Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Romina Dragan si dilema gravidutzelor


Recommended Posts

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Pai nu stim daca intentiona sa o trimita undeva.... Ea nu a zis absolut nicimic si nici nu a admis ca nu ar lucra in nici un spital. Pur si simplu a trimis-o la Nayel atunci cand a cerut Mihaela. Nu a fost initiativa doctoritei. Tragedia este ca pe langa faptul ca nu se stie de unde provbine aceasta doctorita, ea a mai si facut o greseala grava care putea sa o coste pe Miha viata puiului din burtica Cine e doctorita care te-a urmarit pe tine toata sarcina? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O completare: la control ieri Dr. Dragan i-a spus Mihaelei, colega noastra, ca ea "nu vede nimic in neregula". cu toate ca Iosup scrisese clar "deschidere interna de 14 mm", ceea ce este ff mult pentru saptamina 21 cit are acum Mihaela. sta este lucrul de care o acuzam noi acum pe DR. Dragan, in principal, si cred ca fetele sunt in asentimentul ei. precizez ca ea a fost si doctorita mea timp de un an la Puls si nu am avut probleme cu ea, dar se pare ca nu este de incredere, dupa cum relata si o alta colega a noastra. cind eram pacienta ei eu stiam ca e la Coletina, deci...ma indoiesc ca si atunci spunea adevarul. in orice caz am sa ii caut parafa pe buletinele mele de la ea astfel incit sa dam intr-un fel de urma ei cit mai curind. va multumim la toate pentru ajutor, Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andreea_s
Pai nu stim daca intentiona sa o trimita undeva.... Ea nu a zis absolut nicimic si nici nu a admis ca nu ar lucra in nici un spital. Pur si simplu a trimis-o la Nayel atunci cand a cerut Mihaela. Nu a fost initiativa doctoritei. Tragedia este ca pe langa faptul ca nu se stie de unde provbine aceasta doctorita, ea a mai si facut o greseala grava care putea sa o coste pe Miha viata puiului din burtica Cine e doctorita care te-a urmarit pe tine toata sarcina? Andreea, 26 ani, DPN 4 iulie, dr Bogdan Marinescu
Andreea, regret ca Mihaela a trecut printr-o situatie penibila, si mai ales ca a fost inselata. Tot raul spre bine sa fie. Nu vad de ce s-ar mai intoarce la aceasta doctora. Imi pare rau ca nu a intrebat mai multe despre aceasta dr. de la inceput. Cum a ajuns la ea ? Marea majoritate, intreaba cunostintele , cer recomandari pentru medici. Sincer, eu as reclama-o ( de asta si caut inca informatii [:D]). Am incercat sa aflu ceva despre ea dar nu am gasit nimic. Va urez multa sanatate tuturor si numai bine ! Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cand s-a hotarat ca aceasta doctorita sa-i urmareasca sarcina, n-a facut ceva sapaturi despre ea? Cand mergea la consultatii nu mai erau si alte paciente pe acolo? Trebuie sa existe o legatura. Eu as sesiza oficial conducerea Puls si astea nu ca sa o gasesc pe doctorita ci pentru a semnala un fapt grav care se intampla acolo. Pana la urma este vorba de o sarlatenie care trebuie pedepsita. Daca acest fapt s-a intamplat in incinta clinicii Puls, ei sunt la fel de vinovati. Cred ca tot Mihaela o sa gaseasca raspunsul. Sfatul meu: Daca a ajuns pe mainile dr Nayel, sa mearga in continuare la el pt ca este un om absolut deosebit. Mie imi urmareste sarcina inca de la inceput si nu am absolut nimic de reprosat. Getuta si bb din burtica de 30 saptamani
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca are drept de libera practica, are un contract cu Puls, dar nu si cu un spital. De ceea ce poate fi acuzata, e ca a inselat pacienta, promitindu-i ca o va asista la nastere, desi nu are un contract de colaborare sau drept de asistenta la vre-un spital-maternitate. Cind a facut acele specializari avea dreptul de a asista la nastere intr-un spital, unde facea sa zicem "practica". Patania Mihaelei arata si lipsa de experienta a doctoritei. Sanatate multa ii doresc Mihaelei si bebelusului pe care il asteapta ! Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by petruta
Se pare ca are drept de libera practica, are un contract cu Puls, dar nu si cu un spital. De ceea ce poate fi acuzata, e ca a inselat pacienta, promitindu-i ca o va asista la nastere, desi nu are un contract de colaborare sau drept de asistenta la vre-un spital-maternitate. Cind a facut acele specializari avea dreptul de a asista la nastere intr-un spital, unde facea sa zicem "practica". Patania Mihaelei arata si lipsa de experienta a doctoritei. Sanatate multa ii doresc Mihaelei si bebelusului pe care il asteapta ! Petruta & bb Mihai [copil] http://community.webshots.com/user/gabrielmil
Petruta informatiile astea le-ai cules de undeva sau este parerea ta? Mihaela este bine acum, i-a dat deja voie sa mearga la serviciu si sa conduca, dar va fi un pic mai rezervata pana dupa Paste. Alina+Bradut(26sapt)- DPN 12 iulie - Dr. Nayel -CFR2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...