Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

Felicitari noilor mamici!!! Asteptam si eu alaturi de voi,cu sufletul la gura, sa vad cand naste Mikyyy si cand naste Claudelu ca ele erau in mare asteptare! Sa va traiasca bebicii si sa va aduca numai zambete pe buze!!! Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Felicitari, inca o data tuturor proaspetelor mamici! Sa aveti parte numai de bucurii din partea puiutzilor vostri! Ieri nu am mai rezistat si i-am trimis un sms lui Micky, la care mi-a raspuns cu datele pe care le stiti deja de la sotul ei. Am dat fuga sa va scriu, insa nu am reusit sa ma conectez pe net sub nici o forma. Azi-noapte la 11 inca mai incercam, dar tot n-am reusit. Ma bucur ca intre timp ne-a scris sotul ei si ii multumim! Astept cu nerabdare sa ne povesteasca experienta ei si despre proaspata comoara pe care o are. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sarut mana tuturor doamnelor si domnisoarelor, sunt Claudiu...sotul Claudiei si am placerea sa va dau o veste care noua ne-a aratat ca nimic din ceea ce am trait pana acum nu se compara cu sentimentele si trairile pe care le-a provocat venirea pe lume a micutzului Raul Andrei...[baietel][baietel][baietel][baietel][baietel][baietel] Vreau sa va spun ca, Raul Andrei este bine...a avut 3.5 kg la nastere si 51 de cm...un baietzel dulce si zvapaiat...asa cum o arata si pozele upload-ate in yahoo photos...pe pagina Claudiei... Pe scurt lucrurile au stat cam asa: La ora 7.30 am internat-o pe Claudia, la ora 8.00 a fost dusa in sala de operatie, iar la 8.20 a venit pe lume [bb][bb][bb][bb][bb]Raul Andrei... Cu toate ca a fost adus pe lume prin cezariana...si cu toate ca pe la ora 14.00 au inceput durerile post operatorii pe la ora 17.00 dupa ce a fost vizitata de micutzul Raul a inceput sa-si revina...ba chiar mai mult in tot acest timp a eliminat cca 5l. de apa si a avut chiar si cateva "vanturi"...ceea ce a lasat masca pe toata lumea. La ora 19.30 chiar a facut cativa pasi [bicla][bicla][bicla][bicla] astfel ca recuperarea decurge peste asteptari. Speram ca vor fi acasa cat de curand...si ca va putea insasi Claudia sa va povesteasca mai multe... Va multzumim pt. mesajele de incurajare...si tuturor celor care urmeaza sa fie mamici le dorim cel putin o nastere la fel de usoara ca a Claudiei...iar celor care sunt deja le dorim sa se bucure de odraslele lor in fiecare zi asa cum ne-am bucurat noi de venirea pe lume a micutzului Raul Andrei...Va pupam...Clauditza,Bebitza si Claudelu [hopsieu] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Claudelu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] Multumim Claudiu pentru vesti!!! Intr-adevar e voinica tare Claudia daca s-a ridicat asa curand! Sa va traiasca minunelul si sa va faca fericiti! [s] Laura si papusica din burtik (34 saptamani) [img]http://skins.hotbar.com/skins/ecardsSite/ec/newbab/newbaby_humor_0418_2_prv.gif [/img]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai Caludiu,tare coerent scrii dupa o seara de sarbatorit venirea lui Raul Andrei!!Pai asa ne-a fost vorba?Nu ai spus ca tragi o betie ca-n filme??[alcool][alcool][alcool][:D][:D][:D]vroiam sa vad si eu acolo o impleticeala..un dezacord de subiect cu predicat[:D]!! Azi m-am uitat atent cu Cata la poze,tare haios bebelus ati facut!!e numai un zimbet,sa stii ca o sa fie un bebe vesel!! cam liniste pe aici..multe mamici deja au puii in brate...cele care asteapta inca probabil sint ca mine,cu nervii la pamint[bang]!! Nasteri usoare in continuare,va pup elena 40 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si-acuma sa-mi fac de lucru cu listuta, parca n-as avea un copil de crescut [:p] [flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),bb fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm), cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), bb fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),bb Andrea Cristina(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal, bb Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria (3150 g si 51 cm),Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana (medical) [flo]20 martie Cosmy , bb Daria Christina (3500 g) spitalul Filantropia, nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), bb Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Katja (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana [flo]31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),bb Malina Ioana (3800g si 53cm),Spitalul Municipal-Radoi Cristian, nastere naturala [flo]1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g),Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu, cezariana (la cerere) [flo]1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) ,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu, cezariana 1-3 martie machetuza (Simona/Cluj-Napoca),prima sarcina,la eco baietel,Clinica de Ginecologie1-Cluj,dr. Muresan Daniel 6 martie simoneta (Simona/Bucuresti),la eco baietel),Spitalul Giulesti,Dr. Marcel Moisa 9 martie Kiara,la eco fetita,a doua sarcina, (cerclaj) 23 martie ellys (Mihaela/Bucuresti),la eco fetita,a doua sarcina,PRENATAL,nastere naturala 25 martie Nedda (Daniela/Boston,USA),la eco fetiza,nastere naturala 31 martie mikaela (Mihaela/Ploiesti),la eco baietel,Dr. Cernat/Ploiesti,cezariana (medical) 31 martie mobriq (Monica/Belgia),la eco baietzel,spitalul H.Hart/Leuven,nastere naturala 3 aprilie cipstyle (Cristina/Germania),la eco fetita,nastere naturala 3-4 aprilie mirinda,prima sarcina,la eco fetita,Sp. Cantacuzino-dr. Mihail Petre Popa,cezariana (la cerere) 5 aprilie malina (Malina/Pitesti),la eco baietel,prima sarcina,nastere naturala 8 aprilie bindiu (Camelia/Bucuresti),la eco baietel,Municipal-dr. Badiu Alexandru 8 aprilie danielaD (Daniela/Bucuresti) 8 aprilie Rayuela (Göteborg,Sweden), spitalul "Mölndal" din Göteborg, nastere naturala cu epidurala 12 aprile katalina (Cata/Focsani),la eco baietel(Robert),a doua sarcina 14 aprilie Pucku (Corina/Canada),fetitza,cezariana 15 aprilie Carmenusa (Carmen/Iasi),a doua sarcina 15 aprilie denis (Denisa/Bucuresti),la eco baietzel,prima sarcina,Municipal-dr. Alexandru Badiu,nastere naturala (epidurala?) 18-23 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti),la eco baiat (Andrei Alexandru),Giulesti-Dr.Ion Ionut,cezariana (la cerere) 20 aprilie georgescu oana(Oana),la eco fetitza,Cantacuzino-dr.Toma Adrian,PRENATAL,nastere naturala 21 aprilie ela76 (Bucuresti),la eco fetita,prima sarcina,Giulesti,PRENATAL,nastere naturala (cu epidurala) 24 aprilie flaviutza (Flavia),la eco baietel 29 aprilie Irina (Bucuresti),prima sarcina,Polizu-dr.Suciu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,sunt verisoara Dianei.Am fost astazi la ea la spital,se simte bine,o doare putin burtica,mai ales cand rade.Am vazut-o si pe [copil][copil]Maria-Cristina[copil][copil],este o frumusete de fetita,o sa alerge multi baieti dupa ea.M-a rugat Diana sa va spun ca va pupa si va multumeste din suflet pentru incurajari si felicitari.O sa pun si niste poze facute in timpul operatiei de fericitul tatic si la cateva ore dupa,daca imi explicati cum pt ca nu stiu. Va pup si eu si va doresc din suflet o viata fericita alaturi de copilasi si de familie.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Diana, Claudelu, Ioana [flo][flo], sa va traiasca puiutzii [s] [s] si refacere rapida. . Astazi am revenit si eu de la spital, am aruncat o privire in fuga la mesajele de pe forum, multumesc de incurajari, urari si SMS-uri tuturor [:)]. Pe scurt, ca vad ca taticul a fost ceva mai lenes la informari (de fapt s-a incurcat in subiectele cu mamici si bebelusi), m-am internat marti in urma unui control care nu prevestea nimic (aveam vesnica senzatie ca pierd lichid, asa ca m-am repezit la spital) si in urma caruia s-a adeverit ceea ce presupuneam, adica aveam membranele fisurate, dar nu aveam nici un fel de simptome de travaliu. Spre seara au incercat sa-mi declanseze nasterea, si spre "rusinea" mea, dupa ce mi-au facut injectiile de rigoare...m-a luat somnul, nici urma de contractii sau dilatare [:D]. Am dormit vreo cateva ore, dupa care am petrecut restul (de la 10 seara cand mi-au facut primele injectii pana la ora 1 a doua zi). Ups...s-a trezit moatza....continuarea mai tarziu sau maine...sorry da' tre sa-i dau papica si nu-mi poate tine nimeni locul. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...