Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

inducerea nasterii?


Recommended Posts

Cam asa a fost la noi acum 2 luni: dpn 12 februarie, inducere la cererea mea pe 27 ianuarie, cu gel la 7 dimineata si sfirsit la 21.45 seara cu cezariana de urgenta, bb 57 cm. si 4350g si pielea ff. uscata: concluzia doctorilor: putea sa se nasca pina la 2-3 saptamani mai devreme. Dar eu am avut dureri si senzatia ca travaliul incepea si se sfirseau durerile citeva ore mai tirziu, bb era prea mare si nu era coborit pina jos in bazin. Un sfat e greu de dat, dar daca tu te simti bine... La noi bb a fost estimat la 3000g dupa calculator la eco deci nici dupa nu te poti lua uneori... toate cele bune narcisa x [copil][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu vreau sa va sperii, dar in Romania se fac si analize la lichidul amniotic, pentru ca dupa ce se depaseste termenul lichidul se depreciaza. Cat am stat internata, a nascut o femeie care avea lichidul verde. Analiza i-a facut vecinei mele de pat, care depasise termenul si desi i-a fost indus travaliul nu s-a intamplat nimic. Cu drag, [pup] [mamica]Andreea & [copil] Octaveatza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...