Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Autosugestia - rezolvarea tuturor problemelor.


Recommended Posts

  • Răspunsuri 29
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Si apropo, xenocid, insecticid sau genocid [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] cum te-oi mai fi numind, daca nu te intereseaza de ce naiba mai treci pe aici ??? Da, s-a schimat cu 480 de grade, esti multumit? CRED CA TOTI FACEM GRESELI SI TE ASIGUR CA A FOST UNA DE REDACTARE DAR DACA ATATA MINTE AI NIMENI NU POATE SA-TI DEA MAI MULTA. Am scris mesajul cu decenta si intr-un mod civilizat dar vad ca pe forummul acesta mai intra (suparator de des) si personaje care nu au altceva de facut decat sa strice si sa deranjeze. Asta este, pana o sa ajungeti oameni mai aveti de trecut niste etape (cam multe pentru anumiti tovarasi...) Si cum spui tu, "Cu stima", Melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jeff, o poveste asemanatoare mi s-a intamplat si mie, doar ca eu aveam alte probleme, ma rog, nu mai conteaza. Cartea care mi-a deschis ochii, care m-a invatzat sa gandesc pozitiv si ca orice e posibil daca exista credinta, tenacitate si munca, se numeste "Forta gandirii pozitive" si este scrisa de un preot american: Norman Vincent Peale. Si eu o recomand din toata inima. Se poate comanda online la www.curteaveche.ro , chiar si din strainatate. Daca inainte ma trezeam plangand si gandindu-ma cu groaza ca mai incepe o zi, astazi ma trezesc plina de energie, puternica, convinsa ca ma asteapta o zi minunata. Si Peale recomanda niste cuvinte magice, cuvinte care se spun dimineata: "Aceasta este ziua pe care-a facut-o Domnul. Ma voi bucura si ma voi veseli in ea". De fapt e un citat din Biblie. Sa fitzi iubitzi! [pup] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana nu la tine ma refeream stai linistita. De ce e haz de necaz? Incearca si imi vei multumi, poate. Daca vrei eu te voi ajuta sa o gasesti. Mai sceptica decat mine nu cred ca esti, eu nu am crezut nici o secunda in asa ceva si cand imi povestea prietena cu pricina, chinuindu-se saraca sa-mi deschida mintea catre un adevar atat de usor de atins ma plictiseam ingrozitor si abia asteptam sa termine de vorbit. De aceea cred ca i-am cerut cartea imprumut, tocmai pentru ca nu mai voiam sa o ascult. Ce bine am facut !!! melania
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[box] 480-360=120... deci ti s-a schimbat viata cu 120 de grade. Super! Intotdeauna ajuta sa fii o personalitate optimista si sa gandesti pozitiv... poti sa o gandesti simplu sa-i asculti pe altii explicandu-ti cu cuvinte complicate si multiple rotatii in jurul axei cum sa o faci. Numai bine Anne-Sarah [mamica]si mamica sa Andreea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Jeff
Si apropo, xenocid, insecticid sau genocid [:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))] cum te-oi mai fi numind, daca nu te intereseaza de ce naiba mai treci pe aici ??? Da, s-a schimat cu 480 de grade, esti multumit? CRED CA TOTI FACEM GRESELI SI TE ASIGUR CA A FOST UNA DE REDACTARE DAR DACA ATATA MINTE AI NIMENI NU POATE SA-TI DEA MAI MULTA. Am scris mesajul cu decenta si intr-un mod civilizat dar vad ca pe forummul acesta mai intra (suparator de des) si personaje care nu au altceva de facut decat sa strice si sa deranjeze. Asta este, pana o sa ajungeti oameni mai aveti de trecut niste etape (cam multe pentru anumiti tovarasi...) Si cum spui tu, "Cu stima", Melania
Melania, hai, nu te supara asa, a facut si omul o gluma! cred ca vroia sa-ti spuna ca 360 de grade te aduc exact de unde ai plecat (vezi circumferinta cercului), poate 180 de grade sa insemne ceva... [flo] http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chestia de care povesteste Jeff,am auzit-o de la profa de mate.O tipa care practica si yoga.In mare aceleasi lucruri le-am auzit .Ca trebuie sa te relaxezi,intr-o camera bine aerisita parca,linistita.Sa stai lungit/a pe podea ,si cind simti ca incepi sa "plutesti",adica nu iti mai simti corpul ,sa repeti in gind aceiasi dorinta ,ca si cum ar fi gata implinita.Nu la timpul viitor,ci la prezent. Daca vei avea un examen sa zicem:Am trecut cu bine de examen cu nota de...etc etc.Sa fiti convinsi de faptul ca asa este de fapt. Eu nu am citit cartea si numai asa din auzite am incercat.Spre rusinea mea nu mi-a reusit niciodata[V] As vrea sa citesc totusi cartea ,sa ma lamuresc ce si cum. Succes Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...