Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

Felicitari Diana, Claudelu, Ioana [flo][flo], sa va traiasca puiutzii [s] [s] si refacere rapida. . Astazi am revenit si eu de la spital, am aruncat o privire in fuga la mesajele de pe forum, multumesc de incurajari, urari si SMS-uri tuturor [:)]. Pe scurt, ca vad ca taticul a fost ceva mai lenes la informari (de fapt s-a incurcat in subiectele cu mamici si bebelusi), m-am internat marti in urma unui control care nu prevestea nimic (aveam vesnica senzatie ca pierd lichid, asa ca m-am repezit la spital) si in urma caruia s-a adeverit ceea ce presupuneam, adica aveam membranele fisurate, dar nu aveam nici un fel de simptome de travaliu. Spre seara au incercat sa-mi declanseze nasterea, si spre "rusinea" mea, dupa ce mi-au facut injectiile de rigoare...m-a luat somnul, nici urma de contractii sau dilatare [:D]. Am dormit vreo cateva ore, dupa care am petrecut restul (de la 10 seara cand mi-au facut primele injectii pana la ora 1 a doua zi). Ups...s-a trezit moatza....continuarea mai tarziu sau maine...sorry da' tre sa-i dau papica si nu-mi poate tine nimeni locul. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (2 zile)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Rayuela, nu te impacienta! Aduna-ti nervii de pe jos ca mai ai nevoie de ei!:) Mai rezista si daca vrei iti mai dau eu rabdare de la mine![flo] Si eu sunt cam cu rabdarea la limita dar sunt dispusa sa impart putinul ramas cu tine. Eu trebuia sa nasc de pe 25 martie si uite ca tot gravida sunt!:) Am fost azi la doctor pentru o noua monitorizare si papusica mea sta bine-mersi si n-are de gand sa vina inca. Probabil ca daca nu se hotaraste pana saptamana viitoare, urmeaza sa mi se induca nasterea marti sau miercuri. Corina, tu ce faci? Esti acasa sau la spital?:) Diana, frumos nume ai ales pentru fetita ta!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus fetelor Am venit si eu de la control.Suntem tot intr-o bucata....[bang][bang][bang][bang] Nu prea stiu ce sa va spun, ca l-am lasat masca pe doctor azi. Dimineata am fost la eco, care a dat verdictul...BB are 3.850 kg, dar este tare lungana, de are cu cine semana, tati are 2 m, iar data nasterii e 6 aprilie, care ne-a lasat masca pe toti va dati seama, pe mine si mai mult, mai ales ca ieri am tras o sperietura. Bun mergem la control nenea doctorul se enerveaza cand vede data, ca ce e asta isi bat joc de el, toate ecografele au o data de 14 aprilie sau 19 asta a venit cu 6 aprilie...ceva e putred in Danemarca Placenta e sus se prezinta bine, lichid amniotic suficient, normal, cordonul normal, scorul 8/8 de la ecograf. Ceva ca si scorul apgar dar cred ca mai lipseste ceva de este numai pana la 8 si nu ajunge la 10........... Ma controleaza col inchis, contractiile in schimb la fel, cam la 20 min, nu foarte regulate sau f dureroase, si mi-a zis ca sa vin saptamana viitore joi, si ca ma asigura ca o sa fac Pastele acasa cu familia si nu la doctor. Intr-un fel m-am bucurat, as fi vrut sa-l am si pe [bb] cu mine, sa fiu deja [mamica]de Pasti, dar decat sa stau in spital e mai bine asa. Se pare deci ca-mi va face cezariana dupa Pasti, dar nu mi-a dat o data.....care ma enerveaza ca nu stiu[bang][bang][bang]ce se intampla Claudelul ce mai ai un baietel, mai mult decat Don juan. Imi inscriu si eu fetita pe lista pretendentelor....[:D][:D][:D] Asteptam poze cu ceilalti bobici sa ne bucuram si noi pana ne vin puiutii Va pupacesc pe toate si pe BB si sa ne auzim cu bine Ah...azi am gasit in sfarsit zacusca......[pofta][pofta][pofta]am mancat aproape tot borcanul, sper sa nu-mi fie rau la stomac, dar[pofta]....nu am mai mancat de 2 ani...bun Corina si Bobi, de care nu se mai stie in cate saptamani este...[bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Micky, bine ai revenit! Sa ai o fetita cuminte care sa te lase sa ne scrii! [:D] Corina, Nedda, Elena - sa va zic si eu: mai am pana la termen, dar au fost momente saptamana aceasta de am crezut ca iese, asa de tare sa impingea si facea presiuni in partea inferioara. Plus ca am inceput sa ma misc cam greu, caci tare ma mai doare jos. Problema e ca de 3 saptamani sunt singura acasa si sincer, mi-a fost teama ca va trebui sa imi chem un taxi, sa ma duca la maternitate si sa nasc singurica! Plus ca de vreo 3 zile este imposibil sa mai intru pe net dupa ora 10, ca sa mai chatuiesc cu voi. [bang] Din fericire, maine e duminica si se intoarce tati, asa ca nu imi mai fac griji, poate sa se intample! Ce-as mai rade ca, dupa toata aceasa teama a mea, sa patesc ca Adina sau Claudia si sa nasc prin mai! [:D] Corina, deci ai mai gasit ceva bun, bun de mancare! Numai ca sa ne faci pofta! [:)] O sa ma uit acum la pozele postate de Claudiu. Va pup si va doresc sarcini si nasteri usoare! PS. Flaviana, multumim ca ai grija de listuta! Ma gandeam sa o preiau eu, dar nu ma pot baza deloc pe conexiunea mea pe net. Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mickyyy, bun venit acasa! Sa-ti traiasca bebelusha si sa fie sanatoasa si mancacioasa! Eu abia astept continuarea povestii cu nasterea Malinutei tale [flo] Nedda, tre sa ne dai lectii de rabdare, ca tu esti cea mai experimentata in asteptare pana acum. Parca incep sa simt si eu niste contractii acum - Braxton-Hicks, ca nu sunt dureroase. Ufff, tare mai e grea asteptarea asta. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum]Mickyyy,sa-ti traiasca fetita,sa aveti parte numai de bucurii alaturi de ea!!![bis][bis][bis].eu astept cu infrigurare povestea ta,pentru ca banuiesc ai nascut natural..si asta ma astepata si pe mine!!Sper sa nu ma sperii prea tare!! Nedda,pai raminem noi de straja aici la mamic..ca marea majoritate sinte deja la BEBELUSI[bb]!! Ela,te asteptam pe ym,deocamdata sintem inca gravide,si eu si Roxana[gravi] Corina,mi-ai facut pofta de zacusca[pofta]!!Noroc ca am un magazin aproape,de unde pot cumpara. Va pup Elena 40 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s] [bum][batetoba] ptr toti bebelusii si mamicile care au nascut !!! Sa va traiasca comorile si sa va aduca numai bucurii [il] Ptr lista - fetita Dianei a avut 51 de cm la nastere. Diana sa iti traiasca minunea, sa te bucuri de ea si sa aiba mult noroc [flo]!!! Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna, mamici care ati mai ramas...ca mine...[grasa]nici eu nu mai am rabdare si mai ales ca maine ma duc la spital, sa-mi faca injectii de declansare, poate am noroc si iese bebitza mea maine, de Florii...tare as mai fi citit continuarea lui micky cu injectiile, dupa ce a adormit, ca sa stiu si eu ce ma poate astepta! daca nu revin pina luni dupa-amiaza cu vreun mesaj, inseamna ca am ramas in spital si am nascut, sa-mi tineti pumnii, ca mi-e o frica de mor, mai ales dupa ce mi-a zis dr ca ma lasa sa nasc natural, o sa ma rog de el sa-mi faca epidurala totusi...[bang][bang][bang] [pup][pup][pup][pup] va pup pe toate mamici si bebelushi si sper sa ne vedem curind la pagina de BB de martie-aprile! Miri, 40 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...