Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004


Recommended Posts

3 martie vasce (Canada), bb David Theodore (3450 g si 51cm) 4 martie Adina Iulia, bb Olivia Karla (3500 g si 51 cm) 7 martie Maluba (Beatrice), bb Darius-Gabriel (4200 g si 53cm) 16 martie iamona, bb Andrea Cristina (3700 g) 16 martie gabivalceanu, bb Ioana (2800 g) 17 martie KIKISOR (Anamaria/Cluj), bb Andrei-Alexandru 19 martie Veve (Irina/Nh,USA), bb Laur Andrei (3080 g si 46cm) 20 martie Soleil (Flaviana/Bucuresti), bb Tiana Maria (3150 g si 51 cm) 30 martie inaioana (Ioana/Ploiesti), bb Anna-Katja (3000 g si 48 cm), 31 martie Mickyyy (Adriana/Bucuresti), bb Malina Ioana (3800g si 53 cm) 1 aprilie Claudelu (Claudia/Arad), bb Raul Andrei (3600g) 1 aprilie Diana76 (Diana/Bucuresti), bb Maria Cristina (3600g) 4 aprilie cipstyle (Cristina/Germania), bb Anelisa (3810 g si 55 cm) 7 aprilie Nedda (Daniela/Boston,USA), bb Lara-Diane (3101g si 51cm) 8 aprilie mirinda, bb Ana (3250 g si 50 cm) 12 aprilie Rayuela (Elena/Göteborg,Sweden), bb Amelie (3500g) 19 aprilie roxanacaz (Roxana/Bucuresti), bb Andrei-Alexandru (3600 g si 54 cm) ______________________________________________________________________________________ Buna dimineata! Uite ca deschid eu subiectul asta. Sper sa il populati rapid, sa nu fiu singura pe aici! [;)] Tiana are deja 11 zile, doarme toata ziua - desi in ultimele zile a fost cam sacaita si nu prea a mai vrut sa adoarma asa usor. Cred ca a inceput sa aiba ceva colici - plange, isi freaca piciorusele si isi aduna mainile peste burtica si peste piept. E cam lenesa la mancat - suge 5 minute si apoi adoarme, se joaca, mai mananca atunci cand isi aminteste... Uneori sunt nevoita sa ii dau completare, pentru ca nu mananca suficient. Pediatra ma cearta - zice ca o intarc, dar ce sa-i fac? Nu pot sa las copilul sa planga de foame! Si suntem suparati ca nu ia in greutate - de o saptamana de cand am venit de la spital a luat 40 de grame [:(]! Dar povestim mai multe dupa ce va faceti aparitia! Multi pupici!! Flaviana si [copil] Tiana Maria (1 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bravo, Soleil, pentru initiativa! De mult asteptam... Incet-incet se vor muta toate mamicile aici... Nici Moti a mea nu a luat in greutate cand am venit de la spital. Si noi ii dam suplimentare de lapte praf, asa ca a inceput sa ia rapid in greutate. S-a nadcut cu 3.500, din spital a iesit in ziua a 5a cu 3.240, la 16 zile avea 3.380...de cand i-am dat lapte praf a ajuns la 3.880...(are 28 de zile)... Adina+ bebita Olivia Karla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi cica am iesit din spital in ziua a 6-a cu 3000 g, la nastere a avut 3150g. Luni am cantarit-o - in ziua 10 - avea 3020 g, iar aseara - ziua 12 - avea 3040g. E mult prea putin dupa parerea mea. Nu stiu, in seara asta vine pediatra sa o vada. Asta ma tot cearta ca ii dau biberon, dar ce sa fac? Azi la 12 a stat la san 30 de minute si a mancat 40 de grame. E putin pentru varsta ei - ar trebui 60-80 la o masa. Asa ca i-am dat biberon si a mai mancat inca 40 g. Dar si pe alea cu greu, ca ii era lene si sa inghita!! Nu stiu ce o sa ma fac cu ea. N-as vrea sa renunt la alaptat - desi am niste dureri crunte de fiecare data [:(], dar nici nu cred ca am ce face. Eu cu lingurita nu stau sa ii dau sa manance!! Flaviana si [copil] Tiana Maria (1 sapt)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doresc sa va anunt ca mickyyy a nascut ieri 31 aprilie o fetita, 3.8kg, 53 cm, scor 8 (a avut cordonul de gat !), sunt bine/sanatoase amandoua, miine vin acasa ! avertisment: acesta mesaj nu este pacaleala de 1 Aprilie ! semnaza: tatal numitei Malina Ioana Mickyyy [gravi] 40 saptamani si [copil] Malina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soleil, uite-asa am stat si eu cate jumatate de ora de fiecare data si se facea ca suge...adormea, iar cand o puneam in patut se trezea imediat si tragea niste urlete... De cand i-am dat biberonul, insa, trage cu putere din el. Mai mult, se trezeste si face niste ochi mari...trage bine din el! Sa ai grija sa n-o fortezi sa manance, ca nu-i bine! Las-o sa-si traga cat vrea ea din biberon. Adina+ bebita Olivia Karla
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor sau mai degraba... buna mamici si bb-i! ce va mai fac [copil]?dar voi ?V-ati refacut?noi adica eu si Andrei suntem bine exceptand momentele cand isi fac aparitia colicii care ne cam strica somnul.Oare de ce trebuie sa se chinuie bietzii bb-i cu asemenea dureri?Uneori ma intreb de ce nu ne sasaie pe noi in locul bietelor fiinte.Fetelor nu stiti nu mai e valabila chestia cu laptele praf?Mai demult stiu ca se dadea gratuit nu stiu cate cutii de Lactovit pe luna.Acum gata,sau ...face cineva invarteli cu el?mie dr.mi-a zis ca daca-i dau san nu am nevoie dar totusi sa-mi cumpar o cutie de Nan. ce parere aveti de Pampers-uri?noua ni se cam scurge pisu pe o pare si ne udam toate hainutele. numai bine si aveti grija de voi si de[copil] -ANAMARIA-
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa va traiasca Puiutii mamici de martie-aprilie!!! Sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii!!!! [flo] Sunt o viitoare mamica de mai-iunie si de abia astept sa-mi tin si eu Puiutzul in brate! Va invidiez! :) O sa intru mai des pe la voi ca sigur o sa invat multe lucruri utile! Va pupic si va doresc tot binele din lume ... voua si bb-lusilor vostri! :) Irinusha - cu minunea "surpriza" de 34+ saptamani din burtica [:)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am copii, deci sunt afoana complet la acest capitol. Vroiam doar sa va spun la toate sa va traiasca copilasii si sa fie sanatosi si fericiti. Si mai vroiam sa va zic ceva......cand va vad asa entuziasmate, parca imi faceti pofta zau....parca ma bate si pe mine gandul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BUNA FETELOR.. Andrea s-a nascut cu 3,700...am iesit la 3 zile din spital cu 3,330 la 7 zile mai scazuse 120 grame...dormea de rupea si nu vroia sa suga...eu aveam furia laptelui...plageam si eu si ea dar am in insistat si nu i-am dat biberon.. .slava domnului...ca asa am patit la rpimul bebe si nu a mai supt niciodata... la 2 sapt control...a luat 500 grame in 7 zile doar din supt.la mami.. are si ea 2-3 ore pe zi cand este f. sacaita, plangacioasa.... s-a nascut cu pielea fffffffffffffffffuscata... la 3 zile sangera toat de uscata ce era...si incretzita.. .arata ca o babutza...acum i se cojeste pielea...ieri i-a cazut si buricutzul are piciorutele asa mici si strambe...voi le infasati strans piciorutele?...astia zic in state ca nu conteaza...se indreapta singure
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...