Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum v-ati cunoscut partenerul de viata?


Recommended Posts

stateam la barfa cu mama in fata unei cafele cu tigara in mana, suna telefonul, raspunde fratele meu, i-mi dau seama ca-l suna seful din Germaia pt ca vb in engleza si ma intreb ce mai vrea ca doar ce a venit de acolo 5 min mai tarziu vine si-mi spune "plecam in Germania" eu raman perpelexa "ai inebunit?, eu nu plec nicaieri, am serviciu ce crezi ca-mi i-au concediu cand vrei tu? si pana la urma de ce? cica sa-l cunosc pe un baiat care nu-si gaseste pe nimeni (eu: sa apeleze la o agentie de matrimoniala ) si asa am tinuto vreo 3 luni ca merg, ca nu merg, am aruncat cu bani de pasapor dupa ei, ca mie nu-mi trebuie, sa gaseasca alta proasta ca ce eu ma duc la produs? [blabla] (nu radeti) in fine ma hotarasc, pana la urma n-am nimic de pierdut, vad si eu Germania, fratele meu deja plecase, trebuia sa primesc actele si sa-mi fac rezervare sa plec de pasti cu avionul ajung in Bucuresti cu fostul prieten (nu aruncat cu rosii ca era sg pers care stia unde e aeroportul) plang, bocesc, [bang], si urc in avion ajung in Stuttgart astept la bagaje si-mi vad fratoiorul afara cu cineva, nu-l vad prea bine dar ma simt usurata ca e brunet ies ma imbratisez cu fratele si dupa sa fac cunostinta cu el pe care il cheama Andy si in momentul in care ma uit in ochii lui uit de toate juramintele care mi le-am facut ca-l voi face sa ma deteste M-AM INDRAGOSTIT [olala] au urmat 12 zile de vis,[cina2], [xinpat][alcool] la fiecare sf de zi plangeam impreuna ca se scurge timpul foarte repede dupa doua zile i-mi spune ca ma iubeste, dupa alte 2 m-a cerut in casatorie iar mai tarziu cosmarul despartirii cu promosiunea ca vine in August in Ro (asta se intampla in aprilie anul trecut) credeti-ma au fost 2 luni de cosmar fara el in care [q] zi de zi, si el la fel in Iunie suna si-mi spune ca el nu mai suporta si ca vrea sa ne casatorim cat mai repede si sa-mi rezolv cu actele sa vin la el m-am intors la el si duc o viata minunata alaturi de cel pe care il iubesc mai presus dacat viata sunt casatorita di 28.11.2003 iar in Sept o sa fiu si mireasa cum am visat va doresc la toate sa aveti parte numai de fericire si intelegere asa cum am eu scuze de mesajul cam lung dar asa sunt eu[ups]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 94
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 3 weeks later...
Ce subiect frumos!!! Noi ne-am cunoscut intr-un club, prin niste prieteni comuni. Am tot iesit in gasca, pana am inceput sa iesim doar in doi fara sa ne dam seama ca ne placeam. Dupa un an, am format un cuplu, si dupa alti 5 o familie!!! am trecut prin multe incercari, dar am razbit in toate, si sper din tot sufletul sa razbim in continuare pentru ca meritam amandoi si daca ai o relatie deosebita merita sa lupti pana in panzele albe pentru ea!!! Sinzi si RAdu http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa spun si eu povestea mea, noi ne-am cunoscut in '98, era vara mai precis la sf lui iunie , parinti plecatii in concediu , fratiorul plecat si el la tara , eu singurica acasa, Prieteni vroiau sa mearga ca in fiecare an la manastirea Neamt pt cantonament si rugaciune(pt. mine era prima data) si nu prea eram hotarata daca sa merg sau nu ,noroc cu prietena mea care ma tot indemna ca de ce nu, tot stau singura sa merg. Asa ca fac pregatirile pt drum ne intalnim toti la gara, atunci l-am vazut pt prima data si credeti-ma ca am avut asa ca o revelatie ca si cum l-am mai vazut, orcum a fost un sentiment nou si straniu pt mine, nu am bagat in seama , deci stam o saptamana la munte vorbim foarte mult , dar nici o aluzie ca i-ar place de mine, orcum ma simteam prea bine singura si nu prea ma gandeam la o relatie, Si se apropie plecarea si santem deja in tren in drum spre casa ,atunci imi face o vaga aluzie ca ar vrea sa ne intalnim in dupa amiaza respectiva la o terasa, ce m-a impresionat ca insistat sa ma ajute cu bagjele cand am ajuns desi se oferise si alte cunostinte care stateau mai aproape pana la urma a smuls bagajul din mana persoanei respective, ca nu el ma conduce acasa. Ne-am intalnit in aceeasi zi ,ficare cat mai gatit, aratam si bine bronzata la munte in hainele mele albe ,si nici la intalnire eu nu m-am prins ca el imi facea curte[bang] deja cand m-a condus acasa si ma trezesc ca ma saruta atunci m-am indragostit de el , la o luna ma cere in casatorie ,dupa un an in care am fost departe unul de altul, el aici la munci, ne-am casatorit, iar iubirea noastra a crescut de la un an la altul , acum avem si o gagalice nu mai e asa mica (4 anisori) dar tot micuta e in ochii mei.[:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
eu si sotul ne-am cunoscut in curtea scolii la care am invatat amandoi la un meci de baschet.Desi avea 28 ani si eu 24 si locuiam de atata timp in acelasi cartier nu ne cunosteam.cand l-am vazut am simtit ,,puricei''in stomac ca la 16 ani,iar cand la o saptamana m-a invitat la o cafe simtem ca explodez de emotie,de la cafea am mers in parcul Herastru si am stat de vorba pana la 2 noaptea,in 3 luni ne-am casatorit si ne iubim enorm.......... Adela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa imi spun si eu povestea de dragoste! [8**]intr-o zi ma roaga cineva sa o insotesc la o persoana care ghicea in cafea [cafea](eu sunt mai sceptica cand este vb. de "ghicitoare"). merg ca nu prea aveam ce face in ziua aia si dupa ce ii ghiceste prietenei mele, doamna se ofera sa imi ghiceasca si mie...nu am refuzat mai ales ca trasesem cu urechea la ce ii zisase prietenei mele (mie mi se parea ca bate campii) si m-a facut curioasa sa vad pe mine "cu ce ma infloreste, minte". incepe cucoana cu: o sa intalnesti la o petrecere (eu nu aveam prieten) un baiat dar nu indrazniti sa va cunoasteti, dar o sa intervina un alt prieten care o sa va faca cunostinta......(eu stateam plictisita si gandeam in sinea mea.."tipic pentru ghicitoare, doar nu o sa cred toate prostiile acestea, adica la o petrecere bla,bla"...asa ca mi-a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe alta tot ce a zis femeia aceia. [s]la scurt timp am organizat petrecerea de sfarsit de facultate la care am fost si eu pentru ca imi doream sa fiu prezenta ca sa imi iau ramas bun de la profesori. nu ma asteptam la ceva spectaculos pentru ca imi stiam colegii si nu aveam simpatie speciala pentru cineva, asa ca, la bal s-a intamplat sa fie si un baiat (nu era coleg cu noi) dar a venit sa dea o mana de ajutor cu transportul profesorilor fratelui. exact asa s-a intamplat cum a prezis "ghicitoarea", baiatul in cauza nu a indraznit sa ma invite la dans si pana la urma ne-a facut cunostinta un coleg la doua saptamani dupa bal.[m-a] de atunci suntem impreuna. olga si adrian
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va spun si eu povestea mea de dragoste [amoras] Mi-am cunoscut sotul pe net in '02.Am vorbit cam 9 luni pe chat ,ne-am scris aproape 300 mailuri unul altuia si cam 50 de scrisori prin posta .In mai 2003 ne-am vazut pentru prima data ,am avut impresia ca ne cunoastem de o viata .Dupa 2 saptamini mi-a propus sa ne logodim . Peste 2 luni ne-am casatorit .Pe data de 15 iulie 2004 facem un an de la casatorie .Eu acum sunt insarcinata in 27 de saptamini si asteptam cu nerabdare sa tinem in brate minunea care se afla acum in burtica .Suntem foarte fericiti si imi iubesc sotul mai mult decit in prima zi cind l-am vazut . Va doresc multa fericire la toate si ca povestea de dragoste sa fie vesnica . [gravi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Davina
Sa va spun si eu povestea mea de dragoste [amoras] Mi-am cunoscut sotul pe net in '02.Am vorbit cam 9 luni pe chat ,ne-am scris aproape 300 mailuri unul altuia si cam 50 de scrisori prin posta .In mai 2003 ne-am vazut pentru prima data ,am avut impresia ca ne cunoastem de o viata .Dupa 2 saptamini mi-a propus sa ne logodim . Peste 2 luni ne-am casatorit .Pe data de 15 iulie 2004 facem un an de la casatorie .Eu acum sunt insarcinata in 27 de saptamini si asteptam cu nerabdare sa tinem in brate minunea care se afla acum in burtica .Suntem foarte fericiti si imi iubesc sotul mai mult decit in prima zi cind l-am vazut . Va doresc multa fericire la toate si ca povestea de dragoste sa fie vesnica . [gravi]
[flo]Draga Davina, [flo]asa de mult seamana povestea ta cu a mea !!![flo]Sarcina usoara .[pup] Elena [mamica] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19603"]Povestea lui Alvaro-Daniel[ruga][/url] [url="http://community.webshots.com/user/elenalove27"]web1[/url]-[url="http://www.picturetrail.com/Elenalove27"]web2[/url]-[url="http://community.webshots.com/user/alvarica"] 6 luni WOW[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Davina[flo], Elena [flo], facem un club al relatiilor virtuale fericite? Eu am inceput sa corespondez cu sotul meu in octombrie 2000, in ianuarie 2001 ne-am vazut prima oara [cavaler]... eram deja luati[il]...ne cunosteam si ne completam reciproc.. nu mai trebuia nimic in plus, nimic in minus [:D] Ne-am casatorit in februarie civil, in aprilie religios.. si de atunci [huta] [harp] Adriana, Codrin[testoasa](19 aprilie 2002) si Olguta[hippi]( 6 decembrie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...