Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Romina Dragan si dilema gravidutzelor


Recommended Posts

La mamici de iulie -august avem o mare dilema. O gravidutza dintre noi era pacienta D-nei Dr. Romina Dragan care profeseaza la clinica Puls si la maternitatea CFR 2 dupa cum sustine dansa. In urma precipitarii evenimentelor Mihaela a avut nevoie de cerclaj dar aceasta D-na Dr i-a spus ca nu are cum sa il faca ea pt ca e in concediu si la insistentele Mihaelei a trimis-o la Dl. Dr. Nayer. Surpriza mare a venit cand i-a spus ca este pacienta D-nei Dr. dragan si Dr Nayer i-a spus ca nu exista un asemenea Dr.in CFR 2. O cunostea ca probabil se cunosc toti intre ei de prin Municipal dar nu lucrase nicicand acolo. Culmea e ca Mihaela discutase cu ea cum o sa nasca la CFR 2, detalii tot. Acum fetele au sunat la Puls si nimeni de acolo nu stie unde mai lucreaza aceasta D-na Dr. Romina Dragan. Ni s-a spus ca aceasta informatie nu exista si doar o programare la dansa ne-ar lamuri. Scoateti-ne si pe noi din ceatza. Cine e, unde lucreaza in afara de Puls, cine a nascut cu ea? Etc etc. Exista alte gravidutze paciente ale dansei? Va suntem recunoscatoare pentru orice informatie. Marina PS: o sa mutam subiectul dupa o vreme la nasterea pe glob dar aici e mai vizibil[:o)][;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Nu poate merge la alt medic, sa o aiba sub observatie, nastere etc ? Asa trag eu concluzia, ca nu poate avea incredere in aceasta doctora. In rest , "mai sapam" dupa ea. PS. Totusi, nu are nici o reteta de la ea, un act , orice unde apare parafa medicului, plus un cod , si/sau parafa policlinicii unde a fost consultata de ea ? Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clau..lucreaza la puls clar dar nu si intr-un spital. Ori in RO se naste la spital mai ales in caz de cezariana. Ideea e de ce minte ca e la CFR 2 daca nu e acolo? De ce faze gen concediu, bla bla bla cu o gravida? Daca fata nu avea piticu sa-si mai faca un eco la Iosup care a trimis-o urgent la cerclaj unde nastea ea? Faza cu codul stampilei e buna...dar unde putem obtine info despre dr dc stim asta? Marina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marina, eu tot nu inteleg. Puls ofera : consultatii in regim de urgenta, profilactice in diverse specializari si de control /periodice in regim de abonament. Deci , cum a ajuns la consult , in regim de urgenta ? Pe baza de abonament ? Daca e pe baza de abonament,eu cred ca se pot face oarece cercetari oficiale in care spui de medicul X, nr. stampila, cod medic, specializarea ( ca musai trebuie sa fie ginecolog, zic eu [:D] )ce activeaza in cadrul Puls : tel. 224 01 87; 242 13 76; 973 str. Teiul Doamnei nr. 2, BUCURESTI, sector 2 str. Turda nr. 127, BUCURESTI, sector 1 Informatii generale: info@pulsmedica.ro Si cred ca poti afla mai multe amanunte , eventual unde mai lucreaza. Pina la urma poate fi si o reclamatie. Incerc sa vad poate aflu totusi cite ceva. Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Petruta, nu a ajuns in regim de urgenta, a fost la ea de la inceput, poti sa iti faci programare si mergi ca si pacient normal. Pulusul nu trateaza doar urgente la clinica lor. Deocamdata nu avem cum sa aflam de parafa ei pentru ca Mihaela e la spital, face cerclaj. Poate totusi reusim sa aflam ceva pana iese ea din spital Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu in ce masura pot sa ajut cu un raspuns la intrebare. Imi cer scuze daca sunt off-topic. Cel mult, pot sa confirm ca Dr. Romina Dragan nu lucreaza la maternitatea CFR 2. Eu am nascut acolo, a nascut acum o luna si prietena mea tot cu Dr. Nayel iar maternitatea este foarte mica, sunt putini doctori si ii cunosc pe toti. Dr. Nayel este directorul maternitatii, deci stie ce vorbeste. Pot sa povestesc insa cazul meu: mi-a urmarit sarcina tot o doctorita-fantoma. Nu pot sa o acuz de nimic, profesional era foarte buna, nu am avut nici un fel de problema cu sarcina, mi-a indicat toate analizele necesare, mi-a facut ecografii, tot tacamul DAR nu mi-a spus nici un moment ca nu voi naste cu ea. Mi-a tot povestit de maternitatea Filantropia, despre cum ma va ajuta la nastere, am stabilit sa nasc normal, nu cu cezariana. Cu vreo zece zile inainte de termen mi-a spus ca nu (mai) are drept de asistenta la nasteri in Filantropia si dupa ce m-a aiurit cu niste explicatii cum ca a calculat gresit termenul, ca BB are retard de crestere, ca voi naste cel mai devreme peste doua saptamani ... m-a lasat sa plec fara sa imi recomande nici un alt medic, spunandu-mi vag sa o sun daca se intampla ceva, ca se gandeste ea unde sa ma trimita. Prin urmare in acceasi zi am fost la control la Dr. Gherasie de la CFR 2, care m-a asigurat ca nu e nici o greseala in calcularea termenului si voi naste in max. o saptamana, ceea ce s-a si intamplat. Ceea ce am aflat ulterior este ca doctorita nu lucra practic la nici un spital, avea numai cabinetul particular si o vreme i se permisese sa asiste la nasteri la Filantropia, dar asta cu mai mult de jumatate de an inainte. Repet, eu nu ii reprosez nimic decat ca nu mi-a explicat clar, de la inceput, cum devine situatia. As fi fost perfect multumita sa merg in continuare la control la ea si la sfarsit sa imi recomande pe cineva pentru nastere. In loc de asta, m-am stresat inutil pe ultima suta de metri. Toata povestea asta lunga (acum realizez cat m-am intins) am spus-o pentru ca banuiesc ca este aceeasi situatie cu aceasta Dr. Romina Dragan, care probabil activeaza numai la cabinetul particular si nu la maternitatea CFR 2, intentionand sa o trimita pe mamica sa nasca, probabil, cu Dr. Nayel. Daniela si [copil] Denisa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...