Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-ati cunoscut partenerul de viata?


Recommended Posts

Cum v-ati cunoscut partenerul de viata? Ce v-a facut sa ii ramaneti alaturi? Cum s-a intamplat de ati ajuns impreuna? Acestea sunt cateva din curiozitatile mele, caci am citit o multime de povesti de dragoste pe forum si as vrea sa stiu despre fiecare in parte. Astept raspunsurile voastre si sper sa fie cat mai numeroase, ca sa am de unde invata. [pup][pup] Alina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Eu cu sotul meu de cunoastem de 12 ani, cand ne-am cunoscut eu eram in clasa a9a la liceu, el cu un an mai mare, am dansat la balul bobocilor[disco]si impreuna am ramas.In 2000 am facut nunta ,in 2001 a venit pe lume[zana]noastra care acum are 2 anisori.Alaturi am ramas pt ca dragoste a existat, completata de respect si sinceritate fac un intreg, binenteles au existat si[blabla]si[9cer]dar toate fac parte din viata.Pe scurt cam asta e povestea noastra.[majoreta]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Io l-am cunoscut pe al meu,la discoteca,venise cu un prieten comun, a fost dragoste la prima vedere,am fost prieteni timp de 1,5 ani,apoi ne-am casatorit.Eu aveam 19 anijumate,el 24.anul acesta facem 9 ani de cind ne-am casatorit,suntem fericiti,ne iubim,poate nu la fel k in prima zii,dar mai profund.Avem zile cind suntem tristi,indurerati k din iubirea noastra nu se naste o viata,dar avem speranta in Dumnezeu,k o se intoarca si la noi.Atunci fericirea noastra va fii deplina! Valentina[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu mi-am cunoscut sotiorul in anul 2 de facultate. Mergeam foarte des la colegii mei din camin unde l-am vazut prima data, intamplator am aflat ca e si el la noi la universitate, insa alta fac. Ne-am inteles foarte bine inca din prima zi, am inceput sa iesim mult impreuna. Parintii mei nu au fost de acord cu nici o relatie de-a mea, tocmai de aceea am lungit-o putin si le-am spus abia dupa 4 luni, cand mi-au facut un scandal marrreee spunandu-mi sa nu mai umblu cu el pentru ca e maghiar si relatiile astea nu merg[bang]. Am fost tare suparata pe ei, insa am continuat sa ne intalnim. Urmau sarbatorile de iarna, iar el m-a chemat la el acasa(in alt oras). Bineinteles certuri cu ai mei....insa eu m-am saturat sa-i ascult si am mers fara voia lor(intotdeauna au fost niste parinti dificili). Cand m-am intors de la el, dupa o saptamana, mama a refuzat sa ma primeasca in casa, ba chiar nici nu m-a lasat sa-mi i-au hainele. Am stat cu el in camin, a urmat o perioada frumoasa (in care am descoperit si eu libertatea) insa grea in acelasi timp, deoarece trebuia sa muncesc pentru a-mi plati facultatea. Dupa aprox 6 luni am ramas insarcinata(chiar folosind anticonceptionale[bang]) si ne-am hotarat sa pastram copilul. Nu am spus nimanui 3 luni. Prima veste le-am dat-o parintilor lui care sunt in Usa si a fost mai usor prin telefon[:D]...Nu mai puteam sta in camin, neavand ajutoare am mers la un centru maternal unde am stat aprox 2 saptamani. In aceste 2 sapt, m-am hotarat sa vb cu tatal meu, care e mai intelegator si care mi-a spus ca nu putem continua asa, ca trebuie sa ne casatorim.. El i-a spus vestea mamei care a ramas [:(!]. Dupa o luna, ne-am casatorit, am facut o nunta mica dar foarte frumoasa. Dupa nunta ne-am mutat in chirie. Apoi a venit si bebe Andy, care ne-a umplut familia de bucurie, mama s-a schimbat radical, ba chiar vrea toata ziua sa stea cu bebe, a inceput sa-mi accepte sotul si chiar vorbeste foarte frumos cu el si despre el. Lucrurile au inceput sa mearga tot mai bine, socrii ne ajuta sin state, avem si asigurarea individuala pt copil. Cand a implinit bebe 8 luni, mi-am gasit un job bun si castig bine, sotul meu va merge in Spania in scurt timp, ne-am luat o masina buna de cateva luni, avem planuri mari, acum strangem deja bani pt casa(ap). Nici nu-mi vine sa cred ca viata mea s-a schimbat asa repede, eu fata care acum 2 ani si ceva nu aveam bani de un pachet de tzigari...si azi imi permit multe, e drept inca stam in chirie dar suntem pe drumul cel bun si am avansat intr-un an cat altii in multi ani.. Va las, ca deja nu ma mai opresc, lol[ups] Va pup[pup][pup][pup] Dana&bb Andy(1 an si o luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ani la mare, la 2 mai. Eu eram dupa o mare deceptie in dragoste, el dupa o relatie impovaratoare de 5 ani, de care nu reusise decat de foarte putin timp sa se rupa. A fost primul baiat cu care m-am sarutat in aceeasi zi in care ne-am si cunoscut [:D]( era tare indraznet!)[amoras], si m-a cam lasat fara suflare[il]. Mi-a vindecat toate ranile si m-a facut FERICITA! De atunci suntem impreuna. Desi eram din provincie, coincidenta ( sau soarta )a facut ca tocmai atunci eu imi cautam serviciu la Bucuresti, de vreo luna tot veneam la interviuri, si tocmai cand eram la mare, m-a sunat una din firme si m-a intrebat cand pot incepe. Asa ca m-am intors acasa, mi-am luat transferul de unde lucram si in 10 zile eram in Buc. Mi-am inchiriat o garsoniera in Buc. dar mai mult stateam impreuna. La aproape 2 ani ne-am casatorit, iar dupa inca 2 ani am nascut-o pe printesa noastra scumpa Clara. Ne iubim foarte mult si sper sa imbatranim frumos impreuna! [:X][pup] Ruxi si Clara pisicuta, 1 an si 7 luni Implinirea cea mai mare pentru o femeie este acea de a fi MAMA
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am vayut prima oara la o intalnire a clubului de motociclisti Silver Pistons la care era era vicepresedinte si eu ma dusesem din curiozitate. A fost dragoste la prima vedere, dupa 6 luni ne-am casatorit, dupa 1 an am hotarat sa avem un bebe si acum, dupa doi ani si doua luni de cand ne cunoastem avem cea mai frumoasa bebelina de aproape 5 luni. Am ramas impreuna pentru ca iubirea noastra e mai presus de orice... Anca si bebelina Alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fromos subect!!! Zambeam gandindu-ma cum ne-am cunoscut noi... eu proaspata absolventa de liceu, picata la facultate[bang] dar inscrisa la un curs de informatica... el - asistent la cursul de informatica... desi imi placea tipul (ca era frumushel, destept tare, dar cam infumurat... mi se parea mie) nu a fost nimic intre noi pana la sfarsitul cursului, adica dupa 3 luni, cand a indraznit sa-mi ceara numarul de telefon[il] Dupa inca o saptamana de asteptari, m-a si sunat sa ma invite la concert la DJ BOBO... care DJ BOBO nu-mi placea de nici un fel, dar m-am gandit sa nu ratez ocazia[:D] ... mai tarziu am aflat ca nici el nu se dadea in vant dupa protagonistul concertului, dar a considerat ca e un motiv bun ca sa ne intalnim[cool] Si uite asa am inceput sa ne intalnim zilnic si sa batem orasul in lung si-n lat ... plimbari interminabile in care povesteam vrute si nevrute... 2 ani de zile, ne-am vazut zilnic, fara nici o exagerare... iar acum ne pregatim de nunta, in toamna[pahar][pk][papica][roker] Ancuss
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce povesti frumoase, mi-au umplut sufletul de bucurie! Povestea mea: eram in Elvetia la scoala si sotzul meu locuia tot in aceeashi curte cu mine. Ne-am intalnit in gradina de cateva ori si m-a uimit ca stia atat de multe despre Romania, de obicei se stie doar ca e tzara lui dracula si ca avem multi copii cu sida[bang] Apoi mi-a propus sa ma invetze cate ceva despre internet (asta acum... 7-8 ani). Eu i-am propus ca in schimb sa-l invatz sa valseze. Si mai tarziu a inceput cea mai frumoasa poveste de dragoste din viatza mea, o poveste care inca mai dureaza.[i] Salvati un inger: www.casa-romanilor.ch/teodora.htm
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bang][bang][bang] am scris povestea naostra si am pierdut tot.....offfff..revin cand ma calmez..[bang][bang] asa...incerc sa scriu pe scurt.. ne-am cunoscut pe net, respectiv ICQ in '98..de fapt eu l-am "agatat" trimitand un mesaj la intamplare, dand o cautare dupa nume...si dintr-o lista lunga gasita cu acel nume..l-am ales pe el[alcool] mi-a raspuns in "sictir" ca nu are timp de pierdut vremea pe net...hmmm..m-a infuriat si l-am bombardat cu mesaje cateva zile..dupa acre am lipsit de la sv. o luna..fiind internata in spital. am revenit sicand deschid compu si ma loghez pe ICQ..click..mesaj de el..hopa...era ingrijorat si framantat de ganduri... si asa a inceput povestea noastra in acre 4 luni am vb doar la tel.si pe net, ne-am trimis poze, el in iasi, eu la Buc...in feb '99 am hotarat ca este cazul s ane cunoastem si face to face.asa ca mi-am adunat curajul..desi aveam destul..puitn inconstienta la vremea aia (o sa vedeti de ce) si m-am urcat in trenul care ma ducea in necunoscut...exact la iasi...nu intru in amanunte. acolo am gasit ceea ce am sperat.am stat intr-un apartament al unui prieten de-al lui 4 zile....de vis[alcool] apoi la fiecare doua saptamani, musiu a facut naveta Iasi -Buc. pana in noiembrie '99 candam hotarat ca este cazul sa ne mutam impreuna...la Buc.in mai 99 mi-a daruit un inel si mi-a cerut sa-i devin sotie...[pup] de atunci au trecut cativa anisori, nu ne-am casatorit ofical...dar consideram ca suntem casatoriti, speram ca un bblix in curand sa ne implineasca viata. cam asta este povestea noastra, ne iubim mult, desi unele persoane din jur nu au dat mari sanse acesteir elatii, avand in vedere cum ne-am cunoscut..dar ..uite ca se poate.. va pup si va doresc numai bine si fericire[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...