Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Draga Eliana,cred ca ar fi bine sa intarci fetita cea mare.In timpul alaptatului(cind bb suge) uterul se contracta ,ceea ce ar putea provoca un avort. Eu am o vecina care a tras de doua ori o spaima grozava.Se umplea de singe cind alapta si habar nu avea de ce.Abia cind se afla in vizita la mama ei ,aceasta a dus-o la dr.Asa a aflat ca putea pierde sarcina. Eli scumpica ,ai patit ca mine.Acum doua saptamani inainte sa plece sotul meu m-a invitat sa papam sushi.Ce mai ,eram terminata de [pofta]dar nu stiam daca am voie.Abia aflasem si eu pe forum de listeria[:I] Asa ca am sunat si eu singurele persoane in masura sa ma lamureasca cit de cit.Mi-au zis ca pot papa sushi cit vreau,numai de wasabi sa ma feresc pt ca nu este tocmai indicat.Poti papa si wasabi doar putin atit cit sa-ti faca pofta de mincare ,sau sa shimbe gustul lui sushi. Este ceea ce mi-au zis moasele.Si stii ce-am imbalotat in seara aia?[pk][pk] Sa-ti zic ceva,rid la cartea care mi-ai trmis-o de mooooor.Este super!Multumesc mult [pup][pup] Asa inca ceva,de florii este si ziua mamei [:D]Si imi aduc aminte cu melancolie cind locuiam linga Ocheanomizu chiar la iesire din statia de metrou.Mama ce vremuri faine[il]ale tineretii. Va pup si distractie placuta daca va intilniti. Nicole[gravi]&Amira[copil] http://community.webshots.com/user/nicoleamira
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[wow] Eliana,daca de la Ninja se ashteapta mai toata lumea(ma refer strict la comunitatea [dc] )sa scrie sau sa spuna verzi shi uscate CU sau FARA bun simtz,de la tine sint convinsa ca NU se ashtepta la asha ceva.Poate ca nu te intereseaza sau kiar nu-tzi pasa dar sincer,te-ai injosit enorm.Eshti shi tu mama la rindul tau,eshti insarcinata shi deci vei fi de doua ori mama shi inainte de toate,ESHTI FEMEIE mey!!!Cum tzi-ai permis sa spui despre o femeie shi o MAMA in acelashi timp,ca este hooker???Indiferent a cui mama este sau ce timpenii face progenitura sa prin lume,NU este treaba ta!Ai ceva cu Ninja,cu felul lui de a se exprima,este OK dar leaga-te strict de persoana lui(cel mai indicat pe PM),nu de o persoana pe care nu o cunoshti shi care la rindu-i,ar putea fi kiar mama ta.Din partea mea,SA-TZI FIE RUSHINE!!![V] Ninja,daca tot ai ceva de "impartzit" cu Eliana,nu vrei sa o faci folosind optziunea PM?Nu toate persoanele ce intra pe acest forum sint dispuse sa citeasca postari ca cele de mai sus.Ai spus ca ai fost provocat.OK,sint de acord cu faptul ca ai fost provocat dar asta nu-tzi da dreptul sa foloseshti expresii ca cele pe care le-ai folosit.Cred ca ar trebui sa-tzi controlezi putzin felul de a fi. Eu,am fost dansatoare!DA!Shi hostess shi enterteiner shi Dumnezeu shtie ce mai scria pe vizele de lucru cu care am mers in fiecare din tzarile in care am lucrat.Am lucrat in Grecia-6luni,in Cipru-6luni,in Liban-1 an shi 2 luni,in Italia-4 ani shi in final in Japonia-6luni.Am dansat shi am facut consumatzie in night-cluburi dar asta nu inseamna ca m-am prostituat!Am cunoscut in mediul vietzii de night,fel shi fel de persoane,atit clientzi dar shi mai mult fete ce faceau aproximativ aceeashi meserie ca shi mine.Am cunoscut shi prostituate,pe care le-am respectat shi nu le-am judecat.Fiecare ishi cunoashte limitele shi posibilitatzile.Nu spun ca facusera cea mai buna alegere dar fiecare alege pentru el insushi.Da shi aici in Japonia am cunoscut fete ce se prostituau shi nu erau kiar putzine dar atita timp cit felul lor de viatza nu avea ce sa-mi faca mie rau,de ce sa ma afecteze?Am cunoscut shi fete care in primul contract erau ca shi mine:domnishoare!Da,eram domnishoare shi numai noi shtiam cit de greu ne era sa jucam rolul vampelor,asha cum se cerea in cluburi.Au fost multzi clientzi din night,care intilnindu-ma a doua zi pe strada sau in market,nu ma recunoshteau shi ma priveau [:0] vazindu-ma ca ceea ce eram de fapt:o fata,abia trecuta de pragul copilariei shi nu femeia ce paream in night-club,unde aveam pe fatza makiaj shi coafuri ce ma faceau mereu sa ma simt de 30 de ani.Aveam numai 18 ani dar in gindire eram mult mai matura;viatza m-a ajutat sa ma maturizez brusc shi rapid shi sa vad ca basmele sint basme,filmele sint numai filme iar viatza este realitatea pe care o traim,fiecare dupa cum considera ca-i mai bine pentru persoana lui.Am fost shi sint o persoana foarte independenta kiar daca de 4 ani shi ceva sint casatorita shi de 1 an jumate sint shi mama;dar am avut pina la data cind mi-am cunoscut viitorul sotz,2 reguli pe care eu mi le-am impus shi le-am shi respectat: 1-NU imi vind corpul nici daca ajung,fereasca Dumnezeu,sa mor de foame!Orice munca cinstita este platita shi nu-i rushinoasa! 2-NU ma implic niciodata intr-o relatzie cu un barbat casatorit,indiferent de faptul ca a sa casnicie sta deja pe butuci. Cred ca am spus tot ce am avut de spus shi atita timp cit pe oriunde trec,nu are nimeni motiv sa ma arate cu degetul iar mie nu-mi este rushine nici macar in adincul sufletului meu,de ceea ce am lucrat,am facut sau de mine ca persoana...numai Dumnezeu ma poate judeca! O zi buna tuturor [pup] , Eddy & Antonia Naomi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc foarte mult pentru sfaturi! Azi sunt tare fericita[:)], puiusorul meu mi-a facut asa o surpriza: azi dimineata pe la 3 am simtit pentru prima data miscand si la exterior, aveam mana pe burtica si simtem loviturile. A fost minunat. Multumesc pentru urarile adresate mamei, Maine o sa fie foarte bucuroasa! La multi ani si voua si celor din famila voastra care isi sarbatoresc ziua numelui de Florii! Cele care vin maine la Biserica, abia astept sa va cunosc! nanatigru si eu am avut un doberman in tara, insa din pacate acum aprox 3 luni a disparut. Ce dor imi e de el[:(]! Sorina-Alexa adresa e : EHoly Resurrection Cathedral Nicholai-do, 1-4 chome, Surugadai, Kanda, Chiyoda-ku, Tokyo , dar asa cum ti-a zis si yashi, (Shin) Ochanomizu e foarte aproape de biserica care se si vede cum iesi din gara. Weekend placut! "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eliza, [gravi] in 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Eli pentru adresa,dar nu cred ca voi ajunge,ca nu este sotul de acord,zice ca este prea departe de noi,si sa mergem la biserica catolica din orasul nostru[q][q][q] Mi-ar fi placut mult de tot sa va cunosc,poate cu alta ocazie[pup] Cate fete mergeti pana la urma? Ce ma oftic[q] Va doresc distractie placuta,o duminica de nota 10[flo] La multi ani mamei tale! Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...