Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004


Recommended Posts

Am aruncat si eu un ochi pe la voi si nu m-am putut abtine sa nu va urez sa va traiasca bebelasii, sa fie sanatosi si voinici si voua mamicilor multa multa rabdare.[flo] Un mic sfat, pt ca am vazut ca sunt fete care nu se odihnesc noaptea (si-s trecuta si eu prin asta):incercati sa va dormiti cand puteti si cand BB doarme, deoarece asta este unul dintre factorii care fac sa se piarda laptele. In rest, multa rabdare,pt ca in curand puii vostri isi vor regla programul. Va pup si aveti grija de voi Saphir si [copil] Amos Daniel (26.02.04) http://community.webshots.com/user/ClimAmos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Am mai pus si noi niste poze pe site la http://hometown.aol.de/mihailadrian/ . Eu sunt un pic cam suparata, Anelisa mea are o infectie la un ochisor, conjunctivita bacteriala spune doctorul, si-i dam picaturi cu antibiotic. E posibil s-o fi luat la nastere de la mine, caci eu pierzand lichid amniotic cu mai mult de 12 ore inainte de nastere e posibil sa ma fi infectat. Sper totusi sa nu fie asta cauza, mai ales ca azi am facut 2 sapt., daca era cred ca s-ar fi manifestat mai devreme. DOAMNE-ajuta sa-i treaca repede, sunt asa trista cand imi vad puiutza bolnavioara!!! Am scris si la mamici mesajul asta, de-acum ma voi axa doar pe forumul pt. [bibe]. Pupici!!! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu....in loc sa profit si sa fac si eu nani acum cat moatza mea doarme, eu am dat fuga pe net sa vad ce se mai intampla. Am citit atat de multe mesaje in ultimele minute ca sincer nici nu mai stiu ce voiam sa scriu....sunt tare aiurita in ultima vreme. Oricum, am avut parte de un week-end super, asa ca nu mai sunt de mult cu moralul la pamant...desi iar ma asteapta o saptamana singura cu moatza mea! Despre plimbare...noi o scoatem zi de zi afara, ba chiar am plimbat-o si cu masina, am fost si-n vizite astazi. Parca nici n-am nascut acum 2 saptamani jumatate....eu ma simt super bine (mai putin oboseala, dar zilele astea a stat si tati cu malina destul de mult, asa ca am putut si eu sa mai fur cateva ore de somnic). Iar ei ii place la nebunie afara. Si cel mai tare ma bucur ca doarme si cand iesim la plimbare, si dupa ce ajungem acasa. De fapt cum simte ca-i pun costumasul de iesit afara pe ea, cum o ia somnul instantaneu. Pana acum am iesit cu ea fie in brate si in cosuletul care-i si pe post de scaunel de masina, si de leagan. E mult mai usor decat un carut intreg, si mult mai simplu de manevrat. Dar nu da randament pe distante lungi ca iti amorteste mana, dar cum noi iesim si stam pe banca fie in parcul din spatele blocului fie la locul de joaca pentru copii, cosuletul e cea mai buna alegere. Claudelu, daca bebe ia in greutate, n-are rost sa-l trezesti sa pape, bucura-te acum de orele astea, ca nu se stie cand o sa inceapa sa se trezeasca din 2 in 2 ore, si atunci sa vezi. Si la mine Malina dormea mult la inceput si n-am stiut sa profit atunci, iar acum e prea tarziu..."plang" dupa vremurile alea, dupa primele zile cand abia iesisem din spital si mami avea timp sa faca o gramada de lucruri pentru ca fetita era cumintica foc! Acum e mai greu...desi se pare ca nu prea mai avem probleme atat de mari cu colicii....mai face cate-o criza doua, dar destul de scurte. Nu stiu daca e din cauza picaturilor (Sab Simplex) sau din cauza ca mami s-a speriat si a inceput sa tina "regim" drastic si sa elimine toate mancarurile despre care a citit ca fac rau in perioada asta. Hai ca-i tarziu, o sterg si eu la culcare, ne mai auzim si maine. bye si noapte buna, in caz ca mai intra cineva pe forum la ora asta [:D] Mickyyy si [copil] Malina Ioana (2 saptamani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai uite ca sunt si eu! Azi nu prea am mancat iar acum nu ne mai saturam...de 3 ore tot papam[bang][bang][bang]...nu mai stiam ce sa fac cu el, ma tragea foarte tare de san [alcool][alcool] Fetelor ma-ti inteles gresit, eu nu m-am plans de Raul, dar intrebam daca e normal ca s-au rarit mesele...pai manca cam tot la 2 ore si de cateva zile mananca cam la 3-4 ore...a mai crescut!!! Noi deocamdata stam bine la capitolul colici pentru ca am mancat numai la regim...[batcap][batcap][batcap]... hai Mickyy ca doar micutza ta e doar cu 1 zi mai mare ca si sufletelul meu... deci ce sa mai astept? ca doar si noi am papat cam o saptaman doar din 2 in 2 ore...ce greu a mai fost atunci! Hai ca va las ca profit si eu de ocazie ca doarme raul! http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza buna tuturor. Stiti ce-am descoperit eu in dimineata asta?! Ca moatza mea e o alintata care plange doar atunci cand stie ca are cine sa o asculte sau sa o bage-n seama. Cred ca o durea burtica de la colici, ca se tot framanta si agita mai devreme, se chircea toata, se inrosise la fata la un momentdat de durere, dar NU PLANGEA deloc, doar scancea, dar rar de tot. Eram treaza langa ea in pat, dar n-am scos nici un sunet, ma uitam la ea si ma gandeam ce pot sa-i fac. Cand la un momentdat stranuta, iar eu involuntar ii urez norocel si incep sa vorbesc cu ea. In momentul in care si-a dat ea seama ca are spectatori a inceput sa planga de mama focului si n-a tacut pana n-a fost leganata si alintata. In fine, ii dau sa pape, atipeste putin, si iar o trezesc durerile. Acelasi scenariu, dar de data asta am tacut intentionat o perioada sa vad ce face. N-a scos nici un sunet vreo 10-15 minutele, desi era clar ca o durea burtica, dar in momentul in care mami a bagat-o putin in seama, a inceput un nou concert de tipete. Bineinteles ca dupa ce-a leganat-o mami putin a adormit, si doarme si acum, de mai bine de-o ora. Si cand ma gandesc ca nu are nici macar 3 saptamani..... Recunosc, am subestimat-o, am crezut-o mica, naiva si neajutorata, da vad ca-i o smechera si jumatate, care stie cum sa profite de cei din jur de la o varsta la care alti copii (eu la varsta ei de exemplu) nici macar ochii nu ii deschid....plang si papa toata ziua [^]! Eeee..tineretu' din ziua de azi....nici nu vreau sa ma gandesc cate surprize imi va rezerva cand va creste mai mare [:D]. Tot voiam sa va intreb ceva, ca tare ma framanta-n ultima vreme...voi cum stati la capitolul kilograme? Ca eu am dat vreo jos vreo 10 din cele 20 puse pe mine in timpul sarcinii, dar tot mai am o gramada "surplus"..... Si nu stiu ce sa fac....sa m-apuc sa fac ceva gimnastica sau sa astept poate "trec" de la sine?! Imediat dupa ce-am nascut aveam 78 de kilograme, ieri ajunsesem la 72, deci am mai pierdut 6kg in 2 saptamani jumatate, dar parca de cateva zile "stationez". Si nu mai incap decat in 2 perechi de pantaloni dinainte de sarcina [bang][bang], si-i tare frustrant. Haine nu-mi vine sa-mi iau, ca sper ca mai dau jos, dar nici sa port tot hainele lalai din perioada cand eram gravida nu-mi vine. Ca sa nu mai zic ca m-am bucurat ca am scapat fara nici o vergetura pe burtica si pe sani, in schimb am facut sus pe picior [bang][bang]. Si din cate stiu, astea nu trec.... Mickyyy si [copil] Malina Ioana (31.03.2004) http://community.webshots.com/user/mickyyyy
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][batetoba][cri][harp][colegi] [disco][bere][majoreta][flo] [pk][roker][wow] A NASCUT ROXANA! [bis][copil][bis][copil][bis][copil][bis][copil] Citez mesajul primit de la Luigi, sotul Roxanei: "Andrei Alexandru s-a nascut la ora 9 si 10 min; are 3600g, 54 cm; scor apgar 10" [s][s][s][s]
FELICITARI FERICITILOR PARINTI!!!!!!! SA VA TRAIASCA ANDREI- ALEXANDRU!!!!
http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/album?.dir=/a9af&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/ph/claudia_floarea/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim pentru urari,telefoane si sms-uri. Am intrat putin sa va anunt ca Andrei-Alexandru si Roxana se simt perfect si sper sa vina acasa amandoi cat mai curand. Operatia a decurs perfect, nu au fost nici un fel de probleme. Dupa cum s-a comportat Andrei in primele ore se pare ca va ajunge un tenor renumit. Puteti admira si primele poze cu cei doi eroi : http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/roxanacaz2000/album?.dir=/3b9d&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photos.yahoo.com/roxanacaz2000 O sa revin cu amanunte in curand. Luigi - un tatic in al noualea cer Kiftelutza Kinder & Ardeiu'
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...