Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

HELP! _Cadouri...


Recommended Posts

Doamnelor si domnilor, iata care este problema! Maine seara suntem invitati la petrecere, la un restaurant, de catre patronul sotului meu: este ziua lui de nume si ziua de nastere a sotiei. Problema [bang] este ca n-am nici o idee ce am putea sa le luam cadou, tipii au oricum de toate, asa ca m-am gandit sa va cer sugestii... [help][help] Ce va mai pot spune e ca nu sunt niste persoane sofisticate, de3 fapt pot zice ca-s chiar putin ‘tzopi’, ca multi dintre patronasii de dupa revolutie, insa pana la urma cadourile le faci asa cum simti tu... Va multumesc si astept sugestiile voastre, sunt sigura ca-mi vor fi de ajutor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de anamaria
Doamnelor si domnilor, iata care este problema! ... este ziua lui de nume ...
Ce sfînt/mucenic etc. se sãrbãtoreºte în perioada asta?
quote:
Problema [bang] este ca n-am nici o idee ce am putea sa le luam cadou, tipii au oricum de toate, asa ca m-am gandit sa va cer sugestii... [help][help]
Pãi, cumpãrã-i ei un parfum sau ceva pt. casã (gen icoanã de argint/ imitaþie de Galle/ cristal/ lemn/ ceramicã etc. – cred cã poþi gãsi ceva pe la Unirea, la parter) ºi lui o cutie de trabuce (dacã fumeazã)/ o sticlã de ceva etc. “Nivelul” cadourilor depinde ºi de suma pe care sunteþi dispuºi s-o alocaþi, de impresia pe care vreþi s-o faceþi ºi de calitatea personajelor.
quote:
Ce va mai pot spune e ca nu sunt niste persoane sofisticate, de3 fapt pot zice ca-s chiar putin ‘tzopi’, ca multi dintre patronasii de dupa revolutie, insa pana la urma cadourile le faci asa cum simti tu...
Pãi, da, da’ ºi sã faci nu ºtiu ce efort financiar ºi, de fapt, sã strici orzul pe gîºte … [batcap] [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teo, duminica sunt Floriile, pe individ il cheama Florin... Multumesc de idei, cam la asa ceva ma gandeam si eu, insa nu stiu daca voi fi in asentimentul sotului... el vrea sa luam cadouri separate pt fiecare, insa dpdv economic mi se pare mai convenabil ceva pt amandoi + flori... Eu sunt din Pitesti, asa ca oferta e mai redusa... si n-as vrea sa spanzuram prea multi bani... ca plecam departe in vacanta de Pasti (la Sangiorz-Bai) si va costa destul 'distractia' asta. daca dragoste nu e, nimic nu e!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

daca sunt patroni inseamna ca ceva bani au.... iar sa le cumperi parfum cred ca ar fi prea banal plus ca nu cunosti gusturile persoanei respective.... cred ca o icoana, tablou mai special (normal nu f scump) ar fi potrivit... aici, in Dk se practica si obicte mai banale :cufa (cana sau cum se numeste) de vin (aia in care pui vinul cand desfaci sticla), cana pt apa, set de cani speciale pt irish coffe..... dar toate sunt apreciate pt disain si sunt un pic mai scumpe.... acolo nu se gasesc magazine speciale pt cadouri?? du-te si intreaba ce-ti pot recomanda.... sau afla-le pasiunile si in functie de asta mai poti sa alegi... bafta....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...