Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de Martie - Aprilie 2004


Recommended Posts

Hristos a inviat si PASTE FERICIT tuturor mamicilor si piticilor Eu inca imi plimb burticutza prin casa ca moatza mea nu pare ca ar stii iesirea afara...[bang][bang][bang] asa ca mai asteptam Promit sa ma revansez la scris la mamici.... Pupici la mamici si pitici Corina 39 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 158
  • Creat
  • Ultimul răspuns
BUna mamicilor! Noi avem probleme cu colicii si eu sunt destul de disperata ca nu mai stiu ce sa fac...i-am dat ceai de calmare Baby Calm, ii trece o perioada si apoi iar incep...eu sunt foarte obosita ca nu am prea dormit de cand am venit acasa...grea mai ii meseria asta de mama! Si inca o problema sunt sanii....am un san destul de mare si datorita marimii nu pot sa-l pun pe Raul prea bine la san si mi-a facut o rana dew toata frumusetea...ma tot dau cu crema dar nu trece ...nu stiu cu ce sa ma mai dau sa treaca ca tare rau ma doare cand ii pun la piept...mi-am luat si aparatori din silicon dar Raul le refuza si nu vrea sa traga prin ele...de muls am incercat sa ma mulg dar tot asa de tare ma doare... Voi cum va descurcati? Eu sunt destul de disperata ca nu stiu ce sa mai fac! In rest Raul e tare cuminte si frumos si mama si tata tare mult il iubesc!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uffff,Claudica!La fel am patit si eu si mi-a facut niste rani de plangeam cand alaptam;ideea e insa ca daca bebe suge corect,nu-s motive sa faci rani la san.Chiar in saptamana cu probleme,a venit o asistenta sa ne vada si mi l-a pus ea pe bebe corect la san;vreau sa spun ca cu tot cu frumusetea de rani pe care le-aveam,nu m-a durut deloc!Asistenta aia i-a tras intr-un anume fel gurita pe san,ca sa nu suga numai din sfarc ci mai mult din mamelon....Ca sa-mi treaca ranile eu am facut pauza de alaptat o saptamana si-am continuat cu pompa,apoi bebe a-nceput sa suga cum trebuie si-acum nu mai avem probleme.In schimb suge cate juma de ora la san si tot nu se satura[bang] si suplimentam cu formula..Deja nu i se mai vad ochii de falcute[:D]...Pupicei maruntei tie si la bebic si succes la alaptat![pup] ADEVARAT A-NVIAT! Irina & vevericii Agnes si Laur [hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adevarat a Inviat! Claudelu, pentru colici ai incercat toate celelalte variante? Prosopel cald pe burtica; lipit cu burtica pe pieptul tau; masaj usor pe burtica, Sab simplex, Bonnisan, debridat? Si eu le-am luat pe rand si i-a trecut cu Debridat. Nu mi-a mai facut criza de vreo 2 saptamani.I-l dau acum regulat...iar ceiutul Baby Drink i-l dau doar pentru ca il haleste cu o placere...noroc ca i-am stabilit ratie 1 plic (50ml)pe zi, ca ar bea si in loc de lapte! Adina+ bebe Olivia Karla 04.03.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina nu stiam de prosopelul pe burtica.......in rest am incercat aproape tot...au trecut cu ceaiul Baby Calm! Acum doarme linistit! Iar cu sanul am incercat o noua pozitie si vreau sa spun ca nu ma doare...am scapat deocamdata si de asta...oare ce mai apare? Va multumesc oricum de sfaturi!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Veve draga si noi avem problema asta... si noi sugem cate 45 min si nu ne saturam [bang][bang][bang]...si har domnului ca am lapte destul... Apropo voi ce faceti daca sughite? La noi ii canta tati ceva si intr-un final se linisteste, altceva nu merge...noroc ca tati are voce frumoasa...[bis][bis][bis] Pupici la toate![pup][pup][pup]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

HRISTOS A INVIAT !!!
Copiez si aici mesajul pe care l-am scris la mamici. Fetelor, m-am intors si eu acasa, sper sa reusesc sa va impartasesc cat mai curand cum a decurs nasterea. Per ansamblu a fost totul bine, SLAVA DOMNULUI, avem o puiutza scumpa, Anelisa Elena, care s-a nascut pe 04.04.04, la ora 20:38, cu 3 810 g si 55 cm. Uitati link-ul unde a pus taticul cateva poze, urmand sa-l mai imbogatim curand, speram : http://hometown.aol.de/MihailAdrian/index.htm Pupici si DOAMNE-ajuta! Cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CRISTOS A INVIAT! Imi bag si eu nasul pe la voi, pe la bebelusi, caci in curand cred ca voi ramane singurica la mamici! [:)] Cristina, inca o data, sa va traiasca mandretea! Sa manance bine si sa creasca mare, fara nici un fel de probleme! Claudia, faine poze - a meritat din plin asteptarea si tocirea nervilor, nu? Eu mi-am propus sa nu ma gandesc prea mult ca ar fi cazul sa se cam intample si la mine, mai ales ca abia suntem la inceputul sapt. 39. Mai am de asteptat o gramada, imi spun. Au fost ai mei in Bucuresti, de Paste, azi au plecat, caci se plangeau ca au multe treburi urgente acasa; insa ieri radeam si le spuneam ca vorbesc cu fiica-mea sa le faca figura si sa nu-i mai lase sa plece! Au cerut pasuire macar 2 zile. [:)] Pupici tuturor si Paste fericit in continuare! Ela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...