Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum vi se pare viata in Japonia? (7)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua dragelor, Am fost si eu un pic la plimbare azi,m-am aprovizionat cu legume,salate si fructe,tin toata sapatamana post. Daca n-am reusit sa ajung la biserica macar post sa tin si eu,sper sa am vointa. Am cumparat paine frantuzeasca,si le-am intrebat pe doamnele de la casa din ce este facuta painea,si daca are oua. S-au uitat saracele asa ciudat la mine,dar s-au dus la bucatar sa-l intrebe,si bine ca nu are oua,ca altfel nu stiu cum rezistam fara paine. Va urez o zi stralucita si frumoasa! Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna [asia][asia][asia]. O saptamana buna tuturor! Cum va pregatiti pentru Sfintele Sarbatori de Pasti? Julie, sanatate lui Matei!
quote:
Originally posted by jojo
Fetelor,am si eu o intrebare,cum va descurcati cu gatitul la sotii japonezi,eu una foarte greu mincare japoneza n-am invatat la mama si sincr trec examen in fiecare zi[:D]!!??
Jojo, eu stiu sa gatesc cateva mancaruri, dar majoritatea sunt semipreparate. Mancarurile care necesita mai mult timp sunt: kurry (kare), sushi, norimaki, tempura, de aceea, in general, le gatesc impreuna cu [asia] meu. Altele: yakisoba, mabonas, mabodofu, gioza, hiyashi-chuka , chirashi, yakizakana, tofu cu orez necesita doar cateva minute, astea le prepar si singura. Udon , sashimi, onigiri, yasaitame, misoshiru mai face [asia] meu. Am mancat la o prietena atsuyakitamago, iar la o alta maboharusame (am vazut cum se face doar, usor). Dupa ce am venit aici, o perioada de timp, destul de mult, nu am gatit nimic japonez. Cand am facut prima data japonicul a fost foarte incantat. Si de fiecare data cand vin cu cate o mancare noua ramane surprins. Sincer, cu toate ca ii place si mancarea romaneasca, cred ca ar prefera ca macar 50% sa manance mancare japoneza, dar, din pacate, pentru el, nu am chef sau timp sa gatesc si mancare japoneza si romaneasca intr-o zi sau o zi mancare jap si una mancare romaneasca. Deocamdata, insa, nu se plange, in cel mai rau caz, mai baga niste shoyu [xx(] in mancarea romaneasca ca sa "ii dea gust". "Daca stai sa ii judeci pe oameni, nu mai ai timp sa ii iubesti." [:)] Eli, [gravi] in 19 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo ELI draga,ce multe stii sa gatesti,dar te rog,fara mancare ca tin post[:D] Eu astazi fac mancare de conopida cu masline si spaghete pentru sot+salata de vinete[cina2] Ne pregatim pentru Sfintele Sarbatori de Paste,saptamana asta trebuie sa fim mai buni,eu ma straduiesc[^] Sorina. "If you respect others,they will respect you!" http://community.webshots.com/user/sorina1982[paste]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Ce harnicute sunteti...Am vrut si eu sa tin post saptamina asta dar nu s-a putut...Azi am gustat din mincarea lu` Alex si era cu ou...Si ca sa-l fac sa manince trebuie sa maninc eu mai intai...Asa ca...pate reusesc sa tin in Vinerea Mare macar. Adina,ai vopsit oua duminica la biserica?Cum a fost? Noi am fugit repede ca Alex nu mai avea rabdare si-i era si somnic. Va pupacesc pe toate.Pa. Nina&Alex
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...