Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetele din USA,poftiti la o barfa!(12)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Mneatza fetelor!Mi-am savurat cafeaua de dimineatza,mi-am tzucat sotzu' si pruncu,am facut slalom printre sacii cu haine si toate cutiile sa ajung la calculator sa va salut si pe voi. Astazi mergem la "ziua catarului" in Columbia ,Tennessee.Cu ce se mananca,inca nu stiu[:D],dar sper sa avem timp frumos. Cat despre meniul de Pasti,inca nu am nici o idee.Probabil Pastele se va tzine la bunica sotzului ca de obicei si cum sunt inebunitzi dupa sarmale, nu vor lipsi din meniu.Mielul l-am taiat...de pe lista,nu ne place.In mod sigur o voi suna pe mama sa imi de-a cateva ideei[:D]. Si ia leitar si pupici! mihaelaH
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noa, bun, ma duc la Bucatarie sa ma inspir, mi-ati dat la sugestii de nu stiu ce sa fac cu atatea. Sarmale, Mihaela, io nu fac, sunt prea time consuming, mielul e mai usor, dar mai trebuie sa fac si ceva non-miel ca nu la toata lumea place. Mi-am baut cafeaua deja de doua ori, una chioara si un shot de espresso, sa ma trezesc de-a binelea. Au la office o masinarie care cica a costat $15,000 (pe fiecare etaj e una si sunt 8 etaje) face domn'le tot felul de cafele, mai si macina pe loc boabele si pe urma curge licoarea. E mai buna decat a mea de acasa.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata fetele [:)] si eu cu cafeaua. citeam azi dimineata iar despre ceas cuc si m-a pufnit rasul incat mi-a alunecat un botz de gem de pe paine in cafea.. s-a indulcit, ce oroare [:D] super lia, ce-mi faci mai, ma faci sa rosesc aici, femeie batrana ce'st. multumesc frumos si pupici la toti trei...aaa de fapt patru [pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mihaelabebe, distractie cat incape la ziua catarului, orice-ar fi [:D] dragelor, vreau sa va spun ca aseara am iesit sa mancam la o "bomba" irlandeza in care au trivia night in fiecare joi, voi prcticati asa ceva? aici e nebunie,adica la mine in cartier, pana si de la liceul local e nelipsita intreaga ceata de profi de engleza. unii mai incearca sa triseze, isi suna prieteni sau rude care intra dau repede pe google si le spun raspunsurile, da-i prind repede. meniul meu de paste e inca departe de a fi finalizat. sigur voi incerca iar cozonac, probabil o pulpa de miel si ceva piept de pui pentru ai mei barbati care nu le au cu mielul si vreau sa fac ciorbita de salata verde cum facea maica-mea. a, si cornulete neaparat. si icre.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura_T, ziceai la un moment dat de o crema pt. diaper rash care nu se gaseste in magazine. si dadeai un link de unde se poate cumpara. poti sa-l mai postezi o data? ca n-am rabdare sa urc toate etajele, vorba lu' lexi :)) multam! Cleo, unde pot sa vaz si io mandretea de baiat al tau? ca daca e asa cum spun fetele, la anu' fac o bebitza :). Mihaela, distractie maxima! hai, va pupez pi tatii. http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iubibubi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Icre? de unde icre ca vreau si eu..pt sotu de fapt, la Craciun au fost niste cautari furibunde de icre si m-am stricat de ras cum incerca sotu sa afle de la colegii americani cum se zice la icre, explicand cum arata mancarea si cum se face...cam al treilea pe care l-a sunat s-a prins ma tu vrei oua de peste? [bang] ne-a trimis la niste chinezi, unde n-am gasit ...:-(
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubi, ii spune Nursing Care Protective Ointment, vine in tuburi de 2.47oz si 5.6oz e facut de Smith & Nephew, tubul mai mic are #448200 si cel mare #448300. N-am avut timp sa caut din nou web site-ul, dar da tu un search ca sunt farmacii sau web-uuri care le vadn. Daca nu gasesti nici cum, uite un nr de telefon de la o farmacie (din Boston, parca) de unde l-am cumparat eu acu' 8 ani 800-867-8669, merge ca tocmai l-am sunat inainte de-a ti-l da. Cere-l pe nume si numar (#448200 sau #448300, depinde ce marime vrei) Pe vremea aceea era $2.98 tubul mic, plus $3.25 shipping,dar de buna seama s-a scumpit, n-am intrebat cat costa. Icrele se numesc Tarama Caviar si sunt importate de la greci, se gasesc si la supermarketuri in zona de deli, sunt din alea facute sau nefacute.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iubi, uite ca m-am uitat, acuma are nume nou, ii spune Secura Protective Ointment, cost $3.19 tubul mic, uite si web site-ul http://www.hebhomecare.com/SN_woundcare/SN_woundcare_skincare_secura_protective_ointment.htm Da-le un telefon totusi si intreaba daca tot ala e. Am vazut pe unele site-uri alifia cu numele vechi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...