Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004


Recommended Posts

De cind cu ploaia asta, fi-mea doarme non-stop, trag de ea la 4 ore sa manince...dar nu prea are pofta. Febra n-are. Totusi...Daca si miine e asa, cred ca voi chema pediatra. Sotul meu zice ca sunt prea panicoasa, ca asa mai au copii toane. Fi-mea se trezea constant la 3 ore, 3 ore jumate sa manince. Voi ati patit asa, sa aiba zile in care e f somnoros bebe? Gabi si Ioana 16. 03
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Gabi, nu stiu ce sa zic...A mea daca doarme toata ziua bustean (adica intre toate mesele), are program noaptea de divertisment si invers. Nu prea mi-a dormit asa cum zici tu...adica s-a mai intamplat sa nu se trezeasca la 4-5 ore, la vreo 2-3 mese consecutive dar nu mai mult...si mai mult de 5 ore jumatate-6 ore (asta s-a intamplat doar de vreo 3 ori pana acum, si noaptea, nu ziua) nu mi-a dormit. Vezi si tu pana maine cum face. Daca n-o trezesti, nu plange ca ii e foame? Pe de alta parte, mie nu mi-a mancat cand am trezit-o eu. Doar cand a vrut ea. Asa ca n-am mai trezit-o. Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu tot scriu si cand sa trimit mesajul pac cade internetul si s-a dus munca mea! Adina referitor la intrebarea ta nu am nici un raspuns pentru ca si eu sunt la fel de derutata ca si tine...si plus de asta mai sunt multe alte chestii pe care nu le inteleg si pe care doctorii le asociaza cu faptl ca e copil nascut prin cezariana...Cica si faptul ca a pierdut fier din cauza faptului ca la cezariana eu am pierdut sange mult....dar daca il nasteam natural si ma taia nu era totuna, oare? Chiar sunt multe lucruri pe care nu le inteleg![q][q][q] http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Intr-un tarziu am aparut si eu. Felicitari tuturor celor care sunt deja mamici si mult noroc celor care urmeaza sa nasca! Noi am fost tare ocupati in ultimul timp cu bebele si cu finalizarea proiectului de master. Noroc cu mama care a venit si ne ajuta, ca altfel nu stiu ce faceam. Bebele e bine, papa exclusiv de la mine cam 6-7 mese in 24 ore, doarme intre mese, dar nu chiar 3 ore si are si ceva colici in special seara.Astazi avem deja 6 saptamani! Suntem baiat mare! Iar sambata o sa avem botezul! Ceci si David Theodore (03.03.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum am scris si la mamici imi cer ii de scuze celor care mi-au trimis felicitari cu ocazia Pastelor! Abia azi am intrat pe yahoo si am vazut mail-urile! Va multumesc foarte mult de urari! SA va dea D-zeu multa ssanatate, noroc si multa dragoste! Am vesti proasapete despre Rayuela! SI ea si fetita sunt foarte bine, Amelie e foarte mancacioasa si cumintica, s-a nascut cu 3500g...Elena este inca in stare de soc dupa operatie...Mi-a spus Catalin(sotul ei) ca a fost cosmarul vietii ei...mai multe nu stiu sa va spun, nu stiu motivul pentru care spune ca a fost cosmarul vietii sale! Maine vin acasa, cel putin asa spera ea! EU va pup acum! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor Claudelu o iau pe urma ta, azi ar trebui sa nasc dar nik[bang][bang][bang] Vasce am si eu o intrebare, chiar daca am vazut ca esti din Montreal si pana la Torontau mananci 5 paini, unde faceti botezul? Ma refer la masa si dansul ca restul stiu si eu[detectiv] Si daca nu-s prea indiscreta cam la cat duce toata afacerea, ca pe mine ma apuca groaza cand ma gandesc Pupici la bebici si mamici si abea astept sa ma alatur si eu grupului de noi mamici Corina, azi 40 saptamani[bang][bang][bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce faceti mamicilor? Sunteti ocupate? Eu azi m-am odihnit vreo 4 ore ca atat mi-a permis sufletel...mi-a picat foarte bine somnul ala! Ce mare noroc mai am cu mama ca a stat ea cu Raul pana m-am odihnit si eu putin, ca azi noapte a fost tare agitat si n-a prea dormit, iar acum stam dupa el sa se trezeasca ca sa-l spalam! Maine facem 2 saptamani! Va pupitez! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Yupiiiiii!!!! In sfarsit vreme faina de plimbare afara, asa ca azi o sa iesim si noi ca fetele la plimbare!! Ca destul ne-am uitat pe geam 2 zile la ploaia si vantul care-a fost!! Pacat ca n-avem voie decat un sfert de ora in prima zi…..da’ las ca pana vine week-endul o sa putem sta afara cat vrem! O sa va povestesc dupa cum a fost prima noastra plimbare. Deocamdata ma lupt cu un marsupiu pe care nu stiu cum sa-l port….are prea multe bretele care se leaga habar n-am cum…..da’ o sa descopar eu pana la urma care-i smecheria. Si ne-a adus si tati aparatul digital sa-I facem poze lu’ Malina, asa ca azi o sa avem treaba [:p] Mickyyy si [copil] Malina Ioana (2 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, ai avut dreptate….e prea mica pentru marsupiu, asa ca am renuntat la el (dupa ce m-am chinuit ceva vreme sa-i dau de cap cum se prinde pentru ca era primit de la cineva si nu avea “instructiuni de folosire”). Oricum, una peste alta ne-am descurcat, si azi am facut prima noastra plimbare, ce-i drept scurta scurta, 15 minute cu totul, exact cat ne-a recomandat pediatra. Chiar daca pare soare si frumos afara, e destul de rece si bate usor si vantul, asa ca am zis ca nu-i cazul sa abuzez. Oricum, lu’ moatza mea i-a placut plimbarica, a dormit aproape tot timpul si doarme in continuare, desi am ajuns acasa de mai bine de juma de ora. Cred ca am gasit solutia pentru cand e agitata, o scot putin pe balcon cu nasucul la aer curat si trebuie sa adoarma[:D] . Iarasi a dormit aproape toata ziua Malina, asa ca presimt ca ma asteapta din nou o noapte alba….azi-noapte a stat treaza de pe la 4 pana pe la 7, n-a plans (din fericire) dar nici n-a dormit, a scancit usor, s-a foit pe toate partile, s-a uitat la tavan….orice numai nani n-a mai vrut sa faca[bang][bang]! Iar eu picam de somn….cred ca o sa ma duc sa recuperez acum, ca prea doarme frumos[^]. Mickyyy si [copil] Malina Ioana (2 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...