic inca? Sper ca totul e bine si ca va reveni la noi cat de curand. Acum doua seri (mai scrisesem eu) bebitza mea mai ca dadea sa iasa, incat incepusem sa ma ingrijorez, mai ales ca nu mi-am pregatit deloc bagajul. Vad ca s-a potolit, acum; oricum, nu are voie sa iasa pana nu se intoarce tati din strainataturi, adica pana duminica. Miercurea care vine mai mergem la control si sper sa nu-i facem vreo "vizita" doctorului pana atunci! [:)] Va pup pe toate, va doresc multa sanatate si sa auzim numai de bine! Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj la bebelusi de martie-aprilie: doresc sa va anunt ca mickyyy a nascut ieri 31 aprilie o fetita, 3.8kg, 53 cm, scor 8 (a avut cordonul de gat !), sunt bine/sanatoase amandoua, miine vin acasa ! avertisment: acesta mesaj nu este pacaleala de 1 Aprilie ! semnaza: tatal numitei Malina Ioana Felicitari parintilor! Sa va traiasca printesica! O asteptam pe Micky cu detaliile...[flo][flo][flo] Adina+ bebita Olivia Karla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamicilor DIANA, CLAUDELU SI MICKYYY VA DORESC NUMAI BINE, IAR PUIUTILOR VOSTRI LE DORESC SA AIBA PARTE DE O VIATA CAT MAI LINISTITA SI PLINA DE DRAGOSTE [bis][bis][bis][bis][s][s][s][s][s][s] [si-eu]ERA cat pe aici sa am o [am][am], si sa ma alatur mamicilor de 1 aprilie, dar BB sa potolit si totul a reintrat in normal. Dupa o noapte de cosmar cu contractii dimineata la 5 m-am hotarat, gata mergem la spital, am zis ca nu mai stau sa plece sotul la servici si apoi sa iau taxiul daca tre sa merg Mi-am facut bagajul in 10 min , si pe al lui Bb ca erau sortate, dar nu erau puse in geanta. Am dat ultimele indicatii referitoare la patut, scaun de masina, florile din casa si am plecat la spital. L-am lasat pe sot sa plece la servici si eui am intrat singura; credeam ca o sa stau sa astept mult si bine, dar imediat mi-am facut intrarea, m-au pus la aparat, au vazut ca sunt puternice contractiile, mi-a controlat uterul si am auzit decat ata, duceti-o sus la 9(etajul unde se naste)[zz]. Am zis gata[zid][zid][zid], sa ma lase sa sun[tel] sa-mi chem consortul.Au zis Ok, sa stau linistita ca vin in 10 min sa ma scoata de pe monitor si sa ma duca sus. Asta era pe la 8 de dim. La 9.30- astea au fost cele 10 min, a venit doctorul meu care m-a intrebat ca inca sunt una, nu suntem doua?[:)][:)][:)] m-a mai controlat odata, a zis ca cervixul nu are decat 1 cm deschidere, contractiile sunt puternice dar sunt la 15, 20 min asa ca sa merg acasa, si ca spera sa ne vedem maine la cabinet si nu in spital..[zz][zz][zz] la 10. 30 eram acasa...asa am nascut de 1 aprilie...vorba sotului, dimineata a zis ca e 1 aprilie si ca ne pacaleste BB, dar pe de alta parte e tanara vremea la noi, numai 12, asa ca pana la 12 noaptyea mai este timp[zz][zz] V-am pupat, ca ma duc la un puiut de somn daca reusesc sa adorm Corina si minunea din burtica de 38 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, diana, claudelu si micky!!! Sa va traiasca comorile si sa fiti fericite si sanatoase ! Multumesc mult tuturor mamicilor care m-au felicitat! Azi am venit acasa cu Katja, am tras amandoua un pui de somn si ...iata-ne! Va povestesc mai pe indelete cand o sa ma mai intremez putin. Totul e bine! Mult succes mamicilor care se pregatesc! Pupici[dual], Ioana si [copil]Katja
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo]Mickyyy, Claudelu, Diana, multe felicitari pentru puiuti, sa le dea Bunul DUMNEZEU, in Numele Domnului Sfant IISUS, multa fericire, sanatate, iubire, pace, credinta si o viata fericita alaturi de parinti!!! [bum][batetoba][bis][bruta][harp][cri][s][s][s][flo][flo][flo]
Multumiri sotiorului lui Mickyyy ca ne tine la curent! Pucku, DOAMNE-ajuta, speram sa fie totul bine!!! Mirinda, si la mine e liniste, nici un semn, si eu sper sa nu ma apuce si Pastele asa. DOAMNE-ajuta! Maine am iar control, va tin la curent. Pupici! [pup][pup][pup] Cristina, [gravi] 39 sapt. si 6 zile
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, felicitari si tie si iti doresc numai bine, sanatate, fericire alaturi de minunea ta !!! Te asteptam cat mai rapid intre noi!!!. Corina, pai ai tu dreptate, inca nu e tarziu, mai ai timp astazi! Ai grija de tine si de burtica! Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRAGUTZELOR...mersi mult de gandurile bune si incuraJARI.. SUNTEM BINE SI EU SI FETITZA...ANDREA CRISTINA cusaturile inca ma mai dor ..la 16 zile de la nastere, dar inca din a 2a zi m-am putut misca...alapta si schimba bebelusha...rau m-au durut hemoroizii(am scapat slava domnului...)am plans rau vreo 3 zile...asa degeaba din cauza hormonilor ma apuca plansul din orice...(mi-a trecut!) intr-adevar orice durere se ...atenueaza in timp...momentan nu am uitat-o... pt cypstyle...primul bebe a fost cezariana...nu era intors si mi s-a ruopt apa la 37 saptamani...nasterea a fost mai mult decat ok...insa m-am miscat fff.greu 2 saptamani...5 zile numai in pat...nu puteam sa-l schimb...imi era greu sa-l alaptez(poate de asta nici nu a vrut sa suga si m-am pompat 7 luni ca sa ii dau din beberon)...am avut dureri vreo 6 saptamani... acum e mult mai bine...am dat jos deja 12 kg..nici nu zici ca acum 2 sapt. aveam un burtoi cat casa!!! Andrea alapteaza ok...a luat juma de kg in ultima sapt...doarme noaptea 4 ore ..mananca si apoi iar doarme 4...tine-o doamne tot asa! FELICITARI LA NOILE MAMICI SI BEBELUSHI!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...