Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

perdele voal


Recommended Posts

Eu am vazut in Germania niste perdele, cred ca aveau mult sintetic in ele, ca nu se sifonau deloc si aratau minunat. Ceva in genul acesta as vrea sa imi cumpar daca gasesc. Astea de voal voi le spalati la masina automata? Daca da, nu se deterioreaza? "I shall be telling this with a sigh Somewhere ages and ages hence: Two roads diverged in a wood, and I-- I took the one less traveled by, And that has made all the difference."(Robert Frost)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by CRIXIA
Deci si cele din voal trebuie calcate? Voi cele care ati cumparat deja dupa spalat le-ati calcat sau nu? Eu cu perdeaua clasica "de pascani" am incercat si metoda de a o pune direct scoasa din masina si nu arata chiar asa rau, cu toate ca arata mai bine calcata. CriXia
Da, eu le calc dupa spalat.La spalat se sifoneaza si arata urat daca nu sunt calcate.
quote:
Originally posted by Leah
Eu am vazut in Germania niste perdele, cred ca aveau mult sintetic in ele, ca nu se sifonau deloc si aratau minunat. Ceva in genul acesta as vrea sa imi cumpar daca gasesc. Astea de voal voi le spalati la masina automata? Daca da, nu se deterioreaza?
Eu le spal in masina, la un program mai usor.Insa nu le storc la turatie maxima ci doar la 4-600.Iar apoi le calc, precum ziceam.Se calca foarte usor.Chiar azi m-am "distrat" cu asta.Mi-a luat cam 2 ore pt mai mult de 20m de perdele. Eu am si perdele nemtesti si perdele cumparate din Ro (care habar n-am ce provenienta au).Drept sa-ti spun, n-am vazut nici o diferenta intre ele.Sunt la fel de bune. Credinta face totul posibil; dragostea face totul usor
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...