Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici de Martie - Aprilie 2004 (24)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 137
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Ela, sa stii ca si eu mai simt uneori seara o presiune mare in bazin fiindca papusica mea se zbenguie cu regularitate seara. Ma apasa pe vezica si pe alte chestii de pe-acolo dar de iesit nu se hotaraste. Dupa cum se vede, eu deja am copiat-o pe Adina si in loc sa fiu mamica de martie voi fi una de aprilie. Fiind si ziua mea de nastere exact in ziua de Paste, nu pot decat sa ma bucur ca o sa-mi primesc cel mai frumos dar pentru toata viata in persoana bebelicei mele scumpe. D'aia si cred ca am asa o maaaare rabdare s-o las sa vina cand vrea ea!:) Rayuela, nu esti singura care naste natural! Mai sunt si eu. Aici nu se face cezariana decat daca sunt probleme medicale. Altfel, nici vorba.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mirinda, curaj si succes!! Probabil ca n-o sa mai ai timp sa-mi spui si mie cum a fost cu inducerea nasterii, ca sa stiu ce ma asteapta, dar nu-i bai! Poate pana vii tu acasa ma apuca si pe mine nascutul. Monica, hai ca-ti dau si tie rabdare de la mine!:) Cred ca Rayuela nu se supara sa o impartim si cu tine!:) Mie toata lumea de pe-aici (inclusiv doctori si asistente) imi spune ca bebelusul stie cel mai bine cand trebuie sa vina si numai daca trec doua saptamani peste DPN trebuie scos afara cu fanfara militara!:))
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miri, iti doresc nastere usoara, rapida, cu dureri minime! Elena, sa stii ca si eu sunt hotarata sa nasc natural, dar cu peridurala - de fapt, asta e si propunerea dr El care zice ca e bine si pt el, caci daca se complica treaba si e nevoie de cezariana, eu sunt gata anesteziata si bebele nu trebuie sa mai astepte sa-si faca efectul anestezia. Miercuri merg la control si o sa vad atunci ce mai zice. Nedda, vad ca bebitza mea s-a mai potolit in ultimele zile, uneori parca nici nu ma baga in seama. [:)] Parca vad ca iar imi zice dr ca si 2 mai e in termen [bang] In schimb, noaptea, cand tre' sa ma dau jos din pat sa ma duc la baie, zici ca mi se desprind oasele de jos, asa de tare ma dor. Am inceput deja sa inventez o succesiune de miscari si rasuciri pentru a cobori cat mai usor. Tocmai am mai citit niste chestii despre inducerea nasterii si parca n-as vrea, caci se plangeau niste fete ca travaliul dureaza mai mult, iar contractiile sunt neregulate. De aceea sunt dispusa sa o astept pe fetita mea sa se hotarasca. Mereu imi spun ca daca sta mai mult in burtica, va fi mai dolofanica. Plus ca noi suntem abia in sapt. 38, deci am mai avea timp. Sunt f. entuziasmata ca maine imi vine sotiorul acasa!!! 3 saptamani singurica... [bang] In primele 2 am primit o gramada de vizite si de telefoane de la prieteni si colegi, dar saptamana asta parca s-au inteles sa nu mai treaca nici unul pe la mine si sa o mai rareasca cu telefoanele. Si peste toate, n-am putut cateva zile nic sa intru pe Internet. Ia sa vad, eu cu cine chatuiesc in seara aceasta? Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am documentat indelung de pe internet si incep sa constientizez ca o sarcina de 42 de saptamani este considerata normala. Si poate sa dureze chiar si mai mult, fara ca bebe sa fie post-matur. Asa ca astept (cu ce rabdare mi-a mai dat si Nedda[flo], ma descurc [^]). Si pana la urma nici nu e asa de rau, e abia a doua saptamana de concediu, de abia am timp si eu sa ma relaxez. Iar neplacerile ultimului trimestru se manifesta foarte usor la mine. Monica
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Soleil
Si-acuma sa-mi fac de lucru cu listuta, parca n-as avea un copil de crescut [:p] [flo]16 februarie amelie (Crina-Amelia/Bucuresti),bb Andreea,Cantacuzino,dr.Rusu Manuela, cezariana(medical) [flo]23 februarie Oani (Ioana/Brasov),bb fetita (2,6kg),Giulesti,Prof. Dr. Bogdan Marinescu,cezariana(medical) [flo]3 martie vasce (Canada),bb David Theodore (3,45kg si 51cm),cezariana (urgenta) [flo]4 martie Adina Iulia,bb Olivia Karla (3,5 kg si 51 cm)cezariana [flo]7 martie Maluba (Beatrice),bb Darius-Gabriel (4,2kg si 53cm), cezariana [flo]16 martie gabivalceanu (Gabi/Pitesti), bb fetita (2,8 kg),Spitalul Polizu-Dr. Poiana,cezariana (medical) [flo]16 martie iamona (USA),bb Andrea Cristina(3,7 kg), a doua sarcina, Stony Brook University Hospital,Dr.Christine Conway,nastere naturala (epidurala) [flo]16 Martie la ora 8:29 Irismetal, bb Stefan Catalin (4 kg si 53 cm, scor Agpar +10 cu felicitari), cezariana (medical) [flo]17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru,dr. Halmagean,nastere naturala [flo]19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3,08kg si 46cm),cezariana (motive medicale) [flo]20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria,Filantropia-dr. Viorel Calciu, cezariana (medical) [flo]20 martie Cosmy , bb Daria Christina (3500 g) spitalul Filantropia, nastere naturala [flo]22 martie Dalina(Bucuresti), bb Andrei (3450g 51cm scor 9),Municipal/ dr. Constantinescu, cezariana (motive medicale) [flo]30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Katja (3 KG SI 48 CM), Spitalul Municipal/Bucuresti-dr. Alexandru Anca, cezariana [flo]31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti),bb Malina Ioana (3800g si 53cm),Spitalul Municipal-Radoi Cristian, nastere naturala [flo]1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g),Spitalul Cantacuzino-dr.Maura Popescu, cezariana (la cerere) [flo]1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) ,Spitalul Matern Arad-dr. Bunescu, nastere naturala
Scuze ca ma bag si eu pe-aici,daca vreti sa corectati la listuta,Claudelu din Arad a nascut prin cezariana,nu nastere naturala. alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes, Mirinda, si sa fii curajoasa! Ca o sa fie bine totul si noi abia asteptam inca un bebe printre noi! Vad ca sunt destule mamici nerabdatoare, care vor sa-si vada mai repede odorul la fata; pe mine una m-a apucat o panica din aia, ca ce ma fac eu cu bunatate de bebe, ca daca il fac de bun si il stric dupa...si asa ca as vrea sa mai stea ...cat o fi...ca mai are cel putin 2 saptamani...Cu tot cu dureri pe ici pe colo, cu tot cu niste greturi idioate care m-au apucat de cateva zile incoace, mi-e mai bine momentan cu bebe in burtica; dar doar de frica, nu de alta! Mai, voi mai stiti ceva de ceci? Ca n-a mai dat nici un semn de viata si sunt tare curioasa cum se descurca cu bebita si ce mai face, daca e bine... Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] [bum][batetoba]ptr Motata Adinei - sa fie iubita, sanatoasa,armonioasa si tot ce este mai bun si mai frumos sa fie cu Olivia Karla !!! Sanatate multa la [gravi] si la [bb] !!! Nastere usoara la toata lumea [flo] Andra mamica lui Matei (6.02.2004) si Andrei (18.09.1999) Album Andrei: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=954&cid=448
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc mult pentru toate incurajarile, dar m-am intors acasa bine mersi...fetitza mea nu vrea sa iasa si pace! a zis dr sa mai vin marti, ca poate cine stie, daca nu, ma mai lasa dupa Paste! asta e, sa iasa cind o vrea ea, cind i-o fi mai bine, ce sa-i fac? nici nu mi-a mai facut injectii, m-a controlat, mi-a facut eco si a zis ca nu e cazul deocamdata, asa ca, mai asteptam, mi-am luat geanta din portbagaj si inapoi acasa, in pat! asa ca nu va parasesc deocamdata, credeati ca ati scapat? Miri
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,mai puteti?Nedda..vreau vreo doua kile de rabdare,plizzzzzzzzz!![bang] Eu tocmai am avut o contractie puternica..am stat cu ochii atintiti pe ceas,doar doar...si nimic!A trecut!!!Simt ca e totusi ceva in aer...poate azi sa se intimple minunea?Sau alarma falsa..ca sa mai imi pun citiva nervisori pe moatze? Va pup elena 40 de sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...