Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Dr. Romina Dragan si dilema gravidutzelor


Recommended Posts

Dragele mele, imi permit sa postez si eu si sa-mi dau cu parerea. Eu am nascut acum 1 luna jumate si aici (in Israel si nu numai), am avut medicul ginecolog care m-a supravegheat pe perioada sarcinii si care avea un cabinet privat, DAR care nu asista la nastere, decat daca era platit extra (3.000 USD), el nelucrand intr-un spital. Mi-a facut toate analizele, ecografii si tot ce a fost necesar pe parcursul sarcinii si cand mi-a venit sorocul, mi-a pus in brate dosarul si m-a trimis sa nasc la spital, oricare. Acest lucru este TOTAL legal aici, nu cunosc in Romania. Dar nu vad, de ce o acuzati pe biata doctorita, atata vreme cat si-a facut datoria??? Poate ar trebui sa va interesati daca nu practica acest sistem de care v-am scris, sistem care este practicat in mai toate tarile civilizate. Sarbatori fericite![paste] Saphir si [copil] Amos Daniel
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 22
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by saphir
Dar nu vad, de ce o acuzati pe biata doctorita, atata vreme cat si-a facut datoria???
Datoria ei era sã INFORMEZE pacienta.
quote:
Poate ar trebui sa va interesati daca nu practica acest sistem de care v-am scris, sistem care este practicat in mai toate tarile civilizate. Saphir si [copil] Amos Daniel
Pãi în cazul ãsta nu þi se pãrea normal sã ºtie ºi pacienta?! Mai ales la sistemul din Romania, unde dacã nu eºti pacienta cuiva din spital riºti sã naºti în stradã (de multe ori, dacã nu sunt locuri în maternitate ºi nu te ia nimeni sub “aripa” lui, þi se refuzã internarea pentru naºtere, cel puþin la unele spitale – cum e Municipalul) [pup] [flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saphir, e asa cum spune Teo, noi o acuzam de minciuna (de ce a trebuit sa spuna ca lucreaza la CFR2 si sa povesteasca vrute si nevrute de nastere, samd?) si de faptul ca a minimalizat problema Mihaelei care de fapt era grava si care, Doamne fereste, ar fi putut avea consecinte din cele mai neplacute. si aici e legal sa ai doar ore in clinici private si nu te acuza nimeni de asta, dar trebuie sa stie pacienta de la inceput, nu sa fie mintita. Roxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...