Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

si eu vreau in Canada


Recommended Posts

[hia] hello ma numesc Eni si ma tot bate gandul sa emigrez in Canada. Am apelat la serviciile "AloCanada" dar din pacate nu dispun de suma de beni pe care trebuie sa o am garantie asa ca trbuie sa gasesc o alta varianta.Stie cineva daca se poate merge cu, contract de munca? Am omis sa va spun ca de profesie sunt "dental hygienist", am auzit ca e o meserie cautata in Canada. V-as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta[canada]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4
  • Creat
  • Ultimul răspuns
se cauta si se platesc f bine in Montréal igienistii dentari( 25 cad/ora), dar ai nevoie de ceva echivalari, dar stii cum e daca vrei poti! te-as sfatui sa aplici ptr provincia Québec deoarece se poate pleca cu mai putini bani si in timp mai mic! de anul acesta s-a schimbat modalitatea de emigrare! pina acuma fara sa platesti bani trimiteai niste formulare preliminarii, si daca-ti trimiteau cel de-al doilea set de acte era Ok, erai pe calea cea buna, urma interviul, analizele medicale si viza. acum trebuie sa trimiti direct setul 2 de acte +300 cad daca esti singura, daca nu mai pui 100 cad ptr fiecare persoana ce te insoteste+toate actele pe care ti le cer ei traduse si facute fotocopii dupa originale + bineinteles formularele complectate! iti dau sit-ul lor oficial, unde au un test pe care-l poti face sa-ti evaluezi sansele inainte de a plati taxa si a face traduceri, ect. la sfirsit iti dau rezultatul, daca se merita sa aplici sau nu. un sfat la limba sa nu pui cunostinte= 0, si sa pui ca stii mai bine franceza ca si engleza. si daca nu este cazul ai mare interes sa inveti franceza!(asta daca vrei sa vii). daca mai ai intrebari.. uite sit-ul http://206.162.174.213/dpi/index.jsp?languageCode=fr, asta-i ptr evaluarea de care-ti vorbeam. si asta e immigrarea ca si lucrator independent, http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/francais/immigration/travailleur-permanent/etape.html daca esti mai in larg cu engleza, poti schimba limba! nu stiu ce este allocanada, dar te asigur ca nu ai nevoie de ei ca sa emigrezi! ci doar de tine, limba franceza si un dosar bine pregatit! bafta multa! Flavia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si poti aplica pentru Quebec, iar cand ai viza in mana, iti poti lua bilet de Ontario si ateriza in Toronto cum am facut noi. Avantaje - mai multe slujbe, sanse mai mari de gasit un job. Dezavantaje - daca trebuie sa aplici pentru ajutor social nu iti vor ajunge banii dati de ei, pentru chirie si mancare, decat daca familia ta este compusa din cel putin 4 persoane. (chirii mari) Toronto - Daca esti bilingv (engleza-franceza) sanse sporite pentru un job in customer service. Nu uita, cheia succesului = perfecta cunoastere a englezei si francezei. C.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...